Miroslava Šafránková

Datum narození: 11.6.1958
Místo narození: Brno, Československo
Profese: herečka, podnikatelka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Miroslava Šafránková, mladší sestra slavnější Libuše Šafránkové, zazářila v známých filmech, jako jsou třeba Robinsonka a Malá mořská víla, nebo v seriálu Arabela se vrací.

Miroslava Šafránková je česká herečka, kterou v patnácti letech coby studentku SPŠ textilní v Brně objevil režisér Karel Kachyňa. V jeho filmech Robinsonka, Malá mořská víla nebo Smrt Mouchy ztvárnila jednu z hlavních rolí.

MIROSLAVA ŠAFRÁNKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O ARABELE

Nějaký čas Miroslava Šafránková strávila na Slovensku, kde se věnovala herecké kariéře. Objevila se tam např. v seriálu Moje kone vrané. Pak se přesunula do NDR, kde se hrála v seriálu Jockei Monika. Ze zahraničí se vrátila kvůli pokračování pohádkového seriálu Arabela s názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, kde ztvárnila hlavní postavu. V této roli nahradila Slovenku Janu Nagyovou, jejíž hlas byl shodou náhod předabován Libuší Šafránkovou, tedy její starší sestrou.

Po boku Pavla Kříže jsme ji mohli vidět ve filmu Jak svět přichází o básníky, kde si zahrála Pavlovu gymnazijní lásku Marcelu Borůvkovou. Ve filmu Zdeňka Brynycha Romance za korunu tvořila milenecký pár s Erikem Pardusem.

Po natočení pokračování Arabely Miroslava Šafránková ukončila svou hereckou kariéru a vrátila se zpět do Německa. Tam vystudovala ekonomii v Mainzu a začala podnikat. Přestože se médiím vyhýbá, její podnikatelská činnost šměřuje právě do těchto sfér. Založila dvě mediální agentury Kapa a Kirké.

O MIROSLAVĚ ŠAFRÁNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Miroslava Šafránková s manželem Miroslavem vychovala syna Marka

 

 

 

Další Herci

zobrazit profil Vica Kerekes
Vica Kerekes
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Martin Dejdar
Martin Dejdar
zobrazit profil Zuzana Stivínová
Zuzana Stivínová
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Romana Goščíková
Romana Goščíková