Ed O´Neill

Datum narození: 12.4.1946
Místo narození: Ohio, USA
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Americký herec Ed O´Neill je známý jako Al Bunda ze seriálu Ženatý se závazky. Ztvárnění věčně nevrlého a nespokojeného prodavače bot přilákalo k obrazovkám milióny diváků a začínajícího herce dovedlo na výsluní.

Ed O´Neill měl od dětství dvě velké vášně. Herectví a americký fotbal. Velký sen o hráči profesionálního fotbalu nakonec nevyšel a mladý, dlouhovlasý Ed se rozhodl pro kariéru herce. Odešel do New Yorku a začal navštěvovat uměleckou školu New York Circle. Jeho vůbec první herecký počin se uskutečnil v divadelní hře Knockout.

Dále následovaly jen malé televizí role. Většinou důstojníků a policistů. Opravdový průlom v kariéře zažil Ed O´Neill až v roce 1987. Tehdy získal hlavní roli v nově připravovaném seriálu Ženatý se závazky. Americký sitcom, který vznikl jako satirická parodie rodinných seriálů typu Krok za krokem nebo Plný dům sklidil obrovský úspěch. Nešťastníka Ala, otravnou Peggy, hloupou dceru Kelly a synáčka Buda si zamiloval celý svět. Titulní píseň Love and Marriage nazpíval samotný Frank Sinatra.

Po skončení seriálu se Ed O´Neill  nálepky Ala Bundy dlouho nemohl zbavit a účinkoval jen v menších filmových a televizních rolích. V plné parádě se na televizní obrazovky vrátil až v roce 2009. Byla mu nabídnuta jedna z hlavních rolí v seriálu Taková moderní rodinka, kde ztvárňuje postaršího manžela krásné a mladé Kolumbijky v podání Sofíe Vergary. Pořad pojednávající o netradiční rodině 21. století sklidil v Americe velký úspěch a vysílání sleduje 10 mil. pravidelných diváků. Ed O´Neill se tak opět stal televizní hvězdou.

 

Další Herci

zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička
zobrazit profil Jana Janěková
Jana Janěková
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Chace Crawford
Chace Crawford
zobrazit profil Tarra  White
Tarra White
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Ján Kroner
Ján Kroner