Filip Rajmont

Filip Rajmont

Datum narození: 9.9.1977
Místo narození: Praha
Profese: český herec a dabér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český herec a dabér se dostal do podvědomí diváků seriálů Ulice nebo Velmi křehké vztahy. Málokdo ví, že pochází z divadelní rodiny je vnukem E. F. Buriana, synem herečky Kateřiny Burianové a režiséra Ivana Rajmonta.

Filip Rajmont tím, že pochází z herecké rodiny, neměl pochyby a vystudoval DAMU obor herectví. Po studiu v roce 2000 nastoupil do angažmá Klicperova divadla v Hradci Králové. Od roku 2005 je na volné noze, ale přesto spolupracuje se spoustou divadel např. Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou. V televizi se proslavil rolí Oskara Prokeše v seriálu Velmi křehké vztahy, nebo Otíka v seriálu Ulice.

Po absolutoriu se stalo působištěm Filipa Rajmonta Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde se mu dostalo mnoha hereckých příležitostí – spolupracoval především s režisérem Vladimírem Morávkem na čechovovských inscenacích: ve Třech sestrách, v Rackovi a ve Strýčku Váňovi, v Goldflamově atd.

Filip Rajmont je od roku 2010 členem Činohry ND. Je možné ho vidět na několika pražských scénách – v Divadle Komedie, v Divadelním spolku Kašpar, v Divadle Viola dokonce účinkuje spolu se svou matkou v představení z díla svého dědečka E. F. Buriana pod titulem Jsem tvého života amen (režie Ivan Rajmont).

V Národním divadle začal Filip Rajmont své hostování v Shakespearově Romeovi a Julii (Benvolio) v režii Vladimíra Morávka. Dále ztvárnil: Číšníka ve Sluhovi dvou pánů, Doktora Vernona-Lazara v Massiniho Ohlušujícím pachu bílé, Damise v Tartuffe Impromptu!. 

Filip Rajmont účinkoval  například ve filmech Zatracení (2001, režie D. Svátek), Nuda v Brně (2003, režie Vl. Morávek), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005, režie Vl. Morávek), Pouta (2009, režie R. Špaček) a další.

 

Články o celebritě

Pohřeb režiséra Drhy (†73): Vdovce utěšoval Klus, na věnci stál mrazivý vzkaz! Pohřeb režiséra Drhy (†73): Vdovce utěšoval Klus, na věnci stál mrazivý vzkaz! Ve středu 21. června zasáhla filmový svět smutná zpráva. Právě v tento den nás navždy opustil jeden… číst článek
Pohřeb režiséra Drhy (†73): FOTOGALERIE! Pohřeb režiséra Drhy (†73): FOTOGALERIE! Zemřelý Vladimír Drha patřil k nejvýraznějším osobnostem české filmové a televizní tvorby. Natočil… číst článek
Zemřel dvorní režisér Brejchové (77): Rakovina mu vzala čelist! Zemřel dvorní režisér Brejchové (77): Rakovina mu vzala čelist! Ve věku 73 let zemřel v noci středu filmový a televizní režisér Vladimír Drha. Oznámil to jeho blízký… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ján Sedal
Ján Sedal
zobrazit profil Vávlav Kotva
Vávlav Kotva
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Michaela Doubravová Tomešová
Michaela Doubravová Tomešová
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý