Ed O´Neill

Datum narození: 12.4.1946
Místo narození: Ohio, USA
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Americký herec Ed O´Neill proslul jako Al Bunda ze seriálu Ženatý se závazky. Ztvárnění věčně nevrlého a nespokojeného prodavače bot jej katapultovalo mezi herecké star.

Ed O´Neill měl od dětství dvě velké vášně. Herectví a americký fotbal. Velký sen o hráči profesionálního fotbalu nakonec nevyšel a mladý, dlouhovlasý Ed se rozhodl pro kariéru herce. Odešel do New Yorku a začal navštěvovat uměleckou školu New York Circle. Jeho vůbec první herecký počin se uskutečnil v divadelní hře Knockout.

Dále následovaly jen malé televizí role. Většinou důstojníků a policistů. Opravdový průlom v kariéře zažil Ed O´Neill až v roce 1987. Tehdy získal hlavní roli v nově připravovaném seriálu Ženatý se závazky. Americký sitcom, který vznikl jako satirická parodie rodinných seriálů typu Krok za krokem nebo Plný dům sklidil obrovský úspěch. Nešťastníka Ala, otravnou Peggy, hloupou dceru Kelly a synáčka Buda si zamiloval celý svět. Titulní píseň Love and Marriage nazpíval samotný Frank Sinatra.

ED O´NELL - PUPKÁČ K NEPOZNÁNÍ 

Po skončení seriálu se Ed O´Neill nálepky Ala Bundy dlouho nemohl zbavit a účinkoval jen v menších filmových a televizních rolích. V plné parádě se na televizní obrazovky vrátil až v roce 2009. Byla mu nabídnuta jedna z hlavních rolí v seriálu Taková moderní rodinka, kde ztvárňuje postaršího manžela krásné a mladé Kolumbijky v podání Sofíe Vergary. Pořad pojednávající o netradiční rodině 21. století sklidil v Americe velký úspěch a vysílání sleduje 10 mil. pravidelných diváků. Ed O´Neill se tak opět stal televizní hvězdou.

 

Další Herci

zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Jan Teplý
Jan Teplý
zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Charlie Sheen
Charlie Sheen
zobrazit profil Marta Vančurová
Marta Vančurová