Juraj Valach

Datum narození: 1.2.1989
Místo narození: Topoľčany
Váha: 103 kg
Výška: 202 cm
Profese: hokejista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Rodák z Topolčan začínal s hokejem ve Zvolenu. Prošel si zvolenskými mládežnickými týmy a pro svůj nesporný talent se probojoval i do slovenských reprezentací.

Významný pro něj byl rok 2006. Dostal příležitost na šampionátech U17 a U18. Zároveň odehrál své první utkání za seniorský tým HKM Zvolen. Pro následující rok si vybral angažmá v severoamerické WHL, konkrétně v týmu Tri-City Americans. Opět byl součástí reprezentace, tentokrát do dvaceti let a reprezentoval Slovensko na mistrovství světa.

V ročníku 2007/2008 pokračoval ve WHL a nastoupil za týmy Vancouver Giants, Regina Pats a Red Deer Rebels. Za tyto tři celky získal přes třicet kanadských bodů. Po angažmá na americkém kontinentu se rozhodl pro návrat do své vlasti a zamířil do Zvolena. Zde se stane součástí dospělého týmu a odehraje přes padesát utkání v nejvyšší slovenské soutěži a připíše si i dva starty za druholigovou Detvu.

V dalších dvou sezonách byl stabilním členem zvolenského týmu a připsal si i premiéru v seniorském národním týmu. Poté jeho kroky zamířili do České republiky. Prvním stanovištěm byla brněnská Kometa, ve které v sezóně 2011/2012 odehrál přes dvacet utkání. Ve stejném ročníku zamířil na hostování do Slavie, které pomohl v bojích o umístnění.

Další ročník byl součástí sestavy Brna a před začátkem ročníku 2013/2014 se stěhoval do pražské Slavie. Ihned se stal užitečným členem týmu a přispěl jedenácti góly a stejným počtem asistencí. Po bodově úspěšné sezoně si jej do týmu Slovenska vybral Vladimír Vůjtek a Valach se stal účastníkem mistrovství světa 2014 v Minsku.

 

Články o celebritě

Valach neví, zda zůstane v Chomutově: Kdybych vyhrál v loterii, s hokejem skončím Valach neví, zda zůstane v Chomutově: Kdybych vyhrál v loterii, s hokejem skončím Dres Chomutova může Juraj Valach (28) oblékat i v příštím roce. Záleží jen na něm, jeho dětech a… číst článek
Osudem zkoušený Valach: Nejdřív smrt manželky (†22), teď strach o dvojčátka! Osudem zkoušený Valach: Nejdřív smrt manželky (†22), teď strach o dvojčátka! Manželka Juraje Valacha (28) své děti nikdy nemohla obejmout, kvůli závažným zdravotním problémům,… číst článek
Příběh hokejisty Valacha: Až ve třech letech se zjistí, zda děti budou bez problémů Příběh hokejisty Valacha: Až ve třech letech se zjistí, zda děti budou bez problémů Při porodu dvojčátek ztratil manželku Simonu (†22), zhroutil se mu svět. Ale hokejista Chomutova… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Daniel Pudil
Daniel Pudil
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Roger Federer
Roger Federer