Mia Farrow

Mia Farrow

Datum narození: 9.1.1945
Místo narození: Bevrly Hills

Související celebrity

Životopis

Mia Farrow, jedna z nejkrásnějších hereček sedmdesátých let, byla láskou Franka Sinatry. Vztah s Woody Allenem ji přinesl sedmnáct rolí v jeho filmech, ale také velkou bolest z dramatického rozchodu.

Maria de Lourdes Villiers Farrow je uznávanou americkou herečkou, aktivistkou a modelkou.

Poprvé si zahrála roli Allison MacKenzie v televizní soap opeře Peyton Place a proslavia se také krátkodobým manželstvím s Frankem Sinatrou. Za její další roli Rosemary v Polanskiho filmu Rosemary má děťátko byla nominovaná na BAFTA a Zlatý Globus. Zahrála si také ve fimu Velký Gatsby z roku 1974.

Farrow byla od roku 1980 - 1992 ve vztahu s režisérem Woodym Allenem a zahrála si v jeho třinácti filmech. V jedom z nich hrála dokonce se svou dcerou Soon-YiPrevinovou, kterou si vzal později Allen za manželku.

Herečka je také známá pro svou práci dobrovolné ambasádorky pro UNICEF.  Je zapojená v humanitárních aktivitách pro Darfur, Chad a Centrální Africkou Republiku. V roce 2008 byla magazínem Time vyhlášená za nejvlivnějšího člověka světa.

Vyrůstala v Bevrly Hills a již ve dvou letech si zahrála ve svém filmovém debutu v dokumentu Neobvyklé povolání : Dětská fimová dovolená.  Byla vychovávána jako římsko-katolička, 13 let ji vychovávaly jeptišky.

Farrow se narodila v Los Angeles v Californii jako třetí dítě Australskému režisérovi Johnu Villiers Farrowovi a Irské herečce Maureen O´Sullivenové. Dohromady má pět sourozenců. Její sestra Michael Farrow zemřela při letecké katastrofě v roce 1958 ve věku 19-ti let.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Tereza Franková
Tereza Franková
zobrazit profil Kateřina Průšová
Kateřina Průšová
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Petr Basika
Petr Basika
zobrazit profil Václav Pilař
Václav Pilař
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová