Pink

Datum narození: 8.9.1979
Místo narození: Doylestown, Pensylvánie
Profese: zpěvačka, texařka, producentka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Alecia Beth Moore je světoznámá zpěvačka, která vystupuje pod pseudonymem Pink, nebo spíše stylisticky P!nk. Je známá svým výstředním stylem a svojí láskou k provokování.

Narodila se veteránovi z Vietnamu a zdravotní sestře. Její otec je katolík a matka židovka. Pink vyrostla v Doylestown, kde navštěvovala střední školu Central Bucks West. Její inspirací do hudební kariéry byl právě její otec, který hrál na kytaru písně od Roberta Dylana a Dona McLeana. Jako mladá si Pink hudbu opravdu zamilovala a pokud nemusela mluvit, raději zpívala.

Svou první píseň napsala, když jí bylo 14 let. Psaním písní vyjadřovala své pocity, vzpomínky na dětství a dospívání. Navštěvovala i klub, ve kterém tancovala a zpívala a měla díky tomu svých pět minut slávy. I když občas jí některá vystoupení nevyšla podle jejich plánu, nevzdávala to. Své chyby a negativní ohlasy brala jako zkušenosti do budoucna. Její první debutové album „Can’t Take Me Home“ vyšlo na jaře roku 2000 a hned po jeho uvedení do prodeje se stalo velmi oblíbené a žádané. První singl „There You Go“ se ihned po vydání stal opravdu populárním a zařadil se do žebříčku TOP 40 nejhranějších singlů v USA. Druhý singl "Most Girls" sklízel stejné úspěchy, ne-li větší.

V roce 2001 vydala své druhé album M!ssundaztood, které sklízelo jeden úspěch za druhým. Právě z onoho alba byl hit „Get the party started“, který získal ocenění Grammy. Třetí album vyšlo v roce 2004 a neslo název „Try this“. Album bylo rockovější než předchozí dvě alba a proto nemělo takový úspěch u jejích posluchačů. Z tohoto alba je známých a populárních jen pár písní.

Pink si dala pak delší pauzu a mezitím oznámila, že se bude brát se svým přítelem, motokrosovým závodníkem Careyem Hartem. O ruku ho požádala netradičním způsobem, při motokrosových závodech.  V lednu 2006 se vzali na kostarické pláži. Po svatbě vydala své další album „I’m not death“. Z tohoto alba pochází hodně světoznámých hitů, jako například „Stupid Girls“, ve kterém zesměšňuje například Paris Hilton, nebo Jessicu Simpson. ¨

V roce 2008 oznámila rozvod s Careyem. Chvíli na to vyšlo její album „Funhouse“, kde je také spousty známých hitů. Při natáčení videoklipu k písni „So What“ se dala se svým mužem opět dohromady. V roce 2011 se páru narodila dcera Willow. V roce 2013 vyšlo její zatím poslední album „The truth about love“, které je také nečekaně velice úspěšné. A asi nejznámější singl z tohoto alba je „Just give me a reason“, na kterém jí doprovází zpěvák skupiny Fun, Nate Ruess. Pink již potřetí zavítala také do Česka, kde měla koncert v pražské O2 aréně, kterou vyprodala. 

 

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Jitka Zelenková
Jitka Zelenková
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger