Matěj Stropnický

Datum narození: 18.9.1983
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany zelených, novinář, herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Matěj Stropnický se stal výraznou tváří Zelených. Necelý rok byl náměstkem primátorky Prahy. Do debaklu ve volbách 2017 rezignoval na post předsedy strany.

Matěj Stropnický se již v 90. letech 20. století vydal za hranice České republiky. Studoval na školách v Lisabonu či Římě, ale maturitu dokončil na Francouzském lyceu v Praze a absolvoval i žurnalistiku a mezinárodní studia na Univerzitě Karlově.

MATĚJ STROPNICKÝ V REFLEXU - ZELENÝ ANTISEMITA

V roce 2006 se Matěj Stropnický dostal na pozici zastupitele Městské části Prahy 3 a tentýž rok neúspěšně kandidoval v parlamentních volbách za Stranu zelených. Vystupoval jako velký odpůrce tehdejšího vedení, především Martina Bursíka.

V roce 2014 byl Matěj Stropnický ve své předvolební kampani nachytán, jak načerno vylepuje plakáty, podporující jeho osobu. O pár měsíců později policie provedla v jeho kanceláři zásah a zabavila mu notebook. V něm měly být informace o podvodném prodeji bytu. Po volbách 2014 se stal náměstkem primátorky Prahy Adriany Krnáčové, která o něm řekla, že mu chybí pokora. V postu kvůli sporů s kolegy z hnutí ANO a ČSSD setrval jen od listopadu 2014 do října 2015.

Coby herec ztvárnil Matěj Stropnický roli Viléma ve filmu Máj režiséra F. A. Brabce. V seriálu Borgia hrál Dona Gaspara.

V parlamentních volbách 2017 se Matěj Stropnický stal jedničkou pražské kandidáty Strany zelených. Po volebním debaklu poližil hlavu na špalek a rezignoval na post předsedy.

O MATĚJI STROPNICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Politik Matěj Stropnický je synem Martina Stropnického, herce, který se také stal politikem - působil jako velvyslanec či ministr kultury a později obrany, a to za hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, a scénaristky Lucie Stropnické. Jeho sestrami jsou herečky Anna a Františka.

 

Články o celebritě

Stropnický hospitalizován: Tělo říká stop! Kdy zasáhne Žilková? Stropnický hospitalizován: Tělo říká stop! Kdy zasáhne Žilková? Od té doby, co Martin Stropnický (61) vyměnil herectví definitivně za politiku, jde to s ním očividně… číst článek
Žhavý striptýz dcery ministra Stropnického: Sledoval ho táta a brácha s přítelem Žhavý striptýz dcery ministra Stropnického: Sledoval ho táta a brácha s přítelem Odvážné body, podvazky a sexy pohyby jako od profesionální striptérky. Tak se dcera Martina Stropnického… číst článek
Rodinné setkání u Stropnického: Syn Matěj mu představil přítele Rodinné setkání u Stropnického: Syn Matěj mu představil přítele Loni v říjnu se provalil vztah politika Matěje Stropnického (34) s mladým hercem a dabérem Danielem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Jaromíra Vítková
Jaromíra Vítková
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Roman Váňa
Roman Váňa
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Jaroslav  Větrovský
Jaroslav Větrovský
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová