Floyd Mayweather

Datum narození: 24.2.1977
Místo narození: Grand Rapids
Profese: boxerská legenda
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Američan Floyd Mayweather jr. je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako boxer s nejvíce zápasy bez porážky a také jako nejlépe vydělávající zástupce tohoto sportu v historii.

Floyd Mayweather jr., vlastním jménem Floyd Joy Sinclairse, se narodil do boxerské rodiny. Jeho otec, Floyd Mayweather sr. i dva strýcové byli profesionálními boxeři. Jeho matka však byla závislá na drogách a prostředí, ve kterém vyrůstal, nedávalo moc šancí na lepší zítřky. Floyd Mayweather jr. se tedy upnul k boxu a v roce 1993, v pouhých šestnácti letech, získal poprvé amatérský národní titul. Totéž se mu povedlo zopakovat ještě v letech 1994 a 1996. Tento úspěšný ročník zakončil bronzem na Olympiádě v Atlantě.

FLOYD MAYWEARTHER JR. A SEXUÁLNÍ ORGIE

Po tomto úspěchu následoval logický přesun mezi profesionály. Tak jako se mu dařilo mezi amatéry, se Floidovi Mayweatherovi dařilo i mezi profesionály. V roce 1998 získal poprvé titul Boxer roku a svůj první pás pro mistra světa. Následovalo stoupání kategoriemi a Floyd Mayweather, stále neporažený, se stával legendou.

Výzva do té doby největší přišla 2. května 2015 v Souboji století s rovněž fenomenálním Manny Pacquiaem o 100 milionů dolarů v Las Vegas. Floyd Mayweather vyhrál, odnesl si rekordní jackpot a obhájil titul ve welterové váze. Další obhajoba na něj čekala už o 4 měsíce později s Andre Bertem. Zápas skončil vítězstvím favorita a největším překvapením tak bylo nečekané ohlášení konce kariéry vítězného boxera. Floyd Mayweather jr. tak odešel do sportovního důchodu neporažen s těžko uvěřitelnou bilancí 49-0.

O FLOYDOVI MAYWEATHEROVI ČTĚTE ZDE>>

Floyd Mayweather, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako boxer s nejvíce zápasy bez porážky a také jako nejlépe vydělávající zástupce tohoto sportu v historii, sice roku 2015 ohlásil odchod do důchodu, avšak s boxem evidentně úplně nesekl. Přijal výzvu šampiona UFC Conora McGregora. Show skončila dle očekávání, boxerská legenda zvítězila.

  

Články o celebritě

Konec bijce McGregora? Jen aféry a luxus. Peníze lidi změní, říká šéf UFC Konec bijce McGregora? Jen aféry a luxus. Peníze lidi změní, říká šéf UFC Osud nejlepšího světového MMA bojovníka je ve hvězdách. Conor McGregor, který před třemi měsíci prohrál… číst článek
Největší událost v dějinách českého MMA se blíží! O2 arena se otřese v základech Největší událost v dějinách českého MMA se blíží! O2 arena se otřese v základech Den D. Právě tím bude pro české bojové sporty 7. prosinec 2017. V O2 areně se totiž uskuteční největší… číst článek
Proměna svůdníka Nicholsona: Ouha, co ten pupek? Proměna svůdníka Nicholsona: Ouha, co ten pupek? Už 8 let se neobjevil v žádném filmu a šance spatřit ho na veřejnosti se naskýtá prakticky jen na… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Tomáš Portyk
Tomáš Portyk
zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner
zobrazit profil Karel Piták
Karel Piták
zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Vendula Hopjáková
Vendula Hopjáková
zobrazit profil Kei Nišikori
Kei Nišikori