Juraj Valach

Datum narození: 1.2.1989
Místo narození: Topoľčany
Váha: 103 kg
Výška: 202 cm
Profese: hokejista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Rodák z Topolčan začínal s hokejem ve Zvolenu. Prošel si zvolenskými mládežnickými týmy a pro svůj nesporný talent se probojoval i do slovenských reprezentací.

Významný pro něj byl rok 2006. Dostal příležitost na šampionátech U17 a U18. Zároveň odehrál své první utkání za seniorský tým HKM Zvolen. Pro následující rok si vybral angažmá v severoamerické WHL, konkrétně v týmu Tri-City Americans. Opět byl součástí reprezentace, tentokrát do dvaceti let a reprezentoval Slovensko na mistrovství světa.

V ročníku 2007/2008 pokračoval ve WHL a nastoupil za týmy Vancouver Giants, Regina Pats a Red Deer Rebels. Za tyto tři celky získal přes třicet kanadských bodů. Po angažmá na americkém kontinentu se rozhodl pro návrat do své vlasti a zamířil do Zvolena. Zde se stane součástí dospělého týmu a odehraje přes padesát utkání v nejvyšší slovenské soutěži a připíše si i dva starty za druholigovou Detvu.

V dalších dvou sezonách byl stabilním členem zvolenského týmu a připsal si i premiéru v seniorském národním týmu. Poté jeho kroky zamířili do České republiky. Prvním stanovištěm byla brněnská Kometa, ve které v sezóně 2011/2012 odehrál přes dvacet utkání. Ve stejném ročníku zamířil na hostování do Slavie, které pomohl v bojích o umístnění.

Další ročník byl součástí sestavy Brna a před začátkem ročníku 2013/2014 se stěhoval do pražské Slavie. Ihned se stal užitečným členem týmu a přispěl jedenácti góly a stejným počtem asistencí. Po bodově úspěšné sezoně si jej do týmu Slovenska vybral Vladimír Vůjtek a Valach se stal účastníkem mistrovství světa 2014 v Minsku.

 

Články o celebritě

Chomutov udržel opory. U Pirátů zůstanou Juraj Valach i Michal Poletín Chomutov udržel opory. U Pirátů zůstanou Juraj Valach i Michal Poletín Slovenský obránce Juraj Valach a útočník Michal Poletín budou i nadále působit v Chomutově,… číst článek
Vdovec Valach odmítl milionovou nabídku z Ruska: Nechce opustit dvojčátka! Vdovec Valach odmítl milionovou nabídku z Ruska: Nechce opustit dvojčátka! Mohl zajistit rodinu, ale rozhodl se, být raději svým nejbližším nablízku, protože ho potřebují.… číst článek
Valach péči o děti sám nezvládne: O dvojčata se starají jeho rodiče Valach péči o děti sám nezvládne: O dvojčata se starají jeho rodiče Snil o tom, že by Jerguše s Amálkou převezl na kliniku do Prahy, aby za nimi nemusel jezdit šest… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Gabriela  Jílková
Gabriela Jílková
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin
zobrazit profil Viktor Teplý
Viktor Teplý
zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek
zobrazit profil Karel Rachůnek
Karel Rachůnek
zobrazit profil Ryan Hollweg
Ryan Hollweg
zobrazit profil Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková