Miroslava Šafránková

Datum narození: 11.6.1958
Místo narození: Brno, Československo
Profese: Herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Miroslava Šafránková je česká herečka a mladší sestra Libuše Šafránkové. Hrála v mnoha slavných českých filmech, jako jsou Robinsonka, Malá mořská víla nebo pokračování oblíbeného pohádkového seriálu Arabela se vrací.

Miroslava Šafránková je česká herečka, kterou v patnácti letech coby studentku SPŠ textilní v Brně objevil režisér Karel Kachyňa. V jeho filmech Robinsonka, Malá mořská víla nebo Smrt Mouchy ztvárnila jednu z hlavních rolí. Miroslava Šafránková strávila nějaký čas na Slovensku, kde se věnovala herecké kariéře. Objevila se tam například v seriálu Moje kone vrané. Pak se přesunula do NDR, kde se objevila v seriálu Jockei Monika. Ze zahraničí se vrátila kvůli pokračování pohádkového seriálu Arabela s názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, kde ztvárnila hlavní postavu. V této roli nahradila slovenku Janu Nagyovou, jejíž hlas byl shodou náhod předabován Libuší Šafránkovou, tedy Miroslavinou starší sestrou.

Po boku Pavla Kříže jsme ji mohli vidět ve filmu Jak svět přichází o básníky, kde si zahrála Pavlovu gymnazijní lásku Marcelu Borůvkovou. Ve filmu Zdeňka Brynycha Romance za korunu tvořila milenecký pár s Erikem Pardusem.

Po natočení Arabely Miroslava Šafránková ukončila svou hereckou kariéru a vrátila se zpět do Německa. Tam vystudovala ekonomii v Mainzu a začala podnikat. Přestože se médiím vyhíbá, její podnikatelská činnost šměřuje právě do těchto sfér. Založila dvě mediální agentury Kapa a Kirké.

S manželem Miroslavem vychovávají třiadvcatiletého syna Marka. K filmu se prý už vrátit nechce.

 

 

 

Další Herci

zobrazit profil Willem Dafoe
Willem Dafoe
zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Vendulka Křížová
Vendulka Křížová
zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg