Hana Hegerová

Datum narození: 20.10.1931
Místo narození: Bratislava
Profese: Zpěvačka, herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

První dáma českého šansonu, Piaf z Prahy nebo také Šansoniérka se slovanskou duší. Tak bývá přezdívána jedna z nejvýraznějších československých zpěvaček 20. století Hana Hegerová.

Hana Hegerová se narodila v Bratislavě jako Carmen Farkašová do rodiny bankovního ředitele. Po studiu na gymnáziu v Komárně pracovala jako úřednice ve Škodových závodech a učila na učňovské škole. V letech 1951-1953 ale absolvovala divadlení kurz při státní konzervatoři a krátce nato se stala členkou hereckého souboru Divadla Petra Jilemnického v Žilině.

Začínala s uměleckým jménem Hana Čelková (po mamince), které si po svatbě s divadelním dramaturgem Daliborem Hegerem změnila na nám všem dnes známé Hana Hegerová. Zprvu začínala jako herečka a prošla scénami Divadla Rokoko, Divadla Semafor nebo Divadla Na Zábradlí. Manželství s Daliborem Hegerem dlouho nevydrželo a veřejným tajemstvím je, že velkou láskou Hany Hegerové byl režisér Ján Roháč.

Hana Hegerová stála u zrodu mnoha pozoruhodných českých filmů jako Frona od Jiřího Krejčíka nebo Naděje Karla Kachyni, kde se před kamerou objevila po boku Rudolfa Hrušínského.

Proslavila se ale především zpěvem, se kterým začala souběžně s hereckou kariérou ve své rodné Bratislavě během divadelních prázdnin. Kromě let 1977-1981, kdy měla zákaz cestovat, měla tak se svým výjimečným talentem možnost vystupovat v pařížské Olympii (kde se mimo jiné setkala s legendárními Beatles!), na světové výstavě v Montrealu a často koncertovala v německy mluvících zemích.

I přes svou nesmírnou popularitu již Hana Hegerová v posledních letech nekoncertuje, i když zájem o ni stále neutuchá. Začaly se bohužel objevovat zprávy, které hovoří o zhoršení jejího zdravotního stavu. Nemohla se ani osobně zúčastnit ceremoninálu na Pražském hradě, kde ji prezident České republiky Miloš Zeman udělil Řád Tomáše Garrigua Masaryka. Vyznamenání přebíral její vnuk a hned se dopustil poprasku, neboť podle mnohých kritiků nedodržel správně formální dresscode.

 

Články o celebritě

Kandidát na prezidenta Petr Hannig: Objevil Bílou,  zastal se Ortela a měl rakovinu Kandidát na prezidenta Petr Hannig: Objevil Bílou, zastal se Ortela a měl rakovinu Hudebník, skladatel, vydavatel a producent Petr Hannig má za sebou v showbyznysu bohatou kariéru.… číst článek
Hegerová se zbavila depresí! Po smrti milované přítelkyně má zase důvod k radosti Hegerová se zbavila depresí! Po smrti milované přítelkyně má zase důvod k radosti Smrt čtyřnohého miláčka semele každého. Výjimkou není ani Hana Hegerová (86), které před dvěma měsíci… číst článek
Legenda Hegerová: Našla lék na deprese! Legenda Hegerová: Našla lék na deprese! Dva měsíce se trápila, dokonce hovořila o depresích. Teď má zase proč žít! Smrt její čtyřnohé přítelkyně… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Šárka Hrbáčková
Šárka Hrbáčková
zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Tamara Kubová-Klusová
Tamara Kubová-Klusová