Ellie Goulding

Ellie Goulding

Datum narození: 30.12.1986
Místo narození:  Hereford, Anglie
Profese: zpěvačka, textařka, producentka

Související celebrity

Životopis

Ellie Goulding je mladá nadějná anglická zpěvačka, která se nejvíce proslavila díky hitu I Need Your Love, ke ktrému dělal hudbu slavný světový DJ, Calvin Harris. Svým sopránem uchvátila spousty lidí a stává se stále známější po celém světě.

Elena Jane Goulding, známá pod svým uměleckým pseudonymem Ellie Goulding se narodila a vyrůstala v městečku Lyonshall, poblíž Kingtonu v Hereforshire, v Anglii. Zde také studovala na Lady Hawkins' High School. Po střední škole odešla na Kent University, kde studovala drama a také zde začala objevovat a rozvíjet svůj pěvecký talent. Od svých devíti let hrála na klarinet a ve črtnácti letech jí zlákalo hraní na kytaru. Vlastní folkové písně začala Ellie psát v patnácti letech.

Proslavila se především díky úspěchu v anketě BBC Sound of 2010 a vítězstvím Ceny kritiků na BRIT Awards. Díky těmto úspěchům podepsala nahrávací smlouvu se společností Polydor Records v roce 2009. Její první debutové album má název Lights a vyšlo v roce 2010. Album sklízelo v Bristkých hitparádách velké úspěchy. Dokonce vyhrálo žebříček v UK Albums Chart. V roce 2010 poprvé vystoupila na iTunes festivalu, který si velice oblíbila, že tam vystupovala i v roce 2012 a 2013.

V dubnu 2011 zpívala na svatební hostině prince Williama a Kate Middleton, v Buckinghamském paláci. Dokonce zazpívala i pro prezidenta USA, Baracka Obamu a jeho ženu Michelle. V říjnu 2012 vydala své druhé sólové album Halcyon, které získalo velice pozitivní ohlasy od světových kritiků, kteří byli jejím zajímavým hlasem tak unešeni, že dokonce podotknuli, že v Ellie vidí budoucí velkou hvězdu. Album se umístilo na druhém místě v žebříčku UK Albums Chart.

Ellie nazpívala jednu z titulních písní ke světoznámému filmu 50 odstínů šedi, který byl uveden do kin v únoru 2015. Píseň nese název "Love Me Like You Do" a během pár dní se stala velice populární po celém světě. Velký úspěch měla i u lidí, kteří film vidět nechtějí, nebo se jim nelíbil. Také nazpívala známé hity, např. "Outside" a "I Need Your Love", ke kterým dělal hudbu celosvětově známý hudební producent Calvin Haris.