Tereza Nvotová

Datum narození: 22.1.1988
Místo narození: Trnava, Slovensko
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Tereza Nvotová byla šestnáctiletá dívka, když poprvé utekla z domu za svojí láskou. V devatenácti natočila dokument Ježíš je normální. A přestože není herečka, ve dvaceti si zahrála tři hlavní filmové role .

Dcera slovenské herečky Anny Šiškové a divadelního režiséra Juraje Nvoty měla mít vzdělání na vysoké úrovni. Rodiče se snažili, aby od dětství studovala jazyky a zejména angličtinu, proto ji zapsali na dvojjazyčnou školu křesťanského Hnutí víry. Škola, na kterou ji přihlásili, slibovala speciální výchovu. To, že nešlo o standardní postupy, zjistili rodiče až za několik let. „Později jsem zjistila, že se tam neučí to, co by se mělo, a že Terezka nemá takové znalosti, jako z normální školy. Navíc se mi učitelé zdáli divní až fanatičtí , nedůvěřovala jsem jim. Co se tam přesně dělo, jsem netušila. Byla ještě malá, nevěděla, že je to něco špatného, myslela si, že to tak má být. Asi jako každé děcko,“ vzpomíná Šišková.

O své zkušenosti s charismatickým křesťanským hnutím natočila Tereza Nvotová dokumentární film Ježíš je normální!, který měl premiéru v roce 2008. Film trochu otevírá Pandořinu skřínku. A tím, že jde o univerzální otázky víry, Boha a náboženských organizací, Tereza Nvotová doufá, že lidi nakonec nahlédnou i sami do sebe. Jako herečku  ji objevil režisér Zdeněk Tyc údajně v hospodě, kde se mu zalíbila a pozval ji na kamerové zkoušky. A tak debutovala ve filmu Malé oslavy (Agáta). Nasledovaly filmy Tango  s komármi  (Tina Demanová) v roce 2010, o dva roky později pak Bludičky, Alma a seriál Gympl s (r)učením omezeným (Isabela Kaplanová), který režíroval exmanžel její mámy Jiří Chlumský. S Miroslavem Donutilem se potkala u filmu 10 pravidel jak sbalit holku.

Po rozvodu svých rodičů utekla Tereza Nvotová za svou láskou do Prahy. Jí bylo 16 let a jejímu partnerovi výtvarníkovi Davidu Černému o 20 více . Vztah  „uprchličky“ a kontroverzního umělce však neměl dlouhého trvání a Tereza  na něj nevzpomíná ráda.

Od ukončení FAMU se věnuje tvorbě dokumentárních filmů, které točí na svých cestách po světě i doma. Její bakalářskou prací byl dokument o kontrovezním slovenském politikovi a expremiérovi  Vladimírovi Mečiarovi, který se po fiasku jeho strany HZDS stáhl do pozadí. Ale Tereze Nvotové stačil jeden telefonát, aby jí pootevřel brány svého soukromí.Bývalý politik Mečiar tak před kamerami opéká buřtíky, zakládá oheň v krbu své střežené rezidence, pozoruje zurčící fontánu či si v teplákové soupravě hraje s vnoučaty.

Tereza natočila dokument také o návštěvě u své sestry Doroty Nvotovév Nepálu.

 

Články o celebritě

Kdo selhal hned na startu? Módní trapasy ledna a února 2015 očima Františky Kdo selhal hned na startu? Módní trapasy ledna a února 2015 očima Františky Outfity s předponou NEJ vždy přitahují pozornost. Ať už jde o atraktivní, v mnohém inspirativní… číst článek
TOP 10 kolapsů vkusu roku 2014! Jak vypadá malá smrt? TOP 10 kolapsů vkusu roku 2014! Jak vypadá malá smrt? Bilance téměř uplynulých dvanácti měsíců zahrnuje úspěchy, ale i prohry. Nejinak tomu je u Módní… číst článek
Herečka Šišková se tajně vdala na lodi! Herečka Šišková se tajně vdala na lodi! Slovenská herečka Anna Šišková (51) řekla ANO svému dlouholetému partnerovi, českému režisérovi Jiřímu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Igor Orozovič
Igor Orozovič
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Martin Zbrožek
Martin Zbrožek
zobrazit profil Zuzana Bydžovská
Zuzana Bydžovská
zobrazit profil Erdogan Atalay
Erdogan Atalay
zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara

Nejnovější profily celebrit