Tomáš Vaclík

Datum narození: 29.3.1989
Přezdívka: Vacloš
Místo narození: Ostrava
Váha: 84 kg
Výška: 188 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Tomáš Vaclík je bývalý brankář Sparty Praha, který nyní hájí branku švýcarského klubu FC Basilej. Od roku 2012 je také členem A týmu fotbalové reprezentace.

Fotbalovou kariéru odstartoval Tomáš Vaclík v mládežnických týmech Vítkovic. Následoval přestup do Viktorie Žižkov, se kterou postoupil do české nejvyšší fotbalové soutěže. Jeho výkony ve druhé lize zaujaly natolik, že si ho vyhlédl nizozemský klub De Graafschap. K přestupu ale nedošlo, neboť Tomáš Vaclík neprošel zdravotní prohlídkou. Alespoň tak zněl důvod v oficiální zprávě vydané klubem. V zákulisí se ale šuškalo, že klub zkrátka neměl na českého brankáře finanční prostředky.

Po podzimní části sezóny 2011/2012 přestoupil Tomáš Vaclík do AC Sparta Praha. Na Letné během dvou sezón odchytal 71 zápasů a společně s Davidem Lafatou nebo Lukášem Váchou získali ‚‚double‘‘ za vítězství v lize a poháru. Na konci této úspěšné sezóny přišla nabídka ze švýcarského klubu FC Basilej, kam následně přestoupil za 75 milionů korun. Při svém debutovém zápase si mohl dokonce připsat asistenci, ale jeho spoluhráč šanci nepochopitelně zazdil.

Od roku 2012 je součástí A týmu fotbalové reprezentace, kde kryje záda kolegovi Petru Čechovi.

 

Články o celebritě

Janko chce se Spartou trofeje: V Česku je tvrdá liga, ale jsem připravený Janko chce se Spartou trofeje: V Česku je tvrdá liga, ale jsem připravený V pátek slavil double se švýcarskou Basilejí, v úterý už pózoval v dresu pražské Sparty. Rakouský… číst článek
Darida poprvé kapitánem Čechů. Se sudím řešil Vaclíka, bál se faux pas Darida poprvé kapitánem Čechů. Se sudím řešil Vaclíka, bál se faux pas PŘÍMO Z BELGIE | Je to k neuvěření. V reprezentaci patří ke služebně nejstarším, v životopise má… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Jan Škarnitzl
Jan Škarnitzl
zobrazit profil Tomáš Pilík
Tomáš Pilík
zobrazit profil Dyjan Carlos de Azevedo
Dyjan Carlos de Azevedo
zobrazit profil Usain Bolt
Usain Bolt
zobrazit profil Jan Charouz
Jan Charouz
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál