Ryan Gosling

Datum narození: 12.11.1980
Místo narození: London, Canada
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Talentovaný herec a idol žen Rayn Gosling, který pochází z Kanady se díky svému talentu stal nejvyhledávanějším hercem své generace. Před kamerou stál už jako malý kluk, avšak celosvětovou popularitu mu přinesla až role v úspěšné romanci Zápisník jedné lásky.

Ryan Gosling se narodil v kanadském městě London. Jeho otec Thomas, pracoval v papírnách, jeho matka Donna byla sekretářka. Už jako malý měl předpoklady k tomu, stát se dobrým hercem. Kromě hraní zvládal i zpěv a tanec. Jeho první hereckou zkušeností bylo účinkování v dětském televizním kabaretu The Mickey Mouse club. Tam se objevil po boku dnes již velkých hvězd, jako jsou Britney Spears či Justin Timberlake.

Jako většina hollywoodských hvězd, i on začínal hostováním v televizních seriálech. Později se postupně propracoval až k titulní roli v seriálu Mladý Hercules. První významná filmová role přišla v roce 2000, kdy si po boku Denzela Washingtona zahrál ve filmu Vzpomínka na Titány. Hlavní role následovala o rok později ve snímkuSvatý boj a Vzorec vraždy.

Skutečnou popularitu a celosvětovou slávu mu přinesla až hlavní role v americkém hitu Zápisník jedné lásky. Film se stal neskutečně populární a dnes je již označován jako kultovní. Ryan Gosling poznal při natáčení svou budoucí přítelkyní, herečkou Rachel Mcadams. Jejich vztah vydržel tři roky.

Dalším velkým zlomem kariéry byl snímek Half Nelson. Ryan Gosling v něm ztvárnil hlavní roli středoškolského profesora. Za svůj výkon byl nominován na Oskara pro nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Později se objevil ve filmech jako Blue Valentine, Bláznivá ztracená láska či Za borovicovým hájem.

V současné době žije Ryan Goslingherečkou Evou Mendes. V roce 2014 se páru narodila dcera Esmeralda. Herec je také velkým milovníkem hudby, převážně jazzu. Se svým kamarádem dokonce založil hudební skupinu nazvanou Dead Man's Bones. Je také spolumajitelem marocké restaurace, která sídlí v Hollywoodu.


 

Články o celebritě

OSCAR 2016: Zločinec mezi hvězdami! OSCAR 2016: Zločinec mezi hvězdami! Úžasné, i když trošku nedomyšlené gesto! Moderátor předávání Oscarů Jimmy Kimmel (49) vytáhl z davu… číst článek
Kolosální skandál na Oscarech: Špatná obálka, špatný vítěz! Kolosální skandál na Oscarech: Špatná obálka, špatný vítěz! Vyvrcholení Oscarů se zvrtlo v nevídaný trapas, když byl nejlepším filmem nedopatřením vyhlášen muzikál… číst článek
Ryan Gosling na Oscarech dráždil fanoušky: Pravda o jeho prsatém doprovodu! Ryan Gosling na Oscarech dráždil fanoušky: Pravda o jeho prsatém doprovodu! Všechny sošky Oscarů jsou rozdány a světoví filmoví tvůrci se radují. Fanoušky však nezaujali pouze… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová
zobrazit profil Lukáš Hejlík
Lukáš Hejlík
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Anna Fixová
Anna Fixová
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová
zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček