Marcela Urbanová

Marcela Urbanová

Datum narození: 19.6.1967
Profese: bývalá sekretářka Jiřího Čunka
Znamení: Blíženci

Životopis

Marcela Urbanová je bývalá sekretářka Jiřího Čunka, která ho zažalovala o půl milionu korun za urážlivá a nepravdivá tvrzení na její adresu.

Marcela Urbanová svědčila v případu, v němž Jiří Čunek čelil obvinění, že jako vsetínský starosta převzal v roce 2002 půlmilionový úplatek v souvislosti s privatizací městských bytů. Čunkovo trestní stíhání nakonec státní zástupce zastavil, stejně jako následné stíhání Marcely Urbanové pro křivou výpověď.

Začátkem roku 2014 senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) a jeho bývalá sekretářka Marcela Urbanová u pražského městského soudu uzavřeli smír. Jiří Čunek slíbil, že se zdrží jakýchkoliv výroků na adresu Maeceli Urbanové s výjimkou prostého konstatování faktu, že figurovala jako svědkyně v jeho trestní kauze. Uzavření smíru navrhla hned na začátku jednání právnička Urbanové Klára Samková.

Marcela Urbanová napadla web politika žalobou na ochranu své osobnosti, kde se psalo, že lhala. Při vyšetřování prý vyšly najevo její nestandardní schůzky s policií ještě před obviněním Jiřího Čunka. Součástí uzavřeného smíru je povinností Jiřího Čunka tyto výroky odstranit.

Žena vedle Čunka žalovala i jeho stranu, omluvu a odškodné požadovala po jejím předsedovi a vicepremiérovi Pavlu Bělobrádkovi. Poukazovala totiž na to, že na Čunkově webu je copyright lidovců. V rámci smíru však tuto část žaloby vzala zpět.

Marcela Urbanová se již na Jiřím Čunkovi v minulosti soudně domohla omluvy a 80 000 korun za poškození pověsti. Jiří Čunek ji totiž nejen označil za lhářku, ale také zveřejnil její osobní korespondenci.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Stanislav Wabi Daněk
Stanislav Wabi Daněk
zobrazit profil Ludvika Jonáková
Ludvika Jonáková
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Kája Saudek
Kája Saudek
zobrazit profil Michaela Marksová-Tominová
Michaela Marksová-Tominová
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek