Snoop Dogg

Datum narození: 20.10.1971
Přezdívka: Snoop Dogg
Místo narození: Long Beach, Kalifornie
Profese: rapper, producent
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Snoop Dogg alias Cordoraz Calvin Broadus, slavný rapper, producent, herec a ještě slavnější milovník marihuany.

Narodil se v Kalifornii a vyrůstal pouze s matkou. Ve svém mládí navštěvoval dokonce kostelní sbor a hrál na klavír. Něco se zlomilo a začal rapovat. Pod přezdívkou Snoopy, kterou dostal od své rodiny, kvůli podobnosti dětské postavičky, začal psát své první texty. Dospívání bylo opravdu bouřlivé, po dokončení střední školy byl půl roku vězněn za držení kokainu a dodnes je jedním z nejznámějších členů gangu Crips.

Ve svých dvaceti letech začal pracovat na svém prvním demu, ve spolupráci se svým bratrancem Nate Doggem (slovenský rapper Rytmus dokonce spolupracoval na albu své skupiny Kontrafakt přímo s Nate Doggem). Demo se dostalo k již proslulému Dr. Dremu a ten Snoop Dogga představil na svém albu.

Následují alba jako Doggystyle, Tha Doggfather a Snoop po neshodách opouští label Death Row Records, stejně jako Dre.

Vydává další alba a jeho jméno roste. Vystřídal mnoho nahrávacích společností, kde prodal několik miliónů kusů svých alb. Fanoušci oceňují jemnost projevu a milují jeho hlas. Dodnes spolupracuje se zvučnými jmény jako Pharrell, Nelly, Lil Jon, 50 Cent, Wiz Khalifa nebo Justin Timberlake.

Snoop Dogg zažívá jistý úpadek ve své kariéře, kde se nesetkává s velkými čísly v prodejnosti svých alb. Dokončuje své již 13. studiové album a zůstává jedním z největší milovníků zelené rostlinky.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová
zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda