Marek Všetíček

Datum narození: 15.1.1965
Místo narození: Šumperk
Profese: kondiční trenér

Související celebrity

Životopis

Slavný, světový a výjimečný je kondiční trenér Marek Všetíček. Také skromný. Své svěřence dostal na světový vrchol. Zná tajemství, jak rapidně prodloužit sportovní věk. Ostatně Radek Štěpánek je toho důkazem.

Marek Všetíček je absolventem FTVS UK Praha a dnes je jedním z nejlepších tenisových kondičních trenérů, uznávaných daleko za hranicemi naší republiky, koneckonců výdledky mluví za sebe – tři jeho svěřenci se dostali do světové TOP 10. Pod křídly Marka Všetíčka se objevili tenisté jako Karel Nováček, Martin Dam, Petr Korda, Mischel Kratochvíl, Petra Kvitová a dvanáctým rokem trénuje Radka Štěpánka.

Marek Všetíček hrál závodně hokej, za Přerov nastupoval i v první národní lize. Později se věnoval i atletice, konkrétně sprinterským disciplínám. V roce 1988 začal spolupracovat s Karlem Nováčkem a byli spolu osm let. Poté převzal Petra Kordu, byl i u jeho triumfu na Australian Open 1998. Před Kordou trénoval Marek Všetíček také českého profesionálního sportovce Martina Damma. S koncem tenisové kariéry Petra Kordy se Markovi Všetíčkovi otevřela možnost trénovat v zahraničí. Čtyři roky létal do Švýcarska, kde připravoval Mischela Kratochvíla.

Později začal trénovat jednoho z nejlepších českých tenistů Radka Štěpánka. Radkovi Štěpánkovi byl ještě ve 36 letech ve skvělé formě právě díky péči Marka Všetíčka. Není tajemstvím, že kondiční příprava se stává alfou a omegou, která může za prodlužující se sportovní věk nejen tenisty, ale každého sportovce.

Obecně všem svěřencům Marka Všetíčka kondiční trénink pomohl, tři své hráče posunul na vrchol, do Top 10. I jeho první spolupráce s ženou, nejlepší českou tenistkou Petrou Kvitovou, se kterou měl Marek Všetíček možnost spolupracovat po dobu devíti měsíců, byla úspěšná. Po vítězství ve Wimbledonu v roce 2014 potvrdila, že spolupráce s Markem Všetíčkem jí v tom pomohla.

Marek Všetíček je ženatý, má se svou manželkou Terezou syna Sama.

 

Články o celebritě

Plíšková před Paříží: o nejlepším vtipu po výbuchu i sudí na blacklistu Plíšková před Paříží: o nejlepším vtipu po výbuchu i sudí na blacklistu PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Prý už je lehce alergická na vtípky, které slýchá na adresu svého římského extempore.… číst článek
Štěpánek prozradil, co bude pro Djokoviče dělat. Navrhl ho Agassi Štěpánek prozradil, co bude pro Djokoviče dělat. Navrhl ho Agassi Potvrzeno! Dvanáctinásobný grandslamový vítěz … číst článek
Střelec Vydra o svém vzestupu: Pomohly mi také rady od Nedvěda Střelec Vydra o svém vzestupu: Pomohly mi také rady od Nedvěda Do vynikající formy se dostal v uplynulých týdnech Matěj Vydra (25). Český útočník zařídil ve druhé… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Natália Molchanová
Natália Molchanová
zobrazit profil Lucie Charvátová
Lucie Charvátová
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec
zobrazit profil Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Tyson Fury
Tyson Fury
zobrazit profil Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská
zobrazit profil Lukáš Gdula
Lukáš Gdula
zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček