Patrik Děrgel

Datum narození: 24.2.1989
Místo narození: Bohumín
Profese: herec, muzikant
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Víte, kdo je označován za Hamleta s nejhezčím zadkem? Je to mladý talent Patrik Děrgel, známý především ze seriálu Ulice, nebo filmu Hořící keř.

Patrik Děrgel je jeden z herců, kteří k herectví přišli celkem náhodou. Patrik nebyl ten, který by věděli, že na jeviště patří hned od narození. Původně se věnoval hokeji. Jenže střední hokejová škola v jeho okolí nebyla, matika mu nešla, tak se rozhodl zkusit udělat přijímačky na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kde se dělají dřív, než na jiné školy a náhodou to vyšlo hned napoprvé. Až teprve potom se šel podívat do divadla, co to vlastně bude studovat.

Už při studiu na konzervatoři tento mladý talent přijala moravská divadla s otevřenou náručí. Zahrál si tedy v Národním divadle moravskoslezském, v Divadle Petra Bezruče a v Těšínském divadle, kde sbíral první zkušenosti. Dostal se do Prahy na Divadelní akademii muzických umění, kde studuje činoherní herectví. Už nyní se stane novou krví Národního divadla a je členem souboru Švandova divadla, kde jste ho mohli vidět například v představeních Proměna, Popeláři, nebo Hamlet. Hamlet je pro něj jistě významná role, jelikož Patrik je jeden z nejmladších Hamletů v dějinách českého divadla, byl za tuto roli nominován na Cenu Alfréda Radoka a především na cenu Thálie za rok 2015. Dalším zajímavým bodem spojeným s rolí Hamleta je výrok režiséra Dana Špinara, že Patrik Děrgel je Hamlet s nejhezčím zadkem, protože ve hře „lítá“ úplně nahý, což ho opět dostalo do povědomí dalších lidí.

Patrik je mimo jiné také muzikant. Hraje na kytaru a zpívá v šestičlenné kapele Ema, která se zaměřuje především na folkovo-punkovou hudbu. Zajímavostí kapely je fakt, že většina členů ani není z branže. „Například náš violoncellista je ředitel firmy na zpracování dřeva.“ říká Patrik v jednom ze svých rozhovorů. Dále pak říká, že muzika je pro něj ventil.

Avšak díky tomu, že se věnuje zpěvu se také dostal do Hudebního divadla Karlín, kde působí v muzikálu Lucie, v níž se alternuje s Vaškem Noidem Bártou a Davidem Krausem v hlavní roli Daniela. Pěvecky se jim samozřejmě nemůže rovnat, ale co se týče herectví, si spousta lidí troufá tvrdit, že předčí jak Vaška, tak Davida, kteří jsou především zpěváci. Dále se pak objevuje v The Addams Family v roli Lucase a na divadelních prknech se tedy ukáže po boku Lucie Bílé, nebo Jiřího Korna.

V televizi ho můžete vidět v seriálu Ulice, pohádce Škola Princů, ve filmu DonT Stop, nebo v třídílném dramatu Hořící keř.

 

Články o celebritě

Tajemství pohádky Korunní princ: Ustrašený Děrgel, Hádek krok od zmrzačení! Tajemství pohádky Korunní princ: Ustrašený Děrgel, Hádek krok od zmrzačení! Největším přítelem každého rytíře byl od nepaměti kůň. V pohádce Korunní princ ale rozhodně přátelství… číst článek
Strašlivě popálený Děrgel z Modrého kódu! Za hrozivým pohledem stojí umění maskérů Strašlivě popálený Děrgel z Modrého kódu! Za hrozivým pohledem stojí umění maskérů Patrik Děrgel (28) vyděsil svým zjevem všechny své kolegy ze seriálu Modrý kód. Ležel totiž na place… číst článek
Modrava a Tvář vítězem víkendové sledovanosti: Ostatní jen paběrkovali Modrava a Tvář vítězem víkendové sledovanosti: Ostatní jen paběrkovali Sto lidí, sto chutí... Ale jakmile jde o kriminální seriál Policie Modrava nebo zábavní show plnou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Igor Bareš
Igor Bareš
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Kristýna Frejová
Kristýna Frejová
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage