Martin Preiss

Datum narození: 1.1.1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Preiss se proslavil moderováním populární soutěže Chcet být milionářem? Pochází z herecké rodiny. V roce 2014 se pokusil spáchat sebevraždu.

Martin Preiss je synem Viktora Preisse a Jany Preissové. Již během studia herectví na pražském DAMU hostoval v činohře Národního divadla, kde se představil ve hrách Měsíc pro Smolaře  nebo Radúz a Mahulena. Chvíli také působil v Plzni v divadle J.K.Tyla (1996-1998). V roce 1998 se stal členem činohry Národního divadla.

MARTIN PREISS PROMLUVIL O SEBEVRAŽDĚ

Zahrál si zde mj. ve hrách Antonius a Kleopatra, Hamlet, Komik nebo Večer tříkrálový. Martin Preiss se objevuje také na televizní obrazovce. V roce 1998 si zahrál ve filmu Tři králové, dále pak Arrowsmith a Sjezd abiturientů. Často hrál i v seriálech. Účinkoval v seriálu Rodinná pouta nebo Doktoři z počátků.

Proslavil se především díky moderování soutěžního pořadu na TV NovaChcete být milionářem?, který dříve moderoval Vladimír Čech. Kromě herectví a moderování se Martin Preiss věnuje dabingu, např. ve filmu 8. míle propůjčil svůj hlas velice známému raperovi Eminemovi.

O MARTINU PREISOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Preiss se opakovaně dostává i do hledáčku bulvárních médií. Zvláště v roce 2014, kdy řídil před opilý a způsobil autonehodu. Koncem roku pak skončil v psychiatrické léčebně v Bohnicích, prý se pokusil o sebevraždu. S novou image se objevil v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Krampolová kombinovala chlast a prášky: Můžete zemřít, varuje psychiatr Krampolová kombinovala chlast a prášky: Můžete zemřít, varuje psychiatr Všichni byli v šoku, když Jiří Krampol (78) přiznal, že jeho manželka Hana (56) už je nějakou dobu… číst článek
Krampolovu manželku Hanu (56) zavřeli do blázince! Kvůli koktejlu z prášků a chlastu Krampolovu manželku Hanu (56) zavřeli do blázince! Kvůli koktejlu z prášků a chlastu Jiří Krampol (78) teď prožívá velmi těžké období. Jeho milovaná žena Hana (56) je totiž už několik… číst článek
Janě Preissové je 69: Ustála manželova levobočka i synův pokus o sebevraždu! Janě Preissové je 69: Ustála manželova levobočka i synův pokus o sebevraždu! Jen rok do kulatin zbývá Janě Preissové, jedné z našich kdysi nejkrásnějších hereček, která svůj… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Vejvodová
Zuzana Vejvodová
zobrazit profil Kamila Kikinčuková
Kamila Kikinčuková
zobrazit profil Stanislav Zindulka
Stanislav Zindulka
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Jason Statham
Jason Statham
zobrazit profil Vlastimil Harapes
Vlastimil Harapes
zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová