Ryan Gosling

Datum narození: 12.11.1980
Místo narození: London, Canada
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Talentovaný herec a idol žen Rayn Gosling, který pochází z Kanady se díky svému talentu stal nejvyhledávanějším hercem své generace. Před kamerou stál už jako malý kluk, avšak celosvětovou popularitu mu přinesla až role v úspěšné romanci Zápisník jedné lásky.

Ryan Gosling se narodil v kanadském městě London. Jeho otec Thomas, pracoval v papírnách, jeho matka Donna byla sekretářka. Už jako malý měl předpoklady k tomu, stát se dobrým hercem. Kromě hraní zvládal i zpěv a tanec. Jeho první hereckou zkušeností bylo účinkování v dětském televizním kabaretu The Mickey Mouse club. Tam se objevil po boku dnes již velkých hvězd, jako jsou Britney Spears či Justin Timberlake.

Jako většina hollywoodských hvězd, i on začínal hostováním v televizních seriálech. Později se postupně propracoval až k titulní roli v seriálu Mladý Hercules. První významná filmová role přišla v roce 2000, kdy si po boku Denzela Washingtona zahrál ve filmu Vzpomínka na Titány. Hlavní role následovala o rok později ve snímkuSvatý boj a Vzorec vraždy.

Skutečnou popularitu a celosvětovou slávu mu přinesla až hlavní role v americkém hitu Zápisník jedné lásky. Film se stal neskutečně populární a dnes je již označován jako kultovní. Ryan Gosling poznal při natáčení svou budoucí přítelkyní, herečkou Rachel Mcadams. Jejich vztah vydržel tři roky.

Dalším velkým zlomem kariéry byl snímek Half Nelson. Ryan Gosling v něm ztvárnil hlavní roli středoškolského profesora. Za svůj výkon byl nominován na Oskara pro nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Později se objevil ve filmech jako Blue Valentine, Bláznivá ztracená láska či Za borovicovým hájem.

V současné době žije Ryan Goslingherečkou Evou Mendes. V roce 2014 se páru narodila dcera Esmeralda. Herec je také velkým milovníkem hudby, převážně jazzu. Se svým kamarádem dokonce založil hudební skupinu nazvanou Dead Man's Bones. Je také spolumajitelem marocké restaurace, která sídlí v Hollywoodu.


 

Články o celebritě

10 nejstylovějších párů showbyznysu: Kdo porazil Beckhamovy? 10 nejstylovějších párů showbyznysu: Kdo porazil Beckhamovy? Oblékat se stylově jako jednotlivec je mnohem jednodušší než se dokonale sladit jako pár. Podívejte… číst článek
Svěráku, nejsi ťulpas sám! Němci dali cenu falešnému Goslingovi Svěráku, nejsi ťulpas sám! Němci dali cenu falešnému Goslingovi Kdo by si nepamatoval, kterak režisér Jan Svěrák (52) s produkčním štábem Českých lvů skočil před… číst článek
Pár snů: Emma Stone a Ryan Gosling! Majitelka Oscara pekla pamlsky pro psy! Pár snů: Emma Stone a Ryan Gosling! Majitelka Oscara pekla pamlsky pro psy! Na filmovém plátně tvoří tato dvojice ideální pár. V současnosti excelují ve filmovém trháku La La… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop
zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil
zobrazit profil Milan Kňažko
Milan Kňažko
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Petr Buchta
Petr Buchta
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková