Zlatan Ibrahimović

Datum narození: 3.10.1981
Místo narození: Malmö, Švédsko
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zlatan Ibrahimovic, útočník a zároveň největší hvězda francouzského klubu Paris St. German, kde v současné době působí.

Ibrahimovic patří nepochybně k hráčům s největším egem a jeho sebevědomí sahá až za hranice vesmíru. Potvrdit to může i jeho výrok z roku 2014, že nemá cenu sledovat mistrovství světa v Brazílii, protože tam nebude on. Svým egem se mu může vyrovnat snad už jen fotbalista Mario Balotelli

S profesionálním fotbalem začal ve svém domovském klubu Malmö FF. Už v té době měl neuvěřitelné sebevědomí, jeho herní vlastnosti byly skvělé a díky jeho výšce s ním měli obránci obrovský problém. Odtud přestoupil do Ajaxu Amsterdam za zhruba osm milionů eur.

Ale ještě než v roce 2000 udělal Ibrahimovic svůj velký krok směrem Ajax Amsterdam, pozval ho trenér Wenger do Arsenalu, aby zjistil co v mladíkovi je. Zlatan předpokládal, že se bude diskutovat o jeho přesunu. Poté co se dozvěděl, že je v klubu jen na zkoušku, vzal dres a podal ho zpět se slovy: „Zlatan přeci zkoušky nedělá.“

Ajaxu se Zlatan ze začátku moc neprosazoval až do příchodu trenéra Ronalda Koemana, který dokázal vycítit kvality Zlatana a začal ho pravidelně stavět do základní sestavy. Svými výkony upoutal pozornost klubu Juventus Turin, do kterého ZlatanAjaxu nakonec přestoupil.

Když byl v roce 2006 Juventus sesazen do druhé ligy kvůli korupční aféře, přestal trénovat, nechodil na tréninky a fotbal ho nezajímal. Nový trenér Didier Deschamps řekl, že hráče, který má takový přístup k fotbalu, ve svém týmu nechce. A tak Zlatan přestoupil do konkurenčního Inter Milán. Poté se vydal do Barcelony, AC Milán a v roce 2012 do Paris St. German.

Po přestupu z AC Milán do Paris St. German se stal nejdražším fotbalistou všech dob. Kluby za Zlatana dohromady zaplatily kolem 170 milionů eur.

Se svou ženou se poznal v roce 2002, když mu bylo 21. O jedenáct let starší Helena Seger, je bývalá modelka a manažerka a pochází stejně jako Zlatan ze Švédska. Mají spolu dva syny- Maxmiliana a Vincenta.