Milan Hejduk

Datum narození: 14.2.1976
Přezdívka: The Duke
Místo narození: Ústí nad Labem
Váha: 86 kg
Výška: 183 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Hejduk je bývalý český profesionální hokejista, který nastupoval na postu útočníka. Rodák z Ústí nad Labem je olympijským vítězem z roku 1998 a v sezoně 2000/2001 pozvedl nad hlavu i posvátný Stanleyův pohár. Celou svou kariéru v NHL spojil s týmem Colorado Avalanche, kde dělal i kapitána.

Milan Hejduk začal profesionálně hrát hokej v Pardubicích a v roce 1994 byl draftovaný do kanadsko-americké NHL. Po celých čtrnáct sezon byl za oceánem šikovný útočník věrný týmu Colorado Avalanche, kde několik sezon zastával dokonce funkci kapitána.

K Hejdukovým největším úspěchům patří již zmíněné olympijské zlato z Nagana, kam nejdříve odcestoval jako třináctý útočník. Během turnaje ale nahradil nevýrazného Jana Čalouna a Milan Hejduk byl nakonec u zlatého a nejslavnějšího gólu českého hokeje. V památném finále proti Rusku totiž lehce tečoval střelu Petra Svobody bruslí a díky tomu ji ruský brankář nechytil. Český tým vyhrál tímto gólem 1:0 a poprvé v historii získal zlaté olympijské medaile.

Úspěchy slavil Milan Hejduk i v NHL. Kromě Stanley cupu se stal v sezoně 2002/2003 nejlepším střelcem celé NHL a vysloužil si díky tomu vzácnou trofej Maurice Richarda.

Stejně jako třeba další bývalý český hokejista, Richard Šmehlík, se Milan Hejduk rozhodl zůstat po skončení kariéry v Americe, kde má rodinu a provozuje malý zimní stadion, který v Coloradu slouží mládeži. Lední hokej hrají v USA i jeho dvě děti, dvojčata Marek a David.

 

Články o celebritě

Poznejte legendu první ligy Roubíka: Mých 1035 bodů? Působí to až děsivě Poznejte legendu první ligy Roubíka: Mých 1035 bodů? Působí to až děsivě Je nejlepším hráčem historie tuzemské první hokejové ligy. Nasbíral v ní přes tisíc bodů, o schod… číst článek
Kaut letí do Colorada. Mluvil o pláči hasičů, Sakicovi a operovaném srdci Kaut letí do Colorada. Mluvil o pláči hasičů, Sakicovi a operovaném srdci Život se mu mění snad každý měsíc. Pravidelně začal hrát extraligu, dal svůj první gól v reprezentaci,… číst článek
Hadamczik o reprezentaci: Dávali jsme si malé cíle. Jak věří Říhovi? Hadamczik o reprezentaci: Dávali jsme si malé cíle. Jak věří Říhovi? Je zpátky. Čtyři roky trvala výluka Aloise Hadamczika od hokejové reprezentace, kterou opustil po… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martina Moravčíková
Martina Moravčíková
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
zobrazit profil Vendula Hopjáková
Vendula Hopjáková
zobrazit profil Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
zobrazit profil Roman Hamrlík
Roman Hamrlík
zobrazit profil Karolína Erbanová
Karolína Erbanová