Marcela Urbanová

Marcela Urbanová

Datum narození: 19.6.1967
Profese: bývalá sekretářka Jiřího Čunka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Marcela Urbanová je bývalá sekretářka Jiřího Čunka, která ho zažalovala o půl milionu korun za urážlivá a nepravdivá tvrzení na její adresu.

Marcela Urbanová svědčila v případu, v němž Jiří Čunek čelil obvinění, že jako vsetínský starosta převzal v roce 2002 půlmilionový úplatek v souvislosti s privatizací městských bytů. Čunkovo trestní stíhání nakonec státní zástupce zastavil, stejně jako následné stíhání Marcely Urbanové pro křivou výpověď.

Začátkem roku 2014 senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) a jeho bývalá sekretářka Marcela Urbanová u pražského městského soudu uzavřeli smír. Jiří Čunek slíbil, že se zdrží jakýchkoliv výroků na adresu Maeceli Urbanové s výjimkou prostého konstatování faktu, že figurovala jako svědkyně v jeho trestní kauze. Uzavření smíru navrhla hned na začátku jednání právnička Urbanové Klára Samková.

Marcela Urbanová napadla web politika žalobou na ochranu své osobnosti, kde se psalo, že lhala. Při vyšetřování prý vyšly najevo její nestandardní schůzky s policií ještě před obviněním Jiřího Čunka. Součástí uzavřeného smíru je povinností Jiřího Čunka tyto výroky odstranit.

Žena vedle Čunka žalovala i jeho stranu, omluvu a odškodné požadovala po jejím předsedovi a vicepremiérovi Pavlu Bělobrádkovi. Poukazovala totiž na to, že na Čunkově webu je copyright lidovců. V rámci smíru však tuto část žaloby vzala zpět.

Marcela Urbanová se již na Jiřím Čunkovi v minulosti soudně domohla omluvy a 80 000 korun za poškození pověsti. Jiří Čunek ji totiž nejen označil za lhářku, ale také zveřejnil její osobní korespondenci.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Matěj Cichra
Matěj Cichra
zobrazit profil Petr Kazda
Petr Kazda
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal
zobrazit profil Marie Knížáková
Marie Knížáková