Vladimír 518 (Vladimír Brož)

Datum narození: 8.8.1978
Místo narození: Hostivice
Profese: rapper, ilustrátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Vladimír „pět jedna osm“ jeden z nejvýznamnějších rapperů na české hip hop scéně. Člen skupiny PSH, zakladatel značky Big Boss a autor projektu Kmeny.

Vladimír Brož patří mezi nejdéle působící rappery v Česku. Rap ale není jeho jediným zájmem. Rád tvoří a obohacuje společnost svým pohledem na svět. Tak také vznikly knihy Kmeny 0 a Kmeny, které popisují subkultury v Československu. V březnu roku 2015 začala Česká televize vysílat šestnáctidílný dokument Kmeny. Kromě Kmenů vydal také knihu Město=médium.

Rappera můžeme slyšet ve skupině PSH, jako sólového umělce nebo na deskách jiných rapperů či skupin, například Indy & Wich, Orikoule, Řezník nebo Hugo Toxxx. O dospívání české hip hop scény svědčí ocenění, které v posledních letech získal. Za rok 2009 získal některá ocenění na internetu či v hudebních časopisech, většího, transparentnějšího úspěchu se dočkal při vyhlašování cen Anděl, kde získal prvenství v kategorii Hip Hop and R’n’B.

Kromě hudby a psaní knih se Vladimír 518 věnuje také kresbě a výtvarnictví. Ilustroval knihy, časopisy i komiksy. Zúčastnil se ilustrátorské soutěže RAW – Raw Art Wrestling, při exhibičním prvním kole. Dále je Vladimír Brož jedním ze tří autorů divadelního představení SPAM – projekt se soustřeďuje na audiovizuální synchronizaci zvuku a světla. K příležitosti zahájení podzimní divadelní scény roku 2010 vznikl projekt Karel Gott Prager, který má odbourat vytvořené klišé kolem architekta Karla Pragera.

V březnu roku 2015 oslavil společně se svou ženou Simonou narození dcery Johanky.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Sandra (roz. Sandra Lauer)
Sandra (roz. Sandra Lauer)
zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna