Jaromír Dulava

Datum narození: 18.12.1960
Místo narození: Frýdek-Místek
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaromír Dulava, jedna z nejvýznamnějších osobností pražského Činoherního klubu a nezapomenutelná postava ve filmech Černí Baroni a Stůj, nebo se netrefím.

Za nejvýznamnější okamžik v životě Jaromíra Dulavy se dá považovat první návštěva Činoherního klubu.

„Kam teď? – Dal bych si ještě pivo. – Já taky,“ a pak někdo řekl: „jdeme do klubu“. To do „Činoherního“ jsem asi přeslechl, Nikdy předtím jsem v tom divadle nebyl. Já ani nevěděl, že je to divadlo. V Praze jsem byl teprve týden. Já do divadel nechodil, do těch kamennejch. Já byl z Provázku a my nechodili. Chodilo se na nás. Já se tenkrát taky nebyl dívat, šli jsme se napít. No! A sotva jsem sešel těmi schody dolů k hledišti, koukám jako vrána, na jevišti opravdický bufet IV. cenové skupiny, spousta lidí opřených na lokýtek u dvou stolů, někdo čepuje přímo z pípy opravdické pivo a to bylo zadarmo," Takhle se Jaromír Dulava vyjádřiv v Činoherním čtení na listopad 2001. Zkrátka přišel na pivo a už tam zůstal.

V Činoherním klubu se objevil například ve hrách Sex noci svatojánské, Ďáblova houpačka, nebo Ptákovina.

I když pochází z nedivadelní rodiny (matka dentistka a otec elektrikář), rozhodl se věnovat herectví, které ho odjakživa velmi lákalo. Vystudoval konzervatoř v Brně a poté nastoupil do divadla Husa na provázku, kde působil do roku 1988. V poslední době je také hostem Hudebního divadla Karlín, kde se ukázal v muzikálech Producenti s kolegy Petrem Štěpánkem a Romanem Vojtkem, Vražda za oponouOndřejem Brzobohatým v hlavní roli nebo The Addams Family v roli Goméze, za kterou je v roce 2015 nominován na cenu Thálie.

Mimo jeho divadelní tvorbu působí i jako filmový a seriálový herec. Mezi nejvýznamnější patří Černí baroni, Tmavomodrý svět, Obsluhoval jsem anglického krále a Taková normální rodinka. Ze seriálů pak například Místo v životě, Konec velkých prázdnin.

 

Další Herci

zobrazit profil Ivo Pešák
Ivo Pešák
zobrazit profil Jennifer Lopez
Jennifer Lopez
zobrazit profil Kristýna Leichtová
Kristýna Leichtová
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Paul  Walker
Paul Walker
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková