Taylor Swift

Datum narození: 13.12.1989
Místo narození: Pensylvánie, USA
Profese: zpěvačka, kytariska, textařka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Miláček Ameriky“. Dříve country zpěvačka a roztomilá holka z farmy, v posledních letech spíše módní ikona a popová hvězda, která pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v hudebních žebříčcích.

Zpěvačka je jasným úkazem toho, jak se z „vesnické holky“ stane celebrita a vysněná dívka všech mužů. Mimo hudební kariéru je Taylor Swift známá také pro své časté střídání partnerů. Rozchody a nová vzplanutí jsou hlavními tématy v písních, tudíž je jasné, že zpěvačka někde inspiraci hledat musí.

Na druhou stranu je zpěvačka velkorysá a oddaná svým fanouškům. Před Vánoci dokonce pozvala jednu z fanynek k sobě domů, kde jí provedla a vařila s ní.

V roce 2012 přispěla Taylor Swift nejvíce peněz na charitu ze všech známých osobností. Částka činila 4 milóny dolarů.

Taylor Swift se stala nejmladší písničkářkou, která kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Později se její píseň Our Song umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs a Taylor Swift se tak opět zapsala do historie jako nejmladší zpěvačka, která dosáhla tohoto ocenění bez cizí pomoci.

Druhé album Fearless bylo o poznání popovější než první a Taylor tak rozšířila svou fanouškovskou základnu. Album bylo nejprodávanějším albem roku 2009. S Fearless vyhrála zpěvačka v roce 2010 tři ceny Grammy a stala se tak opět nejmladší umělkyní, která vyhrála kategorii Album roku.

Taylor Swift spolupracuje s mnoha umělci, například na turné Red si pozvala zpěváka Eda Sheerana, na vyhlašování Grammy zpívala po boku Miley Cyrus. Pravidelně vystupuje na přehlídkách Victoria‘s Secret Fashion Show, kde se vzhledem rovná i Cindy Crawford či Naomi Campbell.

Na posledním albu s názvem 1989 vyšla píseň Shake It Off, která se stala hitem po celém světě. Inspiruje posluchače k mnoha cover verzím, tanečním vystoupením či parodiím. A nejen mladé fanoušky.

 

Články o celebritě

Taylor Swift si napravovala karmu: Vystoupila na soukromém večírku válečného veterána Taylor Swift si napravovala karmu: Vystoupila na soukromém večírku válečného veterána Zpěvačka Taylor Swift (27) je miláčkem Ameriky. A tvrdě pracuje na tom, aby jím zůstala dál. A zřejmě… číst článek
Rozvody a rozchody roku 2016: Brad a Angelina, Dáda a Felix. Kdo další? Rozvody a rozchody roku 2016: Brad a Angelina, Dáda a Felix. Kdo další? Rok 2016 by se ve světě celebrit dal popsat jako rok rozchodu Dády Patrasové a Felixe Slováčka nebo… číst článek
Slavné kámošky na život a na smrt: Žádný chlap je nerozdělí! Slavné kámošky na život a na smrt: Žádný chlap je nerozdělí! I Hollywood je malý rybník, když přijde na vztahy. Nezřídka se stane, že jedna celebrita zdědí slavného… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Anna K.
Anna K.
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)