Pavla Břínková

Datum narození: 15.9.1949
Místo narození: Praha
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Operetní a muzikálová diva s tragickým osudem. Tak to je Pavla Břínková, která neodmyslitelně patří na prkna Hudebního divadla Karlín již 45 let.

Pavla Břínková ztvárnila několik nezapomenutelných muzikálových a operetních rolí. Zpěv a divadlo jsou pro ni vším. Především útěchou a terapií po tragických událostech, které provázely tuto zpěvačku po celý život. Již počátek jejího života, kdy byla tzv. „náhradou“ za zesnulého bratříčka.  Poté následoval v jejím životě šok. Se svým prvním manželem se jim narodila dcera Pavlína, která týden po narození zemřela. Po této tragédii se její první manželství rozpadlo. Vdala se po druhé a narodil se jí syn Pavlík, který ve svých 20ti letech zemřel při autonehodě. Svůj vlastní život si nevzala jen díky svému třetímu manželovi MUDr. Tomášovi Terčovi a synovi Lukášovi.

Co se týče její kariéry, vystudovala Pražskou konzervatoř obor operní zpěv. Ještě jako studentka udělala konkurz do Hudebního divadla Karlín a získala hlavní roli v muzikálu West Side Story. Na prknech Hudebního divadla Karlín působila celých 20 let, dokud neodešla z důvodu působení nového ředitele divadla Zdeňka Pospíšila, který vyvolal se souborem ostré spory, a který se nakonec v divadle zastřelil. Během Karlínské kariéry si zahrála a zazpívala celkem ve čtyřiceti představeních. Například Netopýr, Polská krev, Veselá vdova, Mam´zelle Nitouche atd. Ve filmu dostala jedinou velkou roli a to v dávno zapomenutém snímku Příhody pana Příhody. Nemohla chybět ani v dramaturgii zábavného pořadu Televarieté (který moderovala dvojice Jiřina Bohdalová a Vladimír Dvořák), a který se natáčel právě v Hudebním divadle Karlín. Další kariérní záležitostí, kterou se dostala do povědomí, jsou gramofonové nahrávky Kouzelný svět operety a Chtěla bych tančit jen.

Po odchodu z divadla dostala spousty zajímavých nabídek například z Brna, Ostravy a Olomouce a stala se z ní umělkyně na volné noze, což jí velmi vyhovuje.

V roce 2007 se na jeviště Hudebního divadla Karlín vrátila, a to díky roli kněžny Anhilty v operetě Čardášová princezna, za kterou dostala cenu Thálie. V Karlínském divadle hostuje dodnes například v muzikálech CarmenLucií Bílou, Jiřím Kornem a Dashou, v operetách Polská krev a Mam´zelle Nitouch s kolegou Marianem Vojtkem atd. 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Alena Zárybnická
Alena Zárybnická
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Zuzana Stivínová
Zuzana Stivínová
zobrazit profil Milan Svoboda
Milan Svoboda
zobrazit profil Flavio Briatore
Flavio Briatore
zobrazit profil Ondra  Kusý
Ondra Kusý
zobrazit profil Pavel Zacha
Pavel Zacha

Nejnovější profily celebrit