Jaromír Dulava

Datum narození: 18.12.1960
Místo narození: Frýdek-Místek
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaromír Dulava, jedna z nejvýznamnějších osobností pražského Činoherního klubu a nezapomenutelná postava ve filmech Černí Baroni a Stůj, nebo se netrefím.

Za nejvýznamnější okamžik v životě Jaromíra Dulavy se dá považovat první návštěva Činoherního klubu.

„Kam teď? – Dal bych si ještě pivo. – Já taky,“ a pak někdo řekl: „jdeme do klubu“. To do „Činoherního“ jsem asi přeslechl, Nikdy předtím jsem v tom divadle nebyl. Já ani nevěděl, že je to divadlo. V Praze jsem byl teprve týden. Já do divadel nechodil, do těch kamennejch. Já byl z Provázku a my nechodili. Chodilo se na nás. Já se tenkrát taky nebyl dívat, šli jsme se napít. No! A sotva jsem sešel těmi schody dolů k hledišti, koukám jako vrána, na jevišti opravdický bufet IV. cenové skupiny, spousta lidí opřených na lokýtek u dvou stolů, někdo čepuje přímo z pípy opravdické pivo a to bylo zadarmo," Takhle se Jaromír Dulava vyjádřiv v Činoherním čtení na listopad 2001. Zkrátka přišel na pivo a už tam zůstal.

V Činoherním klubu se objevil například ve hrách Sex noci svatojánské, Ďáblova houpačka, nebo Ptákovina.

I když pochází z nedivadelní rodiny (matka dentistka a otec elektrikář), rozhodl se věnovat herectví, které ho odjakživa velmi lákalo. Vystudoval konzervatoř v Brně a poté nastoupil do divadla Husa na provázku, kde působil do roku 1988. V poslední době je také hostem Hudebního divadla Karlín, kde se ukázal v muzikálech Producenti s kolegy Petrem Štěpánkem a Romanem Vojtkem, Vražda za oponouOndřejem Brzobohatým v hlavní roli nebo The Addams Family v roli Goméze, za kterou je v roce 2015 nominován na cenu Thálie.

Mimo jeho divadelní tvorbu působí i jako filmový a seriálový herec. Mezi nejvýznamnější patří Černí baroni, Tmavomodrý svět, Obsluhoval jsem anglického krále a Taková normální rodinka. Ze seriálů pak například Místo v životě, Konec velkých prázdnin.

 

Další Herci

zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer
zobrazit profil Johan Mádr herec
Johan Mádr herec
zobrazit profil Jiří Krampol
Jiří Krampol
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský