Marek Všetíček

Datum narození: 15.1.1965
Místo narození: Šumperk
Profese: kondiční trenér

Související celebrity

Životopis

Slavný, světový a výjimečný je kondiční trenér Marek Všetíček. Také skromný. Své svěřence dostal na světový vrchol. Zná tajemství, jak rapidně prodloužit sportovní věk. Ostatně Radek Štěpánek je toho důkazem.

Marek Všetíček je absolventem FTVS UK Praha a dnes je jedním z nejlepších tenisových kondičních trenérů, uznávaných daleko za hranicemi naší republiky, koneckonců výdledky mluví za sebe – tři jeho svěřenci se dostali do světové TOP 10. Pod křídly Marka Všetíčka se objevili tenisté jako Karel Nováček, Martin Dam, Petr Korda, Mischel Kratochvíl, Petra Kvitová a dvanáctým rokem trénuje Radka Štěpánka.

Marek Všetíček hrál závodně hokej, za Přerov nastupoval i v první národní lize. Později se věnoval i atletice, konkrétně sprinterským disciplínám. V roce 1988 začal spolupracovat s Karlem Nováčkem a byli spolu osm let. Poté převzal Petra Kordu, byl i u jeho triumfu na Australian Open 1998. Před Kordou trénoval Marek Všetíček také českého profesionálního sportovce Martina Damma. S koncem tenisové kariéry Petra Kordy se Markovi Všetíčkovi otevřela možnost trénovat v zahraničí. Čtyři roky létal do Švýcarska, kde připravoval Mischela Kratochvíla.

Později začal trénovat jednoho z nejlepších českých tenistů Radka Štěpánka. Radkovi Štěpánkovi byl ještě ve 36 letech ve skvělé formě právě díky péči Marka Všetíčka. Není tajemstvím, že kondiční příprava se stává alfou a omegou, která může za prodlužující se sportovní věk nejen tenisty, ale každého sportovce.

Obecně všem svěřencům Marka Všetíčka kondiční trénink pomohl, tři své hráče posunul na vrchol, do Top 10. I jeho první spolupráce s ženou, nejlepší českou tenistkou Petrou Kvitovou, se kterou měl Marek Všetíček možnost spolupracovat po dobu devíti měsíců, byla úspěšná. Po vítězství ve Wimbledonu v roce 2014 potvrdila, že spolupráce s Markem Všetíčkem jí v tom pomohla.

Marek Všetíček je ženatý, má se svou manželkou Terezou syna Sama.

 

Články o celebritě

Plíšková: Kritika Návratilové? Od její doby se hodně změnilo Plíšková: Kritika Návratilové? Od její doby se hodně změnilo Už dnes zvedá Karolína Plíšková kotvy směr Birmingham, kde pro ni začne travnatá sezona 2018. Vrcholit… číst článek
Jelínek: Plíšková je perfekcionalistka. Jágr s tím měl velké problémy Jelínek: Plíšková je perfekcionalistka. Jágr s tím měl velké problémy Marian Jelínek má svůj termín: hysterie výkonů v ženském tenise. Na výkyvy si podle něj prostě musíme… číst článek
Plíšková před Paříží: o nejlepším vtipu po výbuchu i sudí na blacklistu Plíšková před Paříží: o nejlepším vtipu po výbuchu i sudí na blacklistu PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Prý už je lehce alergická na vtípky, které slýchá na adresu svého římského extempore.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.
zobrazit profil Martin Hašek
Martin Hašek
zobrazit profil Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
zobrazit profil Franci Litsingi
Franci Litsingi
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Patrik Gedeon
Patrik Gedeon