Matěj Stropnický

Datum narození: 18.9.1983
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany zelených, novinář, herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Matěj Stropnický se stal výraznou tváří Zelených. Necelý rok byl náměstkem primátorky Prahy. Do debaklu ve volbách 2017 rezignoval na post předsedy strany.

Matěj Stropnický se již v 90. letech 20. století vydal za hranice České republiky. Studoval na školách v Lisabonu či Římě, ale maturitu dokončil na Francouzském lyceu v Praze a absolvoval i žurnalistiku a mezinárodní studia na Univerzitě Karlově.

MATĚJ STROPNICKÝ V REFLEXU - ZELENÝ ANTISEMITA

V roce 2006 se Matěj Stropnický dostal na pozici zastupitele Městské části Prahy 3 a tentýž rok neúspěšně kandidoval v parlamentních volbách za Stranu zelených. Vystupoval jako velký odpůrce tehdejšího vedení, především Martina Bursíka.

V roce 2014 byl Matěj Stropnický ve své předvolební kampani nachytán, jak načerno vylepuje plakáty, podporující jeho osobu. O pár měsíců později policie provedla v jeho kanceláři zásah a zabavila mu notebook. V něm měly být informace o podvodném prodeji bytu. Po volbách 2014 se stal náměstkem primátorky Prahy Adriany Krnáčové, která o něm řekla, že mu chybí pokora. V postu kvůli sporů s kolegy z hnutí ANO a ČSSD setrval jen od listopadu 2014 do října 2015.

Coby herec ztvárnil Matěj Stropnický roli Viléma ve filmu Máj režiséra F. A. Brabce. V seriálu Borgia hrál Dona Gaspara.

V parlamentních volbách 2017 se Matěj Stropnický stal jedničkou pražské kandidáty Strany zelených. Po volebním debaklu poližil hlavu na špalek a rezignoval na post předsedy.

O MATĚJI STROPNICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Politik Matěj Stropnický je synem Martina Stropnického, herce, který se také stal politikem - působil jako velvyslanec či ministr kultury a později obrany, a to za hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, a scénaristky Lucie Stropnické. Jeho sestrami jsou herečky Anna a Františka.

 

Články o celebritě

Žhavý striptýz dcery ministra Stropnického: Sledoval ho táta a brácha s přítelem Žhavý striptýz dcery ministra Stropnického: Sledoval ho táta a brácha s přítelem Odvážné body, podvazky a sexy pohyby jako od profesionální striptérky. Tak se dcera Martina Stropnického… číst článek
Rodinné setkání u Stropnického: Syn Matěj mu představil přítele Rodinné setkání u Stropnického: Syn Matěj mu představil přítele Loni v říjnu se provalil vztah politika Matěje Stropnického (34) s mladým hercem a dabérem Danielem… číst článek
Do TOP 09 se hrnou lidé i přes bídné volby. Libují si i propadlí Zelení a Svobodní Do TOP 09 se hrnou lidé i přes bídné volby. Libují si i propadlí Zelení a Svobodní Zájem lidí o vstup do TOP 09 od voleb stále trvá, i když strana získala v podzimních volbách lehce… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Leo Luzar
Leo Luzar
zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Jan Birke
Jan Birke
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok