Matěj Stropnický

Datum narození: 18.9.1983
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany zelených, novinář, herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Matěj Stropnický se stal výraznou tváří Zelených. Necelý rok byl náměstkem primátorky Prahy. Do debaklu ve volbách 2017 rezignoval na post předsedy strany.

Matěj Stropnický se již v 90. letech 20. století vydal za hranice České republiky. Studoval na školách v Lisabonu či Římě, ale maturitu dokončil na Francouzském lyceu v Praze a absolvoval i žurnalistiku a mezinárodní studia na Univerzitě Karlově.

MATĚJ STROPNICKÝ V REFLEXU - ZELENÝ ANTISEMITA

V roce 2006 se Matěj Stropnický dostal na pozici zastupitele Městské části Prahy 3 a tentýž rok neúspěšně kandidoval v parlamentních volbách za Stranu zelených. Vystupoval jako velký odpůrce tehdejšího vedení, především Martina Bursíka.

V roce 2014 byl Matěj Stropnický ve své předvolební kampani nachytán, jak načerno vylepuje plakáty, podporující jeho osobu. O pár měsíců později policie provedla v jeho kanceláři zásah a zabavila mu notebook. V něm měly být informace o podvodném prodeji bytu. Po volbách 2014 se stal náměstkem primátorky Prahy Adriany Krnáčové, která o něm řekla, že mu chybí pokora. V postu kvůli sporů s kolegy z hnutí ANO a ČSSD setrval jen od listopadu 2014 do října 2015.

Coby herec ztvárnil Matěj Stropnický roli Viléma ve filmu Máj režiséra F. A. Brabce. V seriálu Borgia hrál Dona Gaspara.

V parlamentních volbách 2017 se Matěj Stropnický stal jedničkou pražské kandidáty Strany zelených. Po volebním debaklu poližil hlavu na špalek a rezignoval na post předsedy.

O MATĚJI STROPNICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Politik Matěj Stropnický je synem Martina Stropnického, herce, který se také stal politikem - působil jako velvyslanec či ministr kultury a později obrany, a to za hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, a scénaristky Lucie Stropnické. Jeho sestrami jsou herečky Anna a Františka.

 

Články o celebritě

Mach si místo výplaty v eurech hledá práci. Zeleným pro dluhy hrozí krach? Mach si místo výplaty v eurech hledá práci. Zeleným pro dluhy hrozí krach? Petr Mach a jeho Svobodní ve sněmovních volbách pohořeli. Jejich lídr se přitom předtím vzdal štědře… číst článek
Volby do Sněmovny: Začal boj o 200 křesel. Hlas odevzdaly i známé tváře! Volby do Sněmovny: Začal boj o 200 křesel. Hlas odevzdaly i známé tváře! Češi si po čtyřech letech vybírají nové poslance. Šance dát hlas těm stranám a hnutím, které budou… číst článek
Volby do Sněmovny: Začal boj o 200 křesel. Hlas odevzdaly i známé tváře! Volby do Sněmovny: Začal boj o 200 křesel. Hlas odevzdaly i známé tváře! Češi si po čtyřech letech vybírají nové poslance. Šance dát hlas těm stranám a hnutím, které budou… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek