Petr Haničinec

Datum narození: 15.9.1930
Datum úmrtí: 7.11.2007
Místo narození: Pardubice
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petr Haničinec byl český filmový, televizní herec a divadelní herec. Mimo herectví se věnoval také dabingu.

Petr Haničinec studoval na pražské DAMU. Po studiích působil rok ve Východočeském divadle v Pardubicích, poté dva roky v armádním Divadle E. F. Buriana v Praze na Poříčí, šest let v Divadle S. K. Neumanna v Praze-Libni a od roku 1962 více jak 30 let ve Vinohradském divadle v Praze.

Petr Haničinec hrál role charakterních mužů, byl skvělým dabérem, daboval např. poručíka Columba, a také muž s velkým osobním charizma.

Petr Haničinec byl čtyřikrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Štěpánka Haničincová, rozená Hubáčková, se kterou měl dceru Alexandru. Druhá manželka, herečka Marie Kyselková, která hrála princeznu Ladu v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, s ním měla syna Ondřeje. Třetí manželkou byla rozhlasová moderátorka Eva Kopecká a čtvrtou zlatnice Radmila Pleskotová.

V polovině 90. let dostal Petr Haničinec cenu za celoživotní dabing a v roce 2000 Cenu Senior Prix 2000 za celoživotní práci.

V prosinci roku 1995 měl Petr Haničinec vážnou dopravní nehodu po které byl dlouhou dobu v kómatu. Následky, které při nehodě utrpěl ho trápily po zbytek života. V roce 2001 jej postihla během divadelního vystoupení cévní mozková příhoda. Díky akutní operaci se podařilo předejít trvalému poškození. V září roku 2006 musel být hospitalizován kvůli rakovině tlustého střeva. O rok později tomuto onemocnění podlehl.

 

Články o celebritě

Princezna se zlatou hvězdou Kyselková: Potřebuje péči 24 hodin denně! Skončí v Bohnicích? Princezna se zlatou hvězdou Kyselková: Potřebuje péči 24 hodin denně! Skončí v Bohnicích? Pro diváky zůstane Marie Kyselková (82) již navždy mladou a krásnou Ladou v pohádce Princezna se… číst článek
»Princezna Lada« Kyselková (82): Potřebuje péči 24 hodin denně! »Princezna Lada« Kyselková (82): Potřebuje péči 24 hodin denně! Díky Princezně se zlatou hvězdou si Marii Kyselkovou (82) pamatujeme jako krásnou slečnu plnou energie.… číst článek
Pokus o sebevraždu! Haničinec (†77) přišel o flintu v poslední chvíli Pokus o sebevraždu! Haničinec (†77) přišel o flintu v poslední chvíli Už to bude 10 let, co zemřel oblíbený žrec Petr Haničinec. Jeho čtvrtá manželka Radka Haničincová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Ryan Gosling
Ryan Gosling