Igor Bareš

Datum narození: 15.4.1966
Místo narození: Olomouc
Profese: herec, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec Igor Bareš se televizním divákům vryl do paměti rolemi v seriálech. Na divadelních prknech to dotáhl k nominacím na Cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie.

Při studiu na brněnské JAMU Igor Bareš hostoval v Divadle bratří Mrštíků. Později se přesunul do Národního divadla v Brně, kde poznal herečku Antonii Talackovou, svou budoucí manželkou.

IGOR BAREŠ PROŠEL VÁLKOU O ALIMENTY

Milovníci divadelních představení si Igora Bareše pamatují ze hry Král Lear a nebo z dramatu Hamlet. A právě za roli Hamleta byl nominován na Cenu Alfreda Radoka. Dalším individuálním úspěchem byla nominace na Cenu Thálie za roli v celosvětově známé hře Zločin a trest. Hrál v Národním divadle či v Divadle na Vinohradech.

Do povědomí širší veřejnosti se Igor Bareš dostal zejména díky seriálům. První, ve kterém se objevil, byl dobový seriál České televize Četnické humoresky. Největší díru do světa udělal coby nešika Harry z nováckého seriálu Pojišťovna štěstí či jako otec početné rodiny Jan v Horákových.

Igor Bareš je také velmi zdatným dabérem. V seriálu Dallas do češtiny převedl postavu Raye Krebbse. Svůj hlas propůjčil mj. Kevinu Spaceymu.

O IGORU BAREŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Igor Bareš se s Antonií Talackovou oženil roku 2008. Má s ní tři děti.

 

Články o celebritě

Igor Bareš bez košile a kalhot: Třeba se nějaké ženě zalíbím Igor Bareš bez košile a kalhot: Třeba se nějaké ženě zalíbím Už padla poslední klapka Léta s gentlemanem a pro Igora Bareše (52) to znamenalo jediné – košili… číst článek
Gentleman v Moskvě je výjimečným lidským příběhem i v audioknižní verzi Gentleman v Moskvě je výjimečným lidským příběhem i v audioknižní verzi Je to historické, je to ruské, je to politické... A přesto je Gentleman v Moskvě knihou, která okouzlí,… číst článek
Režisér Adamec o natáčení Hanzlíkova filmu: STÁLE NÁM CHYBÍ PENÍZE! Režisér Adamec o natáčení Hanzlíkova filmu: STÁLE NÁM CHYBÍ PENÍZE! S třídenním zpožděním začalo na Příbramsku natáčení nového filmu Léto s gentlemanem. Scénář k němu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Hanns Zischler
Hanns Zischler
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas
zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová
zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop