Petr Haničinec

Datum narození: 15.9.1930
Datum úmrtí: 7.11.2007
Místo narození: Pardubice
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petr Haničinec byl český filmový, televizní herec a divadelní herec. Mimo herectví se věnoval také dabingu.

Petr Haničinec studoval na pražské DAMU. Po studiích působil rok ve Východočeském divadle v Pardubicích, poté dva roky v armádním Divadle E. F. Buriana v Praze na Poříčí, šest let v Divadle S. K. Neumanna v Praze-Libni a od roku 1962 více jak 30 let ve Vinohradském divadle v Praze.

Petr Haničinec hrál role charakterních mužů, byl skvělým dabérem, daboval např. poručíka Columba, a také muž s velkým osobním charizma.

Petr Haničinec byl čtyřikrát ženatý. Jeho první manželkou byla herečka Štěpánka Haničincová, rozená Hubáčková, se kterou měl dceru Alexandru. Druhá manželka, herečka Marie Kyselková, která hrála princeznu Ladu v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, s ním měla syna Ondřeje. Třetí manželkou byla rozhlasová moderátorka Eva Kopecká a čtvrtou zlatnice Radmila Pleskotová.

V polovině 90. let dostal Petr Haničinec cenu za celoživotní dabing a v roce 2000 Cenu Senior Prix 2000 za celoživotní práci.

V prosinci roku 1995 měl Petr Haničinec vážnou dopravní nehodu po které byl dlouhou dobu v kómatu. Následky, které při nehodě utrpěl ho trápily po zbytek života. V roce 2001 jej postihla během divadelního vystoupení cévní mozková příhoda. Díky akutní operaci se podařilo předejít trvalému poškození. V září roku 2006 musel být hospitalizován kvůli rakovině tlustého střeva. O rok později tomuto onemocnění podlehl.

 

Články o celebritě

»Princezna Lada« Kyselková (82): Potřebuje péči 24 hodin denně! »Princezna Lada« Kyselková (82): Potřebuje péči 24 hodin denně! Díky Princezně se zlatou hvězdou si Marii Kyselkovou (82) pamatujeme jako krásnou slečnu plnou energie.… číst článek
Pokus o sebevraždu! Haničinec (†77) přišel o flintu v poslední chvíli Pokus o sebevraždu! Haničinec (†77) přišel o flintu v poslední chvíli Už to bude 10 let, co zemřel oblíbený žrec Petr Haničinec. Jeho čtvrtá manželka Radka Haničincová… číst článek
»Princezna Lada« Kyselková (82): DCERA SKONČILA NA PSYCHIATRII! »Princezna Lada« Kyselková (82): DCERA SKONČILA NA PSYCHIATRII! Dvojí trápení prožívá Princezna se zlatou hvězdou! Po operaci krčku se Marie Kyselková (82) může… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Meg Ryan
Meg Ryan
zobrazit profil Simon Helberg
Simon Helberg
zobrazit profil Hugh Grant
Hugh Grant
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Jan Kanyza
Jan Kanyza
zobrazit profil Jared  Padalecki
Jared Padalecki
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal