Floyd Mayweather

Datum narození: 24.2.1977
Místo narození: Grand Rapids
Profese: boxerská legenda
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Američan Floyd Mayweather jr. je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako boxer s nejvíce zápasy bez porážky a také jako nejlépe vydělávající zástupce tohoto sportu v historii.

Floyd Mayweather jr., vlastním jménem Floyd Joy Sinclairse, se narodil do boxerské rodiny. Jeho otec, Floyd Mayweather sr. i dva strýcové byli profesionálními boxeři. Jeho matka však byla závislá na drogách a prostředí, ve kterém vyrůstal, nedávalo moc šancí na lepší zítřky. Floyd Mayweather jr. se tedy upnul k boxu a v roce 1993, v pouhých šestnácti letech, získal poprvé amatérský národní titul. Totéž se mu povedlo zopakovat ještě v letech 1994 a 1996. Tento úspěšný ročník zakončil bronzem na Olympiádě v Atlantě.

FLOYD MAYWEARTHER JR. A SEXUÁLNÍ ORGIE

Po tomto úspěchu následoval logický přesun mezi profesionály. Tak jako se mu dařilo mezi amatéry, se Floidovi Mayweatherovi dařilo i mezi profesionály. V roce 1998 získal poprvé titul Boxer roku a svůj první pás pro mistra světa. Následovalo stoupání kategoriemi a Floyd Mayweather, stále neporažený, se stával legendou.

Výzva do té doby největší přišla 2. května 2015 v Souboji století s rovněž fenomenálním Manny Pacquiaem o 100 milionů dolarů v Las Vegas. Floyd Mayweather vyhrál, odnesl si rekordní jackpot a obhájil titul ve welterové váze. Další obhajoba na něj čekala už o 4 měsíce později s Andre Bertem. Zápas skončil vítězstvím favorita a největším překvapením tak bylo nečekané ohlášení konce kariéry vítězného boxera. Floyd Mayweather jr. tak odešel do sportovního důchodu neporažen s těžko uvěřitelnou bilancí 49-0.

O FLOYDOVI MAYWEATHEROVI ČTĚTE ZDE>>

Floyd Mayweather, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako boxer s nejvíce zápasy bez porážky a také jako nejlépe vydělávající zástupce tohoto sportu v historii, sice roku 2015 ohlásil odchod do důchodu, avšak s boxem evidentně úplně nesekl. Přijal výzvu šampiona UFC Conora McGregora. Show skončila dle očekávání, boxerská legenda zvítězila.

  

Články o celebritě

Češi a ženy mají smůlu! Kdo jsou nejlépe vydělávající sportovci planety? Češi a ženy mají smůlu! Kdo jsou nejlépe vydělávající sportovci planety? Vrátil se z boxerského důchodu a znovu ostatní sportovce porazil. Floyd Mayweather si díky srpnovému… číst článek
Příběh slavné UFC: Jak se prodělečná show proměnila ve zlatou říši? Příběh slavné UFC: Jak se prodělečná show proměnila ve zlatou říši? Velký úlet, černá díra na peníze. S takovým despektem se ještě na začátku nového tisíciletí nahlíželo… číst článek
McGregorův úlet, který pohřbí jeho kariéru?! Napadl autobus protivníka, jde k soudu McGregorův úlet, který pohřbí jeho kariéru?! Napadl autobus protivníka, jde k soudu Tohle irský MMA bojovník Conor McGregor už opravdu přehnal. Když se dozvěděl, že přijde o pás šampiona… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Jan Stokláska
Jan Stokláska
zobrazit profil Filip Forejtek
Filip Forejtek
zobrazit profil Thibaut Courtois
Thibaut Courtois
zobrazit profil Radim Vrbata
Radim Vrbata
zobrazit profil Martin Bidař
Martin Bidař
zobrazit profil Rafael Nadal
Rafael Nadal
zobrazit profil Michal Češka
Michal Češka