Půček Marek

Datum narození: 5.8.1990
Přezdívka: Řidič - zabiják
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Příslušník pražské zlaté mládeže Marek Půček svým luxusním vozem srazil v srpnu 2014 na autobusové zastávce dívku Marii a z místa nehody utekl.

Osudná nehoda, jejíž důsledky plnily stránky českých novin několik dní, se stala 5. srpna 2014  krátce po půl páté ráno. Tehdy v den svých 24-tých narozenin řidič Marek Půček srazil svým luxusním BMW 5 dívku čekající na náměstí Kinských v Praze 5 na autobusové zastávce. Marek Půček sice po nehodě zastavil o pár metrů dál, ale zjistit stav těžce zraněné dívky se nevydal. Místo toho vytáhl z auta svého bojového psa jménem Asa a utekl. Jednadvacetiletá Marie i přes okamžitou pomoc svědků a následně i záchranářů na místě podlehla.

Za šestnáct hodin po nehodě se mladík sám přihlásil na policejní služebně. Policisté provedli test na alkohol i na toxické látky, oba testy se ukázaly jako negativní. Při vyšetřování však vyšlo najevo, že Marek Půček má z minulosti trest zákazu řízení a to právě za jízdu pod vlivem alkoholu nebo návykové látky. Soudy mu dříve rovněž uložily podmíněný trest odnětí svobody za podílnictví. Podle vyšetřovatelů srpnové nehody byl Marek Půček pod vlivem pravděpodobně i před tragédií na náměstí Kinských, ale nelze to prokázat právě s ohledem na dlouhou dobu mezi časem nehody a odběrem krevních vzorků. Sám Marek Půček uvedl, že před nehodou vypil dvě malá piva a po tragédii zpanikařil.

Po zveřejnění totožnosti řidiče se začaly plnit sociální sítě informacemi o tom, že Marek Půček je známá postava v komunitě pražské zlaté mládeže. Bývalý nadějný fotbalista se stal podle kamarádů "Smíchovským frajerem", který si myslel, že mu patří svět. Peníze na obživu si prý vydělával prodejem drog. V jeho BMW byly nalezeny stopy po kokainu.

Případ byl na podzim 2014 odročen z důvodu potřeby vyslechnutí dalších svědků. Kamarádům viníka se totiž k soudu nechce a snaží se mu vyhnout všemi způsoby. Čekají je nepříjemné otázky na průběh narozeninové oslavy, která předcházela tragédii. Podle zatím neověřených skutečností zde Marek Půček zkonzumoval větší množství alkoholu a snad i požil kokain. Žalobkyně viní mladého řidiče z usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové. Marku Půčkovi může ulehčit jen to, že se sám přihlásil, projevil lítost a nabídl pozůstalým odškodnění. Všemi prostředky za něj bojuje i matka, která napsala soudu otevřený dopis, kde popisuje výchovu syna jako přísnou a nehodu pokládá za neštastnou událost.

Případ Marka Půčka oživil téma trestu pro agresivní řidiče. Veřejnost měla to dobou ještě v živé paměti případy dálníčních pirátů Luboše Laciny či Aleše Trpišovského.  Kauza Marka Půčka však poukázala i na bezohlednost arogantních řidičů, kterí se pohybují ve světě velkých peněz. Jejich typickým příkladem je známý lobista Roman Janoušek, který v opilosti srazil na ulici ženu.