Filip Rajmont

Filip Rajmont

Datum narození: 9.9.1977
Místo narození: Praha
Profese: český herec a dabér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český herec a dabér se dostal do podvědomí diváků seriálů Ulice nebo Velmi křehké vztahy. Málokdo ví, že pochází z divadelní rodiny je vnukem E. F. Buriana, synem herečky Kateřiny Burianové a režiséra Ivana Rajmonta.

Filip Rajmont tím, že pochází z herecké rodiny, neměl pochyby a vystudoval DAMU obor herectví. Po studiu v roce 2000 nastoupil do angažmá Klicperova divadla v Hradci Králové. Od roku 2005 je na volné noze, ale přesto spolupracuje se spoustou divadel např. Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou. V televizi se proslavil rolí Oskara Prokeše v seriálu Velmi křehké vztahy, nebo Otíka v seriálu Ulice.

Po absolutoriu se stalo působištěm Filipa Rajmonta Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde se mu dostalo mnoha hereckých příležitostí – spolupracoval především s režisérem Vladimírem Morávkem na čechovovských inscenacích: ve Třech sestrách, v Rackovi a ve Strýčku Váňovi, v Goldflamově atd.

Filip Rajmont je od roku 2010 členem Činohry ND. Je možné ho vidět na několika pražských scénách – v Divadle Komedie, v Divadelním spolku Kašpar, v Divadle Viola dokonce účinkuje spolu se svou matkou v představení z díla svého dědečka E. F. Buriana pod titulem Jsem tvého života amen (režie Ivan Rajmont).

V Národním divadle začal Filip Rajmont své hostování v Shakespearově Romeovi a Julii (Benvolio) v režii Vladimíra Morávka. Dále ztvárnil: Číšníka ve Sluhovi dvou pánů, Doktora Vernona-Lazara v Massiniho Ohlušujícím pachu bílé, Damise v Tartuffe Impromptu!. 

Filip Rajmont účinkoval  například ve filmech Zatracení (2001, režie D. Svátek), Nuda v Brně (2003, režie Vl. Morávek), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005, režie Vl. Morávek), Pouta (2009, režie R. Špaček) a další.

 

Články o celebritě

Pohřeb režiséra Drhy (†73): FOTOGALERIE! Pohřeb režiséra Drhy (†73): FOTOGALERIE! Zemřelý Vladimír Drha patřil k nejvýraznějším osobnostem české filmové a televizní tvorby. Natočil… číst článek
Zemřel dvorní režisér Brejchové (77): Rakovina mu vzala čelist! Zemřel dvorní režisér Brejchové (77): Rakovina mu vzala čelist! Ve věku 73 let zemřel v noci středu filmový a televizní režisér Vladimír Drha. Oznámil to jeho blízký… číst článek
Rajmont z Ulice v slzách: Zemřel mu partner, známý režisér! Rajmont z Ulice v slzách: Zemřel mu partner, známý režisér! Zemřel režisér Vladimír Drha (†73), který žil v registrovaném partnerství s hercem Filipem Rajmontem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Eva Vejmělková
Eva Vejmělková
zobrazit profil David Suchařípa
David Suchařípa
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Robert Urban
Robert Urban
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Jane Seymourová
Jane Seymourová
zobrazit profil Vladislav  Müller
Vladislav Müller