Jaroslav Satoranský

Datum narození: 17.12.1939
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jaroslav Satoranský jako mladík upoutal pozornost televizních diváků rolí Kuby v Krkonošských pohádkách, na "stará kolena" jako kriminalista v Policii Modrava.

I když Jaroslav Satoranský pocházel z rodiny herců, vyučil se rytcem. Oba rodiče i jeho sestra se věnovali ochotnickému divadlu. Možná i proto se po vyučení rozhodl pro pražskou DAMU, kterou v roce 1961 úspěšně ukončil.

JAROSLAV SATORANSKÝ V ZAJETÍ NEMRAVNOSTI 

Svou kariéru herce začal v Divadle J. Průchy v Kladně. Zde se ohřál jen tři roky, následně dostal angažmá ve Vinohradském divadle v Praze. Diváci Jaroslava Satoranského mohli vidět v hrách jako Macbeth nebo Král Lear, kde se potkal mj. s Vilmou Cibulkovou.

Nesmrtelnost si získal rolí Kuby v úspěšném seriálu Krkonošské pohádky. Klíčové postavy ztvárnil v totalitních seriálech Nejmladší z rodu Hamrů a Inženýrská odysea. Zahrál i v mnoha filmech; mezi nejznámější patří Generál Eliáš.

Diváci mohli Jaroslava Satoranského vidět také např. v rodinném seriálu Bylo nás pět nebo v ještě úspěšnějších Četnických humoreskách. Objevil se v seriálech Cesty domů a Vyprávěj. Jednu z ústředních postav zpodobnil v sériích TV Nova Policie Modrava, kde si zahrál zkušeného kriminalistu.

O JAROSLAVU SATORANSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Jaroslav Satoranský se oženil roku 1961. S manželkou Libuší měl dceru Martinu. Velkým přítelem Jaroslava Satoranského byl již zesnulý herec Miroslav Moravec.

 

Články o celebritě

Absolonová & spol.: Už chystají Silvestra! Absolonová & spol.: Už chystají Silvestra! Je to už více než osm let, co do hudebního nebe odplul se vztyčenými plachtami legendární Waldemar… číst článek
Úspěch seriálu Policie Modrava: UNIKÁTNÍ SCÉNY, které v TV nebyly! Úspěch seriálu Policie Modrava: UNIKÁTNÍ SCÉNY, které v TV nebyly! Obrovské nasazení a nekonečná práce! To všechno se podepsalo na neuvěřitelné sledovanosti seriálu… číst článek
Režisér Jaroslav Soukup plánuje: Příští rok natočím třetí Modravu! Režisér Jaroslav Soukup plánuje: Příští rok natočím třetí Modravu! Zatímco některým seriálům sledovanost klesá, druhé řadě Policie Modrava roste. S každou epizodou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka
zobrazit profil Martin Donutil
Martin Donutil
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Ivy Hoang
Ivy Hoang
zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný