Ladislav Trojan

Datum narození: 1.8.1932
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Ladislav Trojan je český herec, otec herce Ivana Trojana a režiséra a producenta Ondřeje Trojana.

Od dětství hrál ochotnické divadlo, v 8 letech si dokonce v jedné pohádce zahrál roli princezny. Věnoval se i baletu. Po absolutoriu na gymnáziu studoval Ladislav Trojan na pražské DAMU. Po ukončení studia začínal v pražském Realistickém divadle, což je Švandovo divadlo na Smíchově. Jeho poslední angažmá bylo a je v Divadle Na Fidlovačce. V době studií také hostoval v Městském divadle v Mladé Boleslavi, kde se mimo jiné seznámil se svou budoucí manželkou.

Mezi jeho další působiště patřilo Divadlo ABC, Viola, Divadlo Radka Brzobohatého. Lidé jej mohli vidět také na Letních shakespearovských slavnostech.

Filmografie Ladislava Trojana zahrnuje více než sto položek, přičemž častěji než ve filmu točil pro televizi. Jeho snad nejznámějším filmovým počinem je ztvárnění syna Potůčka v seriálu Tři chlapi v chalupě. V poslední době hrál také v seriálech, zvláště v hojně sledované Pojišťovně štěstí.

Ladislav Trojan je ženatý a s manželkou Olgou má dva syny, kteří pokračují v rodinné tradici. Ondřej Trojan je úspěšným filmovým producentem a mladší syn Ivan Trojan dnes patří k nejúspěšnějším českým hercům.

V roce 2002 obdržel Ladislav Trojan od Nadace Život umělce ocenění Senior Prix.

 

Články o celebritě

21 let po smrti Olgy Havlové (†62) promluvil její exmilenec! Je to slavný herec! 21 let po smrti Olgy Havlové (†62) promluvil její exmilenec! Je to slavný herec! Její noblesu, šarm a eleganci nemiloval jen prezident Václav Havel (†75), ale i jeden ze slavných… číst článek
Skopeček s Trojanem popili červené víno...a hned se zase pohádali! Skopeček s Trojanem popili červené víno...a hned se zase pohádali! Konečně si zase přiťukli! Starým kamarádům Janu Skopečkovi (90) a Ladislavu Trojanovi (83) teď zahaprovalo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Jiří Pomeje
Jiří Pomeje
zobrazit profil David Švehlík
David Švehlík
zobrazit profil Kristýna Kociánová
Kristýna Kociánová
zobrazit profil Ondřej Pavelka
Ondřej Pavelka
zobrazit profil Deana Horváthová-Jakubisková
Deana Horváthová-Jakubisková
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Jan Kanyza
Jan Kanyza