Taylor Swift

Datum narození: 13.12.1989
Místo narození: Pensylvánie, USA
Profese: zpěvačka, kytariska, textařka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Miláček Ameriky“. Dříve country zpěvačka a roztomilá holka z farmy, v posledních letech spíše módní ikona a popová hvězda, která pravidelně obsazuje nejvyšší příčky v hudebních žebříčcích.

Zpěvačka je jasným úkazem toho, jak se z „vesnické holky“ stane celebrita a vysněná dívka všech mužů. Mimo hudební kariéru je Taylor Swift známá také pro své časté střídání partnerů. Rozchody a nová vzplanutí jsou hlavními tématy v písních, tudíž je jasné, že zpěvačka někde inspiraci hledat musí.

Na druhou stranu je zpěvačka velkorysá a oddaná svým fanouškům. Před Vánoci dokonce pozvala jednu z fanynek k sobě domů, kde jí provedla a vařila s ní.

V roce 2012 přispěla Taylor Swift nejvíce peněz na charitu ze všech známých osobností. Částka činila 4 milóny dolarů.

Taylor Swift se stala nejmladší písničkářkou, která kdy podepsala smlouvu s vydavatelstvím Sony/ATV Music Publishing. Později se její píseň Our Song umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs a Taylor Swift se tak opět zapsala do historie jako nejmladší zpěvačka, která dosáhla tohoto ocenění bez cizí pomoci.

Druhé album Fearless bylo o poznání popovější než první a Taylor tak rozšířila svou fanouškovskou základnu. Album bylo nejprodávanějším albem roku 2009. S Fearless vyhrála zpěvačka v roce 2010 tři ceny Grammy a stala se tak opět nejmladší umělkyní, která vyhrála kategorii Album roku.

Taylor Swift spolupracuje s mnoha umělci, například na turné Red si pozvala zpěváka Eda Sheerana, na vyhlašování Grammy zpívala po boku Miley Cyrus. Pravidelně vystupuje na přehlídkách Victoria‘s Secret Fashion Show, kde se vzhledem rovná i Cindy Crawford či Naomi Campbell.

Na posledním albu s názvem 1989 vyšla píseň Shake It Off, která se stala hitem po celém světě. Inspiruje posluchače k mnoha cover verzím, tanečním vystoupením či parodiím. A nejen mladé fanoušky.

 

Články o celebritě

Zpěvačka Taylor Swift prodává svoji skrýš! Za 60 milionů Zpěvačka Taylor Swift prodává svoji skrýš! Za 60 milionů Zpěvačka Taylor Swift (28), jejíž majetek se odhaduje na 165 milionů dolarů, prodává svou rozsáhlou… číst článek
Kim Kardashian poslala dárek svým odpůrcům. Obdarovala Taylor Swift, Chloe Moretz nebo Pink Kim Kardashian poslala dárek svým odpůrcům. Obdarovala Taylor Swift, Chloe Moretz nebo Pink Existuje méně kontroverzní celebrita, než je Kim Kardashian (37)? Mnoho lidí jí zazlívá, že nic neumí,… číst článek
Lounová si v hitparádě podmaňuje Ameriku: Předčila Pink i Taylor Swift Lounová si v hitparádě podmaňuje Ameriku: Předčila Pink i Taylor Swift Na české poměry nevídaný úspěch! Olga Lounová (36) boduje v prestižní americké Billboard hitparádě… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Dan Bárta
Dan Bárta
zobrazit profil Tereza Anna Mašková
Tereza Anna Mašková
zobrazit profil Dannie (Daniela Langoska Samoura)
Dannie (Daniela Langoska Samoura)
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Freddie Mercury
Freddie Mercury