Vladimir Kličko

Datum narození: 25.3.1976
Místo narození: Semej, Kazachstán
Váha: 112 kg
Výška: 198 cm
Profese: Boxer
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vladimir Kličko je ukrajinský boxer a dlouholetý šampion těžké váhy. Světovému boxu vládl 9,5 roku. V listopadu 2015 ho z trůnu sesadil Brit Tyson Fury.

Vladimir Kličko je ukrajinský profesionální boxer a bývalý mistr světa v těžké váze. Je také vítězem z olympijských her v Atlantě v roce 1996 v nejvyšší váhové kategorii nad 91 kg. Řadu let byl šampionem všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. Jeho bratrem je taktéž bývalý úspěšný boxer a politik Vitalij Kličko.

Vladimir Kličko byl úspěšný už před vstupem do profesionálního ringu. Svou amatérskou kariéru zakončil s bilancí 134 vítězství a 6 proher. V roce 1996 získal stříbrnou medaili na Evropském šampionátu v Dánském Velje, tentýž rok ziskem zlaté medaile na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě ve váze nad 91 kg, když ve finále porazil na body.

Vladimir Kličko vládl těžké váze 9,5 roku. V profiboxu má úctyhodnou bilanci. V 68 zápasech zvítězil v 64 z nich, z toho 53 KO a čtyřikrát prohrál. Po neuvěřitelných jedenácti letech bez porážky však padl. Dne 28. listopadu 2015 se mu na vyprodaném stadionu v Düsseldorfu postavil neporažený britský hromotluk Tyson Fury. Kličko Furymu podlehl jednoznačně na body.

Vladimir Kličko byl ženatý s Aleksandrou Kličko v letech 1996-98. Jeho současnou partnerkou je o 45 cm menší americká herečka Hayden Panettiere. V roce 2013 ji dokonce požádal o ruku. Vychovávají spolu dceru Kayu Evdokiu.

 

Články o celebritě

Bitva roku! Povětkin se pokusí zastavit Joshuu: Určitě se bude dívat i Putin Bitva roku! Povětkin se pokusí zastavit Joshuu: Určitě se bude dívat i Putin Ostře sledovaný duel mezi mistry těžkých vah. O čtyři mistrovské pásy (WBA, WBO, IBF i IBO) se pokusí… číst článek
Boxer Kličko po rozchodu se snoubenkou nestačí zírat: Majetek mu mizí pod rukama! Boxer Kličko po rozchodu se snoubenkou nestačí zírat: Majetek mu mizí pod rukama! Tohle mělo být jejich hnízdečko lásky. Slavný ukrajinský boxer Vladimir Kličko a americká herečka… číst článek
Boxer Kličko má po svatbě, přítelkyně utelka k zajíčkovi: To je na pěst! Boxer Kličko má po svatbě, přítelkyně utelka k zajíčkovi: To je na pěst! Po dvouletém vztahu v roce 2011 se rozešli, ale ještě si k sobě dokázali najít cestu. O dva roky… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba
zobrazit profil Alina Kabajeva
Alina Kabajeva
zobrazit profil Michal Plocek
Michal Plocek
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Jakub Kindl
Jakub Kindl
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Josef Zimovčák
Josef Zimovčák