Floyd Mayweather Jr.

Datum narození: 24.2.1977
Místo narození: Grand Rapids
Profese: Boxer
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Floyd Mayweather Jr., narozen jako Floyd Joy Sinclair je americký boxer, třináctinásobný mistr světa a vítěz "Souboje století".

Floyd Mayweather Jr. se narodil do boxerské rodiny. Jeho otec, Floyd Mayweather Sr. i dva strýcové byli profesionálními boxeři. Jeho matka však byla závislá na drogách a prostředí, ve kterém vyrůstal, nedávalo moc šancí na lepší zítřky. Floyd Mayweather Jr. se tedy upnul k boxu a v roce 1993, v pouhých šestnácti letech, získal poprvé amatérský národní titul. Totéž se mu povedlo zopakovat ještě v letech 1994 a 1996. Tento úspěšný ročník zakončil bronzem na Olympiádě v Atlantě.

Po tomto úspěchu následoval logický přesun mezi profesionály. Tak jako se mu dařilo mezi amatéry, se Mayweatherovi dařilo i mezi profesionály. V roce 1998 získal poprvé titul Boxer roku a svůj první pás pro mistra světa. Následovalo stoupání kategoriemi a Floyd Mayweather, stále neporažený, se stával legendou.

Výzva ze všech největší přišla 2.5.2015 v "Souboji století" s rovněž fenomenálním Manny Pacquiaem o 100 milionů dolarů v Las Vegas. Floyd Mayweather vyhrál, odnesl si rekordní jackpot a obhájil titul ve welterové váze. Další obhajoba na něj čekala už o 4 měsíce později s Andre Bertem. Zápas skončil vítězstvím favorita a největším překvapením tak bylo nečekané ohlášení konce kariéry vítězného boxera. Floyd Mayweather Jr. tak odešel do sportovního důchodu neporažen s těžko uvěřitelnou bilancí 49-0.

 

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Daniel Pudil
Daniel Pudil
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Dominika Cibulková
Dominika Cibulková
zobrazit profil Pavel  Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Petr Frydrych
Petr Frydrych