Petr Leška

Datum narození: 16.11.1975
Místo narození: Chomutov
Váha: 80 kg
Výška: 174 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník a zlínský patriot Petr Leška vždy bavil publikum nenapodobitelnými technickými kousky. Vychytralý centr a výtečný nahrávač je dvojnásobným mistrem hokejové extraligy (2004, 2014). Sportovní kariéru ukončil v květnu 2015.

Nestárnoucí tahoun zlínského hokeje Petr Leška působil ve Zlíně od roku 1995, jiné barvy oblékal pouze ve dvou letech (v Plzni a Spartě). V sezoně 2003/2004 oslavil historicky první zlínský titul, po deseti letech pomohl dotáhnout tým k extraligovému triumfu znovu.

Hokejový mág Petr Leška v lednu 2013 zaznamenal 800. bod v extralize a je historicky druhým nejproduktivnějším hráčem ligy, zároveň je suverénně nejlepším nahravačem v dějinách naší nejvyšší soutěze. V ročníku 2001/2002 ovládl kanadské bodování a v sezoně 2003/2004 byl podle hlasování fanoušků aktérem nejkrásnější akce sezony. Z překvapivých fintiček modrožluté devatenáctky nejčastěji těžil kanonýr a trojnásobný nejlepší střelec extraligy Jaroslav Balaštík, který se stal Leškovým nerozlučným parťákem.

Elitní střední útočník Petr Leška je také nejodolnějším hokejistou extraligy, jako první odehrál 500 zápasů bez přerušení. Za celou kariéru utrpěl jediné zranění, v play-off 2005 si po faulu litvínovského Daniela Brandy zlomil kotník.

Chomutovský rodák Petr Leška je majitelem celkem sedmi extraligových medailí: 2x zlato (Zlín), 3x stříbro (Zlín) a 2x bronz (Zlín, Sparta). Otec dvou synů Kristiána a Ondřeje nakoukl i do národního týmu. V patnácti zápasech za českou reprezentaci zaznamenal 4 góly a 9 asistencí.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Marko Igonda
Marko Igonda
zobrazit profil Valérie Zawadská
Valérie Zawadská
zobrazit profil Sára Saudková
Sára Saudková
zobrazit profil Veronika Vítková
Veronika Vítková
zobrazit profil Karolína Šafránková
Karolína Šafránková
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Jan Micka
Jan Micka