Matěj Stropnický

Datum narození: 18.9.1983
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany zelených, novinář, herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Matěj Stropnický je výrazná tvář Strany zelených. Necelý rok byl náměstkem primátorky Prahy. Do voleb 2017 jej strana vyslala jeho svého pražského lídra.

Matěj Stropnický se již v 90. letech 20. století vydal za hranice České republiky. Studoval na školách v Lisabonu či Římě, ale maturitu dokončil na Francouzském lyceu v Praze a absolvoval i žurnalistiku a mezinárodní studia na Univerzitě Karlově.

MATĚJ STROPNICKÝ V REFLEXU - ZELENÝ ANTISEMITA

V roce 2006 se Matěj Stropnický dostal na pozici zastupitele Městské části Prahy 3 a tentýž rok neúspěšně kandidoval v parlamentních volbách za Stranu zelených. Vystupoval jako velký odpůrce tehdejšího vedení, především Martina Bursíka.

V roce 2014 byl Matěj Stropnický ve své předvolební kampani nachytán, jak načerno vylepuje plakáty, podporující jeho osobu. O pár měsíců později policie provedla v jeho kanceláři zásah a zabavila mu notebook. V něm měly být informace o podvodném prodeji bytu. Po volbách 2014 se stal náměstkem primátorky Prahy Adriany Krnáčové, která o něm řekla, že mu chybí pokora. V postu kvůli sporů s kolegy z hnutí ANO a ČSSD setrval jen od listopadu 2014 do října 2015.

Coby herec ztvárnil Matěj Stropnický roli Viléma ve filmu Máj režiséra F. A. Brabce. V seriálu Borgia hrál Dona Gaspara.

V parlamentních volbách 2017 se Matěj Stropnický stal jedničkou pražské kandidáty Strany zelených.

O MATĚJI STROPNICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Politik Matěj Stropnický je synem Martina Stropnického, herce, který se také stal politikem - působil jako velvyslanec či ministr kultury a později obrany, a to za hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, a scénaristky Lucie Stropnické. Jeho sestrami jsou herečky Anna a Františka.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Stavební zákon má svázat ruce ekologickým spolkům, Zelení to ženou k Ústavnímu soudu Stavební zákon má svázat ruce ekologickým spolkům, Zelení to ženou k Ústavnímu soudu Skupina 17 senátorů navrhla Ústavnímu soudu, aby zrušil část novely stavebního zákona. Chce odstranit… číst článek
Odhaleno! Vdova Heidi vydělává Stropnickým Odhaleno! Vdova Heidi vydělává Stropnickým Největší hit Heidi Janků? Rozhodně ″Když se načančám″! Kdo si myslel, že tuto píseň složil její zesnulý… číst článek
Volby 2017: Lídři v Praze Volby 2017: Lídři v Praze Vizitky volebních lídrů stran v Praze (řazeno abecedně podle názvů stran). číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloslava Rutová
Miloslava Rutová
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka