Matěj Stropnický

Datum narození: 18.9.1983
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany zelených, novinář, herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Matěj Stropnický se stal výraznou tváří Zelených. Necelý rok byl náměstkem primátorky Prahy. Do debaklu ve volbách 2017 rezignoval na post předsedy strany.

Matěj Stropnický se již v 90. letech 20. století vydal za hranice České republiky. Studoval na školách v Lisabonu či Římě, ale maturitu dokončil na Francouzském lyceu v Praze a absolvoval i žurnalistiku a mezinárodní studia na Univerzitě Karlově.

MATĚJ STROPNICKÝ V REFLEXU - ZELENÝ ANTISEMITA

V roce 2006 se Matěj Stropnický dostal na pozici zastupitele Městské části Prahy 3 a tentýž rok neúspěšně kandidoval v parlamentních volbách za Stranu zelených. Vystupoval jako velký odpůrce tehdejšího vedení, především Martina Bursíka.

V roce 2014 byl Matěj Stropnický ve své předvolební kampani nachytán, jak načerno vylepuje plakáty, podporující jeho osobu. O pár měsíců později policie provedla v jeho kanceláři zásah a zabavila mu notebook. V něm měly být informace o podvodném prodeji bytu. Po volbách 2014 se stal náměstkem primátorky Prahy Adriany Krnáčové, která o něm řekla, že mu chybí pokora. V postu kvůli sporů s kolegy z hnutí ANO a ČSSD setrval jen od listopadu 2014 do října 2015.

Coby herec ztvárnil Matěj Stropnický roli Viléma ve filmu Máj režiséra F. A. Brabce. V seriálu Borgia hrál Dona Gaspara.

V parlamentních volbách 2017 se Matěj Stropnický stal jedničkou pražské kandidáty Strany zelených. Po volebním debaklu poližil hlavu na špalek a rezignoval na post předsedy.

O MATĚJI STROPNICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Politik Matěj Stropnický je synem Martina Stropnického, herce, který se také stal politikem - působil jako velvyslanec či ministr kultury a později obrany, a to za hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, a scénaristky Lucie Stropnické. Jeho sestrami jsou herečky Anna a Františka.

Před parlamentními volbami 2017  Matěj Stropnický pro Blesk potvrdil, že je na kluky (ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>).

 

Články o celebritě

VIDEO: Kluci v akci! Stropnický s přítelem na zámku rvou břečťan. Už jsme tu byli v hospodě VIDEO: Kluci v akci! Stropnický s přítelem na zámku rvou břečťan. Už jsme tu byli v hospodě Spousta práce, peněz a času. A rozhodně žádné hraní si na panstvo. Tak pražský politik Matěj Stropnický… číst článek
Matěj Stropnický: Hnízdečko lásky za 12 MEGA! Matěj Stropnický: Hnízdečko lásky za 12 MEGA! Matěj Stropnický (34), syn herce a bývalého politika Martina Stropnického (61), si spolu s partnerem,… číst článek
Nákupem zámku nekončí: Opravy přijdou Stropnického na další miliony Nákupem zámku nekončí: Opravy přijdou Stropnického na další miliony Matěj Stropnický (34), syn herce a bývalého politika Martina Stropnického, si spolu s partnerem,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Alexandra Udženija
Alexandra Udženija
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář