Miroslava Šafránková

Datum narození: 11.6.1958
Místo narození: Brno, Československo
Profese: Herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Miroslava Šafránková je česká herečka a mladší sestra Libuše Šafránkové. Hrála v mnoha slavných českých filmech, jako jsou Robinsonka, Malá mořská víla nebo pokračování oblíbeného pohádkového seriálu Arabela se vrací.

Miroslava Šafránková je česká herečka, kterou v patnácti letech coby studentku SPŠ textilní v Brně objevil režisér Karel Kachyňa. V jeho filmech Robinsonka, Malá mořská víla nebo Smrt Mouchy ztvárnila jednu z hlavních rolí. Miroslava Šafránková strávila nějaký čas na Slovensku, kde se věnovala herecké kariéře. Objevila se tam například v seriálu Moje kone vrané. Pak se přesunula do NDR, kde se objevila v seriálu Jockei Monika. Ze zahraničí se vrátila kvůli pokračování pohádkového seriálu Arabela s názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, kde ztvárnila hlavní postavu. V této roli nahradila slovenku Janu Nagyovou, jejíž hlas byl shodou náhod předabován Libuší Šafránkovou, tedy Miroslavinou starší sestrou.

Po boku Pavla Kříže jsme ji mohli vidět ve filmu Jak svět přichází o básníky, kde si zahrála Pavlovu gymnazijní lásku Marcelu Borůvkovou. Ve filmu Zdeňka Brynycha Romance za korunu tvořila milenecký pár s Erikem Pardusem.

Po natočení Arabely Miroslava Šafránková ukončila svou hereckou kariéru a vrátila se zpět do Německa. Tam vystudovala ekonomii v Mainzu a začala podnikat. Přestože se médiím vyhíbá, její podnikatelská činnost šměřuje právě do těchto sfér. Založila dvě mediální agentury Kapa a Kirké.

S manželem Miroslavem vychovávají třiadvcatiletého syna Marka. K filmu se prý už vrátit nechce.

 

 

 

Další Herci

zobrazit profil Hana Holišová
Hana Holišová
zobrazit profil Ulrich Thein
Ulrich Thein
zobrazit profil Kristýna Hrušínská
Kristýna Hrušínská
zobrazit profil Shia LaBeouf
Shia LaBeouf
zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Jana Plodková
Jana Plodková
zobrazit profil Helena  Růžičková
Helena Růžičková
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar