Ed O´Neill

Datum narození: 12.4.1946
Místo narození: Ohio, USA
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Americký herec Ed O´Neill je známý jako Al Bunda ze seriálu Ženatý se závazky. Ztvárnění věčně nevrlého a nespokojeného prodavače bot přilákalo k obrazovkám milióny diváků a začínajícího herce dovedlo na výsluní.

Ed O´Neill měl od dětství dvě velké vášně. Herectví a americký fotbal. Velký sen o hráči profesionálního fotbalu nakonec nevyšel a mladý, dlouhovlasý Ed se rozhodl pro kariéru herce. Odešel do New Yorku a začal navštěvovat uměleckou školu New York Circle. Jeho vůbec první herecký počin se uskutečnil v divadelní hře Knockout.

Dále následovaly jen malé televizí role. Většinou důstojníků a policistů. Opravdový průlom v kariéře zažil Ed O´Neill až v roce 1987. Tehdy získal hlavní roli v nově připravovaném seriálu Ženatý se závazky. Americký sitcom, který vznikl jako satirická parodie rodinných seriálů typu Krok za krokem nebo Plný dům sklidil obrovský úspěch. Nešťastníka Ala, otravnou Peggy, hloupou dceru Kelly a synáčka Buda si zamiloval celý svět. Titulní píseň Love and Marriage nazpíval samotný Frank Sinatra.

Po skončení seriálu se Ed O´Neill  nálepky Ala Bundy dlouho nemohl zbavit a účinkoval jen v menších filmových a televizních rolích. V plné parádě se na televizní obrazovky vrátil až v roce 2009. Byla mu nabídnuta jedna z hlavních rolí v seriálu Taková moderní rodinka, kde ztvárňuje postaršího manžela krásné a mladé Kolumbijky v podání Sofíe Vergary. Pořad pojednávající o netradiční rodině 21. století sklidil v Americe velký úspěch a vysílání sleduje 10 mil. pravidelných diváků. Ed O´Neill se tak opět stal televizní hvězdou.

 

Další Herci

zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Jan Čenský
Jan Čenský
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Rebecca  Ferguson
Rebecca Ferguson
zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová