Ben Stiller

Datum narození: 30.11.1965
Místo narození: New York, USA
Profese: herec, scénárista, režisér, producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Benjamin Edward Stiller alias Ben Stiller je americký herec a náramný bavič, kterého můžeme vidět v řadě známých filmů. Většinou hraje roli "lůzra" a smolaře, kterému nic moc nevychází a lepí se mu smůla na paty.

Ben Stiller se narodil komediálním hercům Jerrymu Stillerovi a Anne Mareaové a díky jeho rodičům měl svou budoucnost na filmových plátnech předem napsanou. Už ve svých deseti letech se objevil před kamerou. Zahrál si v televizním seriálu Kate McShane. Po střední škole se rozhodl studovat na University of California v Los Angeles, kde si vybral jako studijní obor film. Studium na univerzitě ukončil po devíti měsících.

Dva roky po skončení studia na univerzitě se začal objevovat v několika filmech. Začínal malými rolemi, jako byla například mini role ve válečném dramatu Stevena Spielberga Říše slunce. Později se objevil v dalších menších rolích. Díky těmto mini rolím se propracoval k větším rolím a později až k hlavním rolím.

Od roku 1989 pracoval jako scénárista v zábavném pořadu Saturday Night Show televizního kanálu NBC. O rok později si založil svou vlastní TV show, která se jmenovala The Ben Stiller Show. Jeho televizní show byla velice úspěšná, ale i přes její úspěch byla zrušena. Díky své TV show získal Ben Stiller v roce 1993 cenu Emmy.

Můžeme ho nejvíce vidět v komediích, protože tyto role mu nejvíc sednou. Zahrál si hlavní role ve filmech, jako jsou například: Fotr je lotr, Fotři jsou lotři, Bába na zabití, Noc v muzeu 1, 2, 3, Něco na té Mary je, Rabín, kněz a krásná blondýna.  Od roku 2000 je Ben Stiller ženatý s herečkou Christine Taylor, která s ním hrála ve filmu Vybíjená.

 

Články o celebritě

Zoolander se rozvádí: Manželství Bena Stillera a Christine Taylor po 18 letech skončilo Zoolander se rozvádí: Manželství Bena Stillera a Christine Taylor po 18 letech skončilo V Hollywoodu patřili mezi ty vzácné dvojice, které tvoří spokojený pár po mnoho let. Mají spolu dceru… číst článek
Nešťastné přiznání Bena Stillera: Herec bojoval s rakovinou prostaty Nešťastné přiznání Bena Stillera: Herec bojoval s rakovinou prostaty Hollywoodský herec Ben Stiller (50) se svěřil se smutnou zprávou. Před dvěma lety mu lékaři diagnostikovali… číst článek
Ben Stiller měl vážné problémy se sexem Ben Stiller měl vážné problémy se sexem Už to není, co bývalo! Sex po čtyřicítce začíná stále častěji připomínat neobratný tělocvik, po kterém… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Frej
Ladislav Frej
zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Magdaléna Borová
Magdaléna Borová
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Gary Oldman
Gary Oldman