Hana Hegerová

Datum narození: 20.10.1931
Místo narození: Bratislava
Profese: Zpěvačka, herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

První dáma českého šansonu, Piaf z Prahy nebo také Šansoniérka se slovanskou duší. Tak bývá přezdívána jedna z nejvýraznějších československých zpěvaček 20. století Hana Hegerová.

Hana Hegerová se narodila v Bratislavě jako Carmen Farkašová do rodiny bankovního ředitele. Po studiu na gymnáziu v Komárně pracovala jako úřednice ve Škodových závodech a učila na učňovské škole. V letech 1951-1953 ale absolvovala divadlení kurz při státní konzervatoři a krátce nato se stala členkou hereckého souboru Divadla Petra Jilemnického v Žilině.

Začínala s uměleckým jménem Hana Čelková (po mamince), které si po svatbě s divadelním dramaturgem Daliborem Hegerem změnila na nám všem dnes známé Hana Hegerová. Zprvu začínala jako herečka a prošla scénami Divadla Rokoko, Divadla Semafor nebo Divadla Na Zábradlí. Manželství s Daliborem Hegerem dlouho nevydrželo a veřejným tajemstvím je, že velkou láskou Hany Hegerové byl režisér Ján Roháč.

Hana Hegerová stála u zrodu mnoha pozoruhodných českých filmů jako Frona od Jiřího Krejčíka nebo Naděje Karla Kachyni, kde se před kamerou objevila po boku Rudolfa Hrušínského.

Proslavila se ale především zpěvem, se kterým začala souběžně s hereckou kariérou ve své rodné Bratislavě během divadelních prázdnin. Kromě let 1977-1981, kdy měla zákaz cestovat, měla tak se svým výjimečným talentem možnost vystupovat v pařížské Olympii (kde se mimo jiné setkala s legendárními Beatles!), na světové výstavě v Montrealu a často koncertovala v německy mluvících zemích.

I přes svou nesmírnou popularitu již Hana Hegerová v posledních letech nekoncertuje, i když zájem o ni stále neutuchá. Začaly se bohužel objevovat zprávy, které hovoří o zhoršení jejího zdravotního stavu. Nemohla se ani osobně zúčastnit ceremoninálu na Pražském hradě, kde ji prezident České republiky Miloš Zeman udělil Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Vyznamenání přebíral její vnuk a hned se dopustil poprasku, neboť podle mnohých kritiků nedodržel správně formální dresscode.

 

Články o celebritě

Bohdalové padělky obrazu roky visely v obýváku! Je mi trpko, přiznala herečka Bohdalové padělky obrazu roky visely v obýváku! Je mi trpko, přiznala herečka Zrazená a podvedená se jistě musela cítit herečka Jiřina Bohdalová (86), když zjistila, že její oblíbené… číst článek
Bohdalová v tom není sama! Podvodný bankéř obchodoval i s dalšími celebritami Bohdalová v tom není sama! Podvodný bankéř obchodoval i s dalšími celebritami Případ bankéře, který prodával celebritám padělky obrazů, narůstá do obrovských rozměrů! Vypadá to,… číst článek
Co Bohdalová nepřiznala? Padělky za 5 milionů v obýváku! Co Bohdalová nepřiznala? Padělky za 5 milionů v obýváku! Podvod s padělky obrazů, které prodával bankéř Komerční banky umělcům, jimž spravoval konta, narůstá… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd