Filip Rajmont

Filip Rajmont

Datum narození: 9.9.1977
Místo narození: Praha
Profese: český herec a dabér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český herec a dabér se dostal do podvědomí diváků seriálů Ulice nebo Velmi křehké vztahy. Málokdo ví, že pochází z divadelní rodiny je vnukem E. F. Buriana, synem herečky Kateřiny Burianové a režiséra Ivana Rajmonta.

Filip Rajmont tím, že pochází z herecké rodiny, neměl pochyby a vystudoval DAMU obor herectví. Po studiu v roce 2000 nastoupil do angažmá Klicperova divadla v Hradci Králové. Od roku 2005 je na volné noze, ale přesto spolupracuje se spoustou divadel např. Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou. V televizi se proslavil rolí Oskara Prokeše v seriálu Velmi křehké vztahy, nebo Otíka v seriálu Ulice.

Po absolutoriu se stalo působištěm Filipa Rajmonta Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde se mu dostalo mnoha hereckých příležitostí – spolupracoval především s režisérem Vladimírem Morávkem na čechovovských inscenacích: ve Třech sestrách, v Rackovi a ve Strýčku Váňovi, v Goldflamově atd.

Filip Rajmont je od roku 2010 členem Činohry ND. Je možné ho vidět na několika pražských scénách – v Divadle Komedie, v Divadelním spolku Kašpar, v Divadle Viola dokonce účinkuje spolu se svou matkou v představení z díla svého dědečka E. F. Buriana pod titulem Jsem tvého života amen (režie Ivan Rajmont).

V Národním divadle začal Filip Rajmont své hostování v Shakespearově Romeovi a Julii (Benvolio) v režii Vladimíra Morávka. Dále ztvárnil: Číšníka ve Sluhovi dvou pánů, Doktora Vernona-Lazara v Massiniho Ohlušujícím pachu bílé, Damise v Tartuffe Impromptu!. 

Filip Rajmont účinkoval  například ve filmech Zatracení (2001, režie D. Svátek), Nuda v Brně (2003, režie Vl. Morávek), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005, režie Vl. Morávek), Pouta (2009, režie R. Špaček) a další.

 

Články o celebritě

Patricie Solaříková z Ulice: Naši partu na place občas nerozdýchává ani režisér Patricie Solaříková z Ulice: Naši partu na place občas nerozdýchává ani režisér Nedávný živý vstup z on-line chatu Ulice, kde se před obrazovkou monitoru sešla celá omladina seriálu,… číst článek
Hvězda Ordinace Hüttnerová: Syna stíhá policie! Hvězda Ordinace Hüttnerová: Syna stíhá policie! Plnou hlavu starostí má teď Iva Hüttnerová (68)! Policie totiž obvinila jednatele agentury Hera,… číst článek
Pohřeb režiséra Drhy (†73): Vdovce utěšoval Klus, na věnci stál mrazivý vzkaz! Pohřeb režiséra Drhy (†73): Vdovce utěšoval Klus, na věnci stál mrazivý vzkaz! Ve středu 21. června zasáhla filmový svět smutná zpráva. Právě v tento den nás navždy opustil jeden… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anastázie Chocholatá
Anastázie Chocholatá
zobrazit profil Marek Taclík
Marek Taclík
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
zobrazit profil Jana Janěková
Jana Janěková
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris
zobrazit profil Jan Meduna
Jan Meduna
zobrazit profil Rory Cochrane
Rory Cochrane
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček