Martin Preiss

Datum narození: 1.1.1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Preiss se proslavil moderováním populární soutěže Chcet být milionářem? Pochází z herecké rodiny. V roce 2014 se pokusil spáchat sebevraždu.

Martin Preiss je synem Viktora Preisse a Jany Preissové. Již během studia herectví na pražském DAMU hostoval v činohře Národního divadla, kde se představil ve hrách Měsíc pro Smolaře  nebo Radúz a Mahulena. Chvíli také působil v Plzni v divadle J.K.Tyla (1996-1998). V roce 1998 se stal členem činohry Národního divadla.

MARTIN PREISS PROMLUVIL O SEBEVRAŽDĚ

Zahrál si zde mj. ve hrách Antonius a Kleopatra, Hamlet, Komik nebo Večer tříkrálový. Martin Preiss se objevuje také na televizní obrazovce. V roce 1998 si zahrál ve filmu Tři králové, dále pak Arrowsmith a Sjezd abiturientů. Často hrál i v seriálech. Účinkoval v seriálu Rodinná pouta nebo Doktoři z počátků.

Proslavil se především díky moderování soutěžního pořadu na TV NovaChcete být milionářem?, který dříve moderoval Vladimír Čech. Kromě herectví a moderování se Martin Preiss věnuje dabingu, např. ve filmu 8. míle propůjčil svůj hlas velice známému raperovi Eminemovi.

O MARTINU PREISOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Preiss se opakovaně dostává i do hledáčku bulvárních médií. Zvláště v roce 2014, kdy řídil před opilý a způsobil autonehodu. Koncem roku pak skončil v psychiatrické léčebně v Bohnicích, prý se pokusil o sebevraždu. S novou image se objevil v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Jana Preissová: Sedmdesáté narozeniny bez oslavy Jana Preissová: Sedmdesáté narozeniny bez oslavy Maminka z filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny oslavila ve středu… číst článek
Preiss odmítal říct ho*no! Preiss odmítal říct ho*no! Mluví se o něm jako o jednom z nejsprostších seriálů, přesto se vysílá před 22. hodinou. Vulgarity… číst článek
Manželka Martina Preisse, který se pokusil o sebevraždu: Takhle ji změnilo trápení! Manželka Martina Preisse, který se pokusil o sebevraždu: Takhle ji změnilo trápení! Stres, strach a nervy, které si Martina Preissová (41) s manželem Martinem Preissem (44) za poslední… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Anna Geislerová
Anna Geislerová
zobrazit profil Miroslav Hrabě
Miroslav Hrabě
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal
zobrazit profil Robert  Englund
Robert Englund
zobrazit profil Simona Stašová
Simona Stašová