Charlize Theron

Datum narození: 7.8.1975
Místo narození: Benoni, JAR
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Charlize Theron je vynikající herečkou, tanečnicí, modelkou a v neposlední řadě držitelkou Oscara za snímek Zrůda.

Charlize Theron nepochází z Ameriky, jak si mnozí myslí, nýbrž z Jihoafrické republiky. Vyrůstala tam na malé farmě ve městě Benoni.

Charlize to v životě neměla moc jednoduché. Otec byl alkoholik a často bil její matku. Ta se mu jednoho dne vzepřela a v sebeobraně ho zabila. Charlize toho byla svědkem.

V šesti letech začala chodit na kurzy baletu a nutno říci, že byla vynikající. Ve svých 16-ti letech začala koketovat i s modelingem. Jezdila na přehlídky do Milána nebo New Yorku. Právě v New Yorku se při jednom focení rozhodla zůstat a opět se věnovat baletu. Začala tedy navštěvovat Joffrey School. Dráhu baletky jí ale překazilo zranění kotníku.

Byla objevena čistou náhodou, když ztropila scénu v bance, kde jí nechtěli proplatit šek, jelikož u nich neměla veden účet. Zde si jí všiml a oslovil castingový manažer a nabídnul jí její první roli.

Zahrála si ve filmech Drsný a drsnější, Ďáblův advokát, Pravidla moštárny nebo Loupež po italsku, kde si zahrála po boku Marka Wahlberga. Přelom v její kariéře nastal s biografickým snímkem Zrůda, kde ztvárnila homosexuální prostitutku, která vraždí muže. Charlize kvůli tomu musela přibrat patnáct kilo. Za tuto roli obdržela Oscara i Zlatý Globus. Pak následovaly filmy jako Hancock s Willem Smithem nebo Cesta s Viggem Mortensenem.

Mezi její bývalé partnery patří například i George Clooney. V současné době tvoří pár se Seanem Pennem.

 

Články o celebritě

Ochranka Angeliny Jolie bodovala! Ochranka Angeliny Jolie bodovala! Když zlomyslný výtržník sprostě skopl ze schodů v metru mladou ženu, dlouho se nic nedělo. Ale když… číst článek
Sean Penn (56) má nový objev: Svedl kolegovi dceru! Sean Penn (56) má nový objev: Svedl kolegovi dceru! Hollywoodský herec Sean Penn (56) má nový objev! Randí s o 32 roky mladší Leilou George (24), která… číst článek
Temné róby na MTV Movie Awards: Na rudém koberci vévodila černá, objevila se ale i křiklavě růžová Temné róby na MTV Movie Awards: Na rudém koberci vévodila černá, objevila se ale i křiklavě růžová O víkendu proběhlo udílení cen MTV Movie Awards, kde se sešly světové celebrity, aby ocenily vítěze… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Roman Pomajbo
Roman Pomajbo
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Matěj  Hádek
Matěj Hádek
zobrazit profil Roman Štolpa
Roman Štolpa
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Petr Hubáček
Petr Hubáček
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír