Marek Všetíček

Datum narození: 15.1.1965
Místo narození: Šumperk
Profese: kondiční trenér

Související celebrity

Životopis

Slavný, světový a výjimečný je kondiční trenér Marek Všetíček. Také skromný. Své svěřence dostal na světový vrchol. Zná tajemství, jak rapidně prodloužit sportovní věk. Ostatně Radek Štěpánek je toho důkazem.

Marek Všetíček je absolventem FTVS UK Praha a dnes je jedním z nejlepších tenisových kondičních trenérů, uznávaných daleko za hranicemi naší republiky, koneckonců výdledky mluví za sebe – tři jeho svěřenci se dostali do světové TOP 10. Pod křídly Marka Všetíčka se objevili tenisté jako Karel Nováček, Martin Dam, Petr Korda, Mischel Kratochvíl, Petra Kvitová a dvanáctým rokem trénuje Radka Štěpánka.

Marek Všetíček hrál závodně hokej, za Přerov nastupoval i v první národní lize. Později se věnoval i atletice, konkrétně sprinterským disciplínám. V roce 1988 začal spolupracovat s Karlem Nováčkem a byli spolu osm let. Poté převzal Petra Kordu, byl i u jeho triumfu na Australian Open 1998. Před Kordou trénoval Marek Všetíček také českého profesionálního sportovce Martina Damma. S koncem tenisové kariéry Petra Kordy se Markovi Všetíčkovi otevřela možnost trénovat v zahraničí. Čtyři roky létal do Švýcarska, kde připravoval Mischela Kratochvíla.

Později začal trénovat jednoho z nejlepších českých tenistů Radka Štěpánka. Radkovi Štěpánkovi byl ještě ve 36 letech ve skvělé formě právě díky péči Marka Všetíčka. Není tajemstvím, že kondiční příprava se stává alfou a omegou, která může za prodlužující se sportovní věk nejen tenisty, ale každého sportovce.

Obecně všem svěřencům Marka Všetíčka kondiční trénink pomohl, tři své hráče posunul na vrchol, do Top 10. I jeho první spolupráce s ženou, nejlepší českou tenistkou Petrou Kvitovou, se kterou měl Marek Všetíček možnost spolupracovat po dobu devíti měsíců, byla úspěšná. Po vítězství ve Wimbledonu v roce 2014 potvrdila, že spolupráce s Markem Všetíčkem jí v tom pomohla.

Marek Všetíček je ženatý, má se svou manželkou Terezou syna Sama.

 

Články o celebritě

Vydra: Derby tlačilo, měl jsem hlavu jak balon. Lampardovi přeju štěstí Vydra: Derby tlačilo, měl jsem hlavu jak balon. Lampardovi přeju štěstí Risk je zisk. To platí v případě Matěje Vydry stoprocentně. Český útočník odolal v Anglii velkému… číst článek
Plíšková prohrává boj proti svým instinktům. Kdo ale maká, má naději Plíšková prohrává boj proti svým instinktům. Kdo ale maká, má naději Úspěšné trápení, s takovou lze udělat čáru za prvním půlrokem v podání Karolíny Plíškové. Perfekcionistka… číst článek
Plíšková: Kritika Návratilové? Od její doby se hodně změnilo Plíšková: Kritika Návratilové? Od její doby se hodně změnilo Už dnes zvedá Karolína Plíšková kotvy směr Birmingham, kde pro ni začne travnatá sezona 2018. Vrcholit… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Libor Kašík
Libor Kašík
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Jiří Tlustý
Jiří Tlustý
zobrazit profil Eva Samková
Eva Samková
zobrazit profil Michaela Sejpalová
Michaela Sejpalová
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič