Vladimir Kličko

Datum narození: 25.3.1976
Místo narození: Semej, Kazachstán
Váha: 112 kg
Výška: 198 cm
Profese: Boxer
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vladimir Kličko je ukrajinský boxer a dlouholetý šampion těžké váhy. Světovému boxu vládl 9,5 roku. V listopadu 2015 ho z trůnu sesadil Brit Tyson Fury.

Vladimir Kličko je ukrajinský profesionální boxer a bývalý mistr světa v těžké váze. Je také vítězem z olympijských her v Atlantě v roce 1996 v nejvyšší váhové kategorii nad 91 kg. Řadu let byl šampionem všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. Jeho bratrem je taktéž bývalý úspěšný boxer a politik Vitalij Kličko.

Vladimir Kličko byl úspěšný už před vstupem do profesionálního ringu. Svou amatérskou kariéru zakončil s bilancí 134 vítězství a 6 proher. V roce 1996 získal stříbrnou medaili na Evropském šampionátu v Dánském Velje, tentýž rok ziskem zlaté medaile na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě ve váze nad 91 kg, když ve finále porazil na body.

Vladimir Kličko vládl těžké váze 9,5 roku. V profiboxu má úctyhodnou bilanci. V 68 zápasech zvítězil v 64 z nich, z toho 53 KO a čtyřikrát prohrál. Po neuvěřitelných jedenácti letech bez porážky však padl. Dne 28. listopadu 2015 se mu na vyprodaném stadionu v Düsseldorfu postavil neporažený britský hromotluk Tyson Fury. Kličko Furymu podlehl jednoznačně na body.

Vladimir Kličko byl ženatý s Aleksandrou Kličko v letech 1996-98. Jeho současnou partnerkou je o 45 cm menší americká herečka Hayden Panettiere. V roce 2013 ji dokonce požádal o ruku. Vychovávají spolu dceru Kayu Evdokiu.

 

Články o celebritě

Fury při návratu do ringu tancoval: K čemu by byl knockout v prvním kole? Fury při návratu do ringu tancoval: K čemu by byl knockout v prvním kole? Bývalý mistr světa v těžké váze Brit Tyson Fury se po dvou a půl letech vrátil do boxerského ringu… číst článek
Joshua nedal poprvé K.O. a Kličko napálil fanoušky aprílovým návratem Joshua nedal poprvé K.O. a Kličko napálil fanoušky aprílovým návratem 12 kol, které způsobily víc, než se může zdát. Britský boxer Anthony Joshua sice obhájil své pásy… číst článek
Boxerský král Joshua uhájil trůn, ale poprvé soupeře neposlal k zemi Boxerský král Joshua uhájil trůn, ale poprvé soupeře neposlal k zemi Titulový zápas mezi Anthony Joshuou a Josephem Parkerem z Nového Zélandu měl překvapivé rozuzlení.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Koukal
Petr Koukal
zobrazit profil Lukáš Filip
Lukáš Filip
zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil František Straka
František Straka
zobrazit profil Miroslav Pelta
Miroslav Pelta
zobrazit profil Karim Benzema
Karim Benzema
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová