Milan Hejduk

Datum narození: 14.2.1976
Přezdívka: The Duke
Místo narození: Ústí nad Labem
Váha: 86 kg
Výška: 183 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Hejduk je bývalý český profesionální hokejista, který nastupoval na postu útočníka. Rodák z Ústí nad Labem je olympijským vítězem z roku 1998 a v sezoně 2000/2001 pozvedl nad hlavu i posvátný Stanleyův pohár. Celou svou kariéru v NHL spojil s týmem Colorado Avalanche, kde dělal i kapitána.

Milan Hejduk začal profesionálně hrát hokej v Pardubicích a v roce 1994 byl draftovaný do kanadsko-americké NHL. Po celých čtrnáct sezon byl za oceánem šikovný útočník věrný týmu Colorado Avalanche, kde několik sezon zastával dokonce funkci kapitána.

K Hejdukovým největším úspěchům patří již zmíněné olympijské zlato z Nagana, kam nejdříve odcestoval jako třináctý útočník. Během turnaje ale nahradil nevýrazného Jana Čalouna a Milan Hejduk byl nakonec u zlatého a nejslavnějšího gólu českého hokeje. V památném finále proti Rusku totiž lehce tečoval střelu Petra Svobody bruslí a díky tomu ji ruský brankář nechytil. Český tým vyhrál tímto gólem 1:0 a poprvé v historii získal zlaté olympijské medaile.

Úspěchy slavil Milan Hejduk i v NHL. Kromě Stanley cupu se stal v sezoně 2002/2003 nejlepším střelcem celé NHL a vysloužil si díky tomu vzácnou trofej Maurice Richarda.

Stejně jako třeba další bývalý český hokejista, Richard Šmehlík, se Milan Hejduk rozhodl zůstat po skončení kariéry v Americe, kde má rodinu a provozuje malý zimní stadion, který v Coloradu slouží mládeži. Lední hokej hrají v USA i jeho dvě děti, dvojčata Marek a David.

 

Články o celebritě

Hejduk se zbavuje sídla v Coloradu. Prodává megabarák i s hokejovým stadionem! Hejduk se zbavuje sídla v Coloradu. Prodává megabarák i s hokejovým stadionem! Olympijský vítěz z Nagana Milan Hejduk nabízí k prodeji svůj dům v Coloradu. Za 5,2 milionu… číst článek
Čaloun o tajemství hokejových střelců. Pro koho byl komunistická pí**? Čaloun o tajemství hokejových střelců. Pro koho byl komunistická pí**? Hokej se může měnit, procházet vlnami, ale jejich role bude vždycky hlavní. Střelec, svým způsobem… číst článek
Střelec Ton se loučil ve stínu Jágra: Odchod ze Sparty je ve mně pořád Střelec Ton se loučil ve stínu Jágra: Odchod ze Sparty je ve mně pořád Góly uměl dávat mistrně, koncovku zvládal na devatero způsobů. Z brejku pod vikýř nebo kličkou do… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Trávníček
Michal Trávníček
zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Dagmar Damková
Dagmar Damková
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil Lukáš Krajíček
Lukáš Krajíček
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec