Petr Haničinec

Datum narození: 15.9.1930
Datum úmrtí: 7.11.2007
Místo narození: Pardubice
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petr Haničinec byl český filmový, televizní herec a divadelní herec. Mimo herectví se věnoval také dabingu.

Petr Haničinec studoval na pražské DAMU. Po studiích působil rok ve Východočeském divadle v Pardubicích, poté dva roky v armádním Divadle E. F. Buriana v Praze na Poříčí, šest let v Divadle S. K. Neumanna v Praze-Libni a od roku 1962 více jak 30 let ve Vinohradském divadle v Praze.

Petr Haničinec hrál role charakterních mužů, byl skvělým dabérem, daboval např. poručíka Columba, a také muž s velkým osobním charizma.

Petr Haničinec byl čtyřikrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Štěpánka Haničincová, rozená Hubáčková, se kterou měl dceru Alexandru. Druhá manželka, herečka Marie Kyselková, která hrála princeznu Ladu v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, s ním měla syna Ondřeje. Třetí manželkou byla rozhlasová moderátorka Eva Kopecká a čtvrtou zlatnice Radmila Pleskotová.

V polovině 90. let dostal Petr Haničinec cenu za celoživotní dabing a v roce 2000 Cenu Senior Prix 2000 za celoživotní práci.

V prosinci roku 1995 měl Petr Haničinec vážnou dopravní nehodu po které byl dlouhou dobu v kómatu. Následky, které při nehodě utrpěl ho trápily po zbytek života. V roce 2001 jej postihla během divadelního vystoupení cévní mozková příhoda. Díky akutní operaci se podařilo předejít trvalému poškození. V září roku 2006 musel být hospitalizován kvůli rakovině tlustého střeva. O rok později tomuto onemocnění podlehl.

 

Články o celebritě

»Myší kožíšek« Kyselková (81): Jak ji podváděl Haničinec! »Myší kožíšek« Kyselková (81): Jak ji podváděl Haničinec! Když Marie Kyselková (81) točila v roce 1959 pohádku Princezna se zlatou hvězdou, pod srdcem nosila… číst článek
Jája a Pája slaví 30 let : Narodili se díky pumpě! Jája a Pája slaví 30 let : Narodili se díky pumpě! „Mně rychlé vstávání nedělá dobře. A hlavně musím ještě chvíli přemýšlet...“ vzpomínáte na večerníčkové… číst článek
Princezna Lada Marie Kyselková (80) se opět raduje! Princezna Lada Marie Kyselková (80) se opět raduje! Důvod k úsměvu má legendární princezna Lada. Po třech letech Marie Kyselková (80) se opět začala… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Vlasta Chramostová
Vlasta Chramostová
zobrazit profil Ondřej Pavelka
Ondřej Pavelka
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Barbora Hrzánová
Barbora Hrzánová