Matthew Perry

Datum narození: 19.8.1969
Místo narození: Williamstown, Massachusetts, USA
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Matthew Perry, herec s neodolatelným šarmem, který se po celém světě proslavil jako Chandler z televizního seriálu Přátelé a také je známý svou závislostí na alkoholu.

Matthew přiznal, že období jeho největší slávy se krylo s nejhorší fází jeho závislosti. Byl známý a vydělával v přepočtu 19 milionů korun za jednu epizodu, přesto se cítil osaměle. Po nehodě na motocyklu se stal závislým na lécích proti bolesti a cpal do sebe 20 až 30 tablet denně a zapíjel je vodkou. "Vymklo se to kontrole a žil jsem skutečně nezdravě," vzpomíná dnes herec.

Po rozvodu rodičů, vyrůstal Matthew s matkou v Kanadě a v patnácti letech se přestěhoval k otci do Los Angeles. Odmalička miloval tenis, ale nakonec se rozhodl vydat ve stopách otce a dal se na herectví.

Začínal v seriálu Druhá šance, Beverly Hills 90210 a mihl se i v mnoha dalších. Televizní hvězdu z něj udělal, až populární seriál Přátelé, kde si zahrál postavu Chandlera, po boku Courtney Cox nebo Jennifer Aniston. Na natáčení však chodil často opilý a tak se rozhodl jít na léčení. Nikdy se mu však nepodařilo úplně vyléčit.

Později se Matthew pustil i do hraní ve filmech. Vidět jsme ho mohli se Salmou Hayek v romantické komedii Jen blázni spěchají nebo ve filmu Můj soused zabiják 1 a Můj soused zabiják 2, kde si jednu z hlavních rolí zahrál Bruce Willis.

 

Články o celebritě

Týmy pro SP: Matthews je ve výběru mladíků, Kanada doplnila Thorntona Týmy pro SP: Matthews je ve výběru mladíků, Kanada doplnila Thorntona Sedm šťastných. Tak se dá označit závěrečná nominace hráčů na záříjový Světový pohár. Každý tým musel… číst článek
Přiznání Chandlera z Přátel: Kvůli drogám si nepamatuji tři roky života! Přiznání Chandlera z Přátel: Kvůli drogám si nepamatuji tři roky života! Nepříjemné odhalení. Herec Matthew Perry přiznal, že si kvůli závislosti na drogách nepamatuje tři… číst článek
Vady na kráse: Ani celebrity nejsou dokonalé! Vady na kráse: Ani celebrity nejsou dokonalé! Říkejme tomu nedostatky nebo drobné rozdíly. Nikdo přeci není dokonalý a to platí i u světových hvězd.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Paula Wild
Paula Wild
zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová