Profese: Český hokejista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Ondřej Roman je český profesionální hokejista, který nastupuje na postu útočníka. Řadí se k nejlepším hráčům české nejvyšší soutěže.

Ondřej Roman hokejově vyrostl ve Vítkovicích. K hokeji ho přivedl jeho otec a přes mládežnické kategorie se šikovný útočník probojoval do prvního týmu. Pak odešel zkusit štěstí za oceán, v roce 2007 ho totiž draftovali Dallas Stars.

Hrál kanadsko-americkou AHL, ale do slavné National Hockey League se nikdy neprobojoval. A proto Ondřej Roman zamířil zpátky do Evropy, kde se stal jedním z nejdůležitějších hráčů Vítkovic. Jeho předností je především perfektní čtení hry a vyhlášený technik umí pobavit fanoušky i rychlou a nečekanou kličkou. Má zkušenosti i ze seniorské reprezentace, za kterou pravidelně nastupuje v přípravných turnajích během sezony.

Ondřej Roman, ač jako útočník, vždy obdivoval českého obránce Petra Svobodu, který vstřelil nejdůležitější gól české hokejové historie na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998.

Články o celebritě

Branku jsem posunout nechtěl, hájil se Bartošák po kontroverzním zákroku Branku jsem posunout nechtěl, hájil se Bartošák po kontroverzním zákroku Byl jedním z hlavních strůjců vítkovického vítězství 4:2 na ledě Olomouce. V první třetině odolal… číst článek
Potlesk i vykřičník. Co se Vítkovicím proti Plzni povedlo a co ne? Potlesk i vykřičník. Co se Vítkovicím proti Plzni povedlo a co ne? Ze hry vypadli hokejisté Vítkovic dřív, než si představovali. Navíc po solidně rozjetém předkole… číst článek
Vítkovice srazil vlastní gól. Byl jsem rozházený, litoval Bartošák Vítkovice srazil vlastní gól. Byl jsem rozházený, litoval Bartošák Dobře věděl, že tenhle gól šel na jeho vrub. Vítkovický brankář Patrik Bartošák (23) si ve 27. minutě… číst článek