Colin Trevorrow

Colin Trevorrow

Datum narození: 13.7.1976
Místo narození: San Francisko
Profese: režisér, scénárista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní Colin Trevorrow, režisér nové epizody Star Wars se dostal do podvědomí diváků trhákem Jurský svět, který se umístil na třetím místě v žebříčku nejvýdělečnejších filmů světa.

Určitě byste o něm nevěděli, kdyby se americký režisér a scénárista nerozhodl natočit Jurský svět, který se stal třetím nejvýdělečnějším filmem v historii kinematografie. Jurský park Stevna Spielbergra tak předběhl o patnáct příček.

Režisér se narodil 13. září 1976 v San Francisku. Po jeho babičce má židovský původ, byl vychováván v bohaté čtvrti Oaklandu a absolvoval Tisch School při New York University of Arts v roce 1999. Už jako středoškolák si Colin přál pracovat v zábavním průmyslu a byl pro svůj sen schopen obětovat téměř cokoliv. Například lhal o svém věku, aby se dostal ke stáži v komediálním pořadu Saturday Night Live nebo talk show Grega Kinneara.

Ambiciozní režisér, ale zpočátku mnoho štěstí neměl. Začínal jako řidič v americké reality show na způsob českého Milionáře. Poté natočil dva televizní pořady, dokumentární film Reality Show, snímky Gary: Under Crisis a Home Base, ale ani jeden se nesetkal s úspěchem.

Smůla se Trevorrowovi lepila na paty až do června letošního roku, kdy do kin přišel Jurský svět, který nejenom režíroval, ale i sám napsal, a téměř přes noc se stal stal hvězdou. Colin se tak zařadil mezi elitu světových režisérů. V roce 2016 bude v kinech scifi komedie Intelligent Life a také se ujme režije Hvězdných válek – Epizoda IX.