Taylor Swift

Datum narození: 13.12.1989
Místo narození: Pensylvánie, USA
Profese: zpěvačka, kytariska, textařka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Miláček Ameriky“. Dříve country zpěvačka a roztomilá holka z farmy, v posledních letech spíše módní ikona a popová hvězda, která pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v hudebních žebříčcích.

Zpěvačka je jasným úkazem toho, jak se z „vesnické holky“ stane celebrita a vysněná dívka všech mužů. Mimo hudební kariéru je Taylor Swift známá také pro své časté střídání partnerů. Rozchody a nová vzplanutí jsou hlavními tématy v písních, tudíž je jasné, že zpěvačka někde inspiraci hledat musí.

Na druhou stranu je zpěvačka velkorysá a oddaná svým fanouškům. Před Vánoci dokonce pozvala jednu z fanynek k sobě domů, kde jí provedla a vařila s ní.

V roce 2012 přispěla Taylor Swift nejvíce peněz na charitu ze všech známých osobností. Částka činila 4 milóny dolarů.

Taylor Swift se stala nejmladší písničkářkou, která kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Později se její píseň Our Song umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs a Taylor Swift se tak opět zapsala do historie jako nejmladší zpěvačka, která dosáhla tohoto ocenění bez cizí pomoci.

Druhé album Fearless bylo o poznání popovější než první a Taylor tak rozšířila svou fanouškovskou základnu. Album bylo nejprodávanějším albem roku 2009. S Fearless vyhrála zpěvačka v roce 2010 tři ceny Grammy a stala se tak opět nejmladší umělkyní, která vyhrála kategorii Album roku.

Taylor Swift spolupracuje s mnoha umělci, například na turné Red si pozvala zpěváka Eda Sheerana, na vyhlašování Grammy zpívala po boku Miley Cyrus. Pravidelně vystupuje na přehlídkách Victoria‘s Secret Fashion Show, kde se vzhledem rovná i Cindy Crawford či Naomi Campbell.

Na posledním albu s názvem 1989 vyšla píseň Shake It Off, která se stala hitem po celém světě. Inspiruje posluchače k mnoha cover verzím, tanečním vystoupením či parodiím. A nejen mladé fanoušky.

 

Články o celebritě

Teror na koncertě Ariany Grande: Katy Perry, Taylor Swift a další celebrity posílají vzkazy! Teror na koncertě Ariany Grande: Katy Perry, Taylor Swift a další celebrity posílají vzkazy! Všemi otřásla obrovská tragédie, která se stala na pondělním koncertu americké zpěvačky Ariany Grande… číst článek
Beyoncé čeká dvojčata! Její fotka na Instagramu se stala nejlajkovanější všech dob Beyoncé čeká dvojčata! Její fotka na Instagramu se stala nejlajkovanější všech dob Záplavu lajků a pozitivních reakcí způsobila včera večer fotka na instagramovém účtu sdílená Beyoncé… číst článek
Celebrity za mlada: Kdo dospěl do krásy? Celebrity za mlada: Kdo dospěl do krásy? George Clooney rozhodně nebyl v pubertě lamačem dívčích srdcí a až s věkem získal své pověstné charizma.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková