Taylor Swift

Datum narození: 13.12.1989
Místo narození: Pensylvánie, USA
Profese: zpěvačka, kytariska, textařka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Miláček Ameriky“. Dříve country zpěvačka a roztomilá holka z farmy, v posledních letech spíše módní ikona a popová hvězda, která pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v hudebních žebříčcích.

Zpěvačka je jasným úkazem toho, jak se z „vesnické holky“ stane celebrita a vysněná dívka všech mužů. Mimo hudební kariéru je Taylor Swift známá také pro své časté střídání partnerů. Rozchody a nová vzplanutí jsou hlavními tématy v písních, tudíž je jasné, že zpěvačka někde inspiraci hledat musí.

Na druhou stranu je zpěvačka velkorysá a oddaná svým fanouškům. Před Vánoci dokonce pozvala jednu z fanynek k sobě domů, kde jí provedla a vařila s ní.

V roce 2012 přispěla Taylor Swift nejvíce peněz na charitu ze všech známých osobností. Částka činila 4 milóny dolarů.

Taylor Swift se stala nejmladší písničkářkou, která kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Později se její píseň Our Song umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs a Taylor Swift se tak opět zapsala do historie jako nejmladší zpěvačka, která dosáhla tohoto ocenění bez cizí pomoci.

Druhé album Fearless bylo o poznání popovější než první a Taylor tak rozšířila svou fanouškovskou základnu. Album bylo nejprodávanějším albem roku 2009. S Fearless vyhrála zpěvačka v roce 2010 tři ceny Grammy a stala se tak opět nejmladší umělkyní, která vyhrála kategorii Album roku.

Taylor Swift spolupracuje s mnoha umělci, například na turné Red si pozvala zpěváka Eda Sheerana, na vyhlašování Grammy zpívala po boku Miley Cyrus. Pravidelně vystupuje na přehlídkách Victoria‘s Secret Fashion Show, kde se vzhledem rovná i Cindy Crawford či Naomi Campbell.

Na posledním albu s názvem 1989 vyšla píseň Shake It Off, která se stala hitem po celém světě. Inspiruje posluchače k mnoha cover verzím, tanečním vystoupením či parodiím. A nejen mladé fanoušky.

 

Články o celebritě

Celebrity na síti: Veselo bylo v Legolandu i na koncertě Taylor Swift Celebrity na síti: Veselo bylo v Legolandu i na koncertě Taylor Swift Poslední letní dny je třeba náležitě si užít. Legoland, Comic-Con, koncert Taylor Swift nebo pohodový… číst článek
Vévodkyně, Rihanna, Aniston a další: JAK JSME TLOUSTLY A HUBLY Vévodkyně, Rihanna, Aniston a další: JAK JSME TLOUSTLY A HUBLY Prozradily, kolik váží, žádné cavyky s tím. Každého to zajímá, ale nesluší se na to ptát. Slavné… číst článek
Dokonalé oční linky pro každý tvar očí: Inspirujte se celebritami Dokonalé oční linky pro každý tvar očí: Inspirujte se celebritami Oční linky jsou jedním z nejdokonalejších stylů líčení. Dokážou vám totiž vykouzlit dramatický pohled,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lisa Marie Presley
Lisa Marie Presley
zobrazit profil Michaela Pártlová
Michaela Pártlová
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Petra Janů
Petra Janů
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová