Tomáš Vaclík

Datum narození: 29.3.1989
Přezdívka: Vacloš
Místo narození: Ostrava
Váha: 84 kg
Výška: 188 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Tomáš Vaclík je bývalý brankář Sparty Praha, který nyní hájí branku švýcarského klubu FC Basilej. Od roku 2012 je také členem A týmu fotbalové reprezentace.

Fotbalovou kariéru odstartoval Tomáš Vaclík v mládežnických týmech Vítkovic. Následoval přestup do Viktorie Žižkov, se kterou postoupil do české nejvyšší fotbalové soutěže. Jeho výkony ve druhé lize zaujaly natolik, že si ho vyhlédl nizozemský klub De Graafschap. K přestupu ale nedošlo, neboť Tomáš Vaclík neprošel zdravotní prohlídkou. Alespoň tak zněl důvod v oficiální zprávě vydané klubem. V zákulisí se ale šuškalo, že klub zkrátka neměl na českého brankáře finanční prostředky.

Po podzimní části sezóny 2011/2012 přestoupil Tomáš Vaclík do AC Sparta Praha. Na Letné během dvou sezón odchytal 71 zápasů a společně s Davidem Lafatou nebo Lukášem Váchou získali ‚‚double‘‘ za vítězství v lize a poháru. Na konci této úspěšné sezóny přišla nabídka ze švýcarského klubu FC Basilej, kam následně přestoupil za 75 milionů korun. Při svém debutovém zápase si mohl dokonce připsat asistenci, ale jeho spoluhráč šanci nepochopitelně zazdil.

Od roku 2012 je součástí A týmu fotbalové reprezentace, kde kryje záda kolegovi Petru Čechovi.

 

Články o celebritě

Nervy na Arsenalu. Po sporné penaltě trefil Cavani soupeře pěstí Nervy na Arsenalu. Po sporné penaltě trefil Cavani soupeře pěstí Bez Petra Čecha nastoupili fotbalisté Arsenalu k pátému utkání základní skupiny Ligy mistrů proti… číst článek
Sexy dárek pro jedničku: Vaclíkova manželka mu nafotila tyhle odvážné fotky! Sexy dárek pro jedničku: Vaclíkova manželka mu nafotila tyhle odvážné fotky! Pánové, polkněte, kochejte se a tiše záviďte. Tato svůdná brunetka je první dámou českých tyčí. Představujeme… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Bičík
David Bičík
zobrazit profil Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek
zobrazit profil Luboš Hilgert
Luboš Hilgert
zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Rostislav Olesz
Rostislav Olesz
zobrazit profil Roman Berbr
Roman Berbr
zobrazit profil Roman Kreuziger
Roman Kreuziger