Hana Hegerová

Datum narození: 20.10.1931
Místo narození: Bratislava
Profese: Zpěvačka, herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

První dáma českého šansonu, Piaf z Prahy nebo také Šansoniérka se slovanskou duší. Tak bývá přezdívána jedna z nejvýraznějších československých zpěvaček 20. století Hana Hegerová.

Hana Hegerová se narodila v Bratislavě jako Carmen Farkašová do rodiny bankovního ředitele. Po studiu na gymnáziu v Komárně pracovala jako úřednice ve Škodových závodech a učila na učňovské škole. V letech 1951-1953 ale absolvovala divadlení kurz při státní konzervatoři a krátce nato se stala členkou hereckého souboru Divadla Petra Jilemnického v Žilině.

Začínala s uměleckým jménem Hana Čelková (po mamince), které si po svatbě s divadelním dramaturgem Daliborem Hegerem změnila na nám všem dnes známé Hana Hegerová. Zprvu začínala jako herečka a prošla scénami Divadla Rokoko, Divadla Semafor nebo Divadla Na Zábradlí. Manželství s Daliborem Hegerem dlouho nevydrželo a veřejným tajemstvím je, že velkou láskou Hany Hegerové byl režisér Ján Roháč.

Hana Hegerová stála u zrodu mnoha pozoruhodných českých filmů jako Frona od Jiřího Krejčíka nebo Naděje Karla Kachyni, kde se před kamerou objevila po boku Rudolfa Hrušínského.

Proslavila se ale především zpěvem, se kterým začala souběžně s hereckou kariérou ve své rodné Bratislavě během divadelních prázdnin. Kromě let 1977-1981, kdy měla zákaz cestovat, měla tak se svým výjimečným talentem možnost vystupovat v pařížské Olympii (kde se mimo jiné setkala s legendárními Beatles!), na světové výstavě v Montrealu a často koncertovala v německy mluvících zemích.

I přes svou nesmírnou popularitu již Hana Hegerová v posledních letech nekoncertuje, i když zájem o ni stále neutuchá. Začaly se bohužel objevovat zprávy, které hovoří o zhoršení jejího zdravotního stavu. Nemohla se ani osobně zúčastnit ceremoninálu na Pražském hradě, kde ji prezident České republiky Miloš Zeman udělil Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Vyznamenání přebíral její vnuk a hned se dopustil poprasku, neboť podle mnohých kritiků nedodržel správně formální dresscode.

 

Články o celebritě

Hegerová ve vězení kvůli milionu od Gotta: Z vězení ji dostal tenhle dopis komunisty! Hegerová ve vězení kvůli milionu od Gotta: Z vězení ji dostal tenhle dopis komunisty! Kvůli honoráři Karla Gotta (77) se dostala Hana Hegerová (85) za mříže. Nebýt Jiřiny Švorcové (†83),… číst článek
Hegerová: Pravda o konci její kariéry! Našli jí v krku tři bulky! Hegerová: Pravda o konci její kariéry! Našli jí v krku tři bulky! Svou fenomenální kariéru ukončila před časem Hana Hegerové (85) takřka bez varování. Zrušila i koncerty,… číst článek
Hana Hegerová: Byt už opouštím jen třikrát ročně! Za nemocnice platím tisíce Hana Hegerová: Byt už opouštím jen třikrát ročně! Za nemocnice platím tisíce Po skončení své kariéry se zpěvačka Hana Hegerová (85) stáhla nejen z veřejného života, ale rezignovala… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tony  Bennett
Tony Bennett
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Kanye West
Kanye West
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Gabriela  Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow