Charlize Theron

Datum narození: 7.8.1975
Místo narození: Benoni, JAR
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Charlize Theron je vynikající herečkou, tanečnicí, modelkou a v neposlední řadě držitelkou Oscara za snímek Zrůda.

Charlize Theron nepochází z Ameriky, jak si mnozí myslí, nýbrž z Jihoafrické republiky. Vyrůstala tam na malé farmě ve městě Benoni.

Charlize to v životě neměla moc jednoduché. Otec byl alkoholik a často bil její matku. Ta se mu jednoho dne vzepřela a v sebeobraně ho zabila. Charlize toho byla svědkem.

V šesti letech začala chodit na kurzy baletu a nutno říci, že byla vynikající. Ve svých 16-ti letech začala koketovat i s modelingem. Jezdila na přehlídky do Milána nebo New Yorku. Právě v New Yorku se při jednom focení rozhodla zůstat a opět se věnovat baletu. Začala tedy navštěvovat Joffrey School. Dráhu baletky jí ale překazilo zranění kotníku.

Byla objevena čistou náhodou, když ztropila scénu v bance, kde jí nechtěli proplatit šek, jelikož u nich neměla veden účet. Zde si jí všiml a oslovil castingový manažer a nabídnul jí její první roli.

Zahrála si ve filmech Drsný a drsnější, Ďáblův advokát, Pravidla moštárny nebo Loupež po italsku, kde si zahrála po boku Marka Wahlberga. Přelom v její kariéře nastal s biografickým snímkem Zrůda, kde ztvárnila homosexuální prostitutku, která vraždí muže. Charlize kvůli tomu musela přibrat patnáct kilo. Za tuto roli obdržela Oscara i Zlatý Globus. Pak následovaly filmy jako Hancock s Willem Smithem nebo Cesta s Viggem Mortensenem.

Mezi její bývalé partnery patří například i George Clooney. V současné době tvoří pár se Seanem Pennem.

 

Články o celebritě

Nej outfity uplynulého týdne: Odhalené hrudníky a Verešová pózovala jako Victoria Beckham! Nej outfity uplynulého týdne: Odhalené hrudníky a Verešová pózovala jako Victoria Beckham! Uplynulé dny se ve světě celebrit opět nesly v duchu společenských událostí, filmových premiér a… číst článek
Nej róby Oscarů 2017: Zlato, hříšné rozparky a Němcová s podpatkem ve tvaru Oscara Nej róby Oscarů 2017: Zlato, hříšné rozparky a Němcová s podpatkem ve tvaru Oscara Stovky hollywoodských hvězd a stejně nejvíc na červeném koberci zářila Češka Petra Němcová. Vynesla… číst článek
Aféra Clinton – Lewinská: Jejich sex spatří celý svět! Aféra Clinton – Lewinská: Jejich sex spatří celý svět! Už když v roce 1996 vrcholil skandál okolo sexuálních hrátek amerického prezidenta Billa Clintona… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jaroslav Čejka
Jaroslav Čejka
zobrazit profil Kamil Kydalka
Kamil Kydalka
zobrazit profil Edgar Allan Poe
Edgar Allan Poe
zobrazit profil Rostislav Novák starší
Rostislav Novák starší
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Šárka Bednářová
Šárka Bednářová
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger