Carmen Mayerová

Datum narození: 11.9.1944
Místo narození: Trutnov
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Carmen Meyerová je česká herečka a manželka herce Petra Kostky. Mimo to je také matkou oblíbené herečky a moderátorky Terezy Kostkové.

Carmen Mayerová je česká herečka se španělskými kořeny. Její matka Antonia Mar Torell Mir byla vdaná za malíře Karla Mayera. Carmen tak od dětství tíhla k umění. Poslouchala vážnou hudbu, hrála na klavír a chodila do baletu. V pouhých dvanácti letech složila svůj vlastní baletní program.

Pro herectví se Carmen Mayerová rozhodla poté, co ji nevzali na jedenáctiletku, kvůli špatnému kádrovému posudku. Odjela do Hradce Králové a zúčastnila se konkurzu do místního divadla, kam ji přijali. Od malých roliček se vypracovávala k hlavním hrdinkám. Průlomem v její kariéře byla role Violi v Shakespearově Večeru tříkrálovém. Na základě této role dostala nabídku od Městských divadel pražských.

V době kdy se s dcerou Kateřinou stěhovala do Prahy, se také rozváděla se svým prvním manželem. V Praze však potkala svou druhou lásku hereckého kolegu Petra Kostku, jehož první manželka zahynula při tragické autonehodě.

S hercem Petrem KostkouCarmen Mayerová dceru Terezu Kostkovou, která je též herečkou a moderátorkou. 

V repertoáru Carmen Mayerové jsou jak role dramatické, tak konverzační. Mimo ty si ale i zahrála v několika muzikálech, jako například Řek Zorba, Muž z kraje La Mancha, Chicago. Hostovala dokonce i v Hudebním divadle Karlín a to v muzikálu Hello Dolly!

 

Články o celebritě

Slavní rodí své věrné kopie: Kteří potomci vzali svým rodičům podobu? Slavní rodí své věrné kopie: Kteří potomci vzali svým rodičům podobu? Nemusí se ani představovat a všem je jasné, čí jsou to potomci. Geny svých slavných rodičů zkrátka… číst článek
Havlová vyzrála nad mrazem: Zachumlala sebe i psa! Havlová vyzrála nad mrazem: Zachumlala sebe i psa! Zabalila se od hlavy až k patě. Bývalá první dáma Dagmar Havlová (63) má v posledních letech kolísavé… číst článek
Simona Postlerová se rozloučila s manželem (†62), který podlehl rakovině: Sešla se herecká elita! Simona Postlerová se rozloučila s manželem (†62), který podlehl rakovině: Sešla se herecká elita! V kostele sv. Ludmily na pražském náměstí Míru se herečka Simona Postlerová (51) rozloučila s manželem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil David Novotný
David Novotný
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Kabir Bedi
Kabir Bedi
zobrazit profil Josef Dvořák
Josef Dvořák
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska