Petr Haničinec

Datum narození: 15.9.1930
Datum úmrtí: 7.11.2007
Místo narození: Pardubice
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petr Haničinec byl český filmový, televizní herec a divadelní herec. Mimo herectví se věnoval také dabingu.

Petr Haničinec studoval na pražské DAMU. Po studiích působil rok ve Východočeském divadle v Pardubicích, poté dva roky v armádním Divadle E. F. Buriana v Praze na Poříčí, šest let v Divadle S. K. Neumanna v Praze-Libni a od roku 1962 více jak 30 let ve Vinohradském divadle v Praze.

Petr Haničinec hrál role charakterních mužů, byl skvělým dabérem, daboval např. poručíka Columba, a také muž s velkým osobním charizma.

Petr Haničinec byl čtyřikrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Štěpánka Haničincová, rozená Hubáčková, se kterou měl dceru Alexandru. Druhá manželka, herečka Marie Kyselková, která hrála princeznu Ladu v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, s ním měla syna Ondřeje. Třetí manželkou byla rozhlasová moderátorka Eva Kopecká a čtvrtou zlatnice Radmila Pleskotová.

V polovině 90. let dostal Petr Haničinec cenu za celoživotní dabing a v roce 2000 Cenu Senior Prix 2000 za celoživotní práci.

V prosinci roku 1995 měl Petr Haničinec vážnou dopravní nehodu po které byl dlouhou dobu v kómatu. Následky, které při nehodě utrpěl ho trápily po zbytek života. V roce 2001 jej postihla během divadelního vystoupení cévní mozková příhoda. Díky akutní operaci se podařilo předejít trvalému poškození. V září roku 2006 musel být hospitalizován kvůli rakovině tlustého střeva. O rok později tomuto onemocnění podlehl.

 

Články o celebritě

Princezna Lada Marie Kyselková (80) se opět raduje! Princezna Lada Marie Kyselková (80) se opět raduje! Důvod k úsměvu má legendární princezna Lada. Po třech letech Marie Kyselková (80) se opět začala… číst článek
Skladatel Petr Hapka má 533 dnů po smrti konečně hrob! Co na něm trvalo tak dlouho? Skladatel Petr Hapka má 533 dnů po smrti konečně hrob! Co na něm trvalo tak dlouho? Uběhlo 533 dnů a Petr Hapka (†70) se dočkal důstojného hrobu. Dřevěný kříž nahradil náhrobní kámen,… číst článek
Petr Hapka (†70): Dočkal se hrobu! 500 dnů po smrti! Petr Hapka (†70): Dočkal se hrobu! 500 dnů po smrti! Dlouhých 17 měsíců po smrti má Petr Hapka (†70) důstojný hrob. Zmizel provizorní dřevěný kříž, na… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Deana Horváthová-Jakubisková
Deana Horváthová-Jakubisková
zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Ivana Andrlová
Ivana Andrlová
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Malgorzata Pikus
Malgorzata Pikus