Vladimir Kličko

Datum narození: 25.3.1976
Místo narození: Semej, Kazachstán
Váha: 112 kg
Výška: 198 cm
Profese: Boxer
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vladimir Kličko je ukrajinský boxer a dlouholetý šampion těžké váhy. Světovému boxu vládl 9,5 roku. V listopadu 2015 ho z trůnu sesadil Brit Tyson Fury.

Vladimir Kličko je ukrajinský profesionální boxer a bývalý mistr světa v těžké váze. Je také vítězem z olympijských her v Atlantě v roce 1996 v nejvyšší váhové kategorii nad 91 kg. Řadu let byl šampionem všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. Jeho bratrem je taktéž bývalý úspěšný boxer a politik Vitalij Kličko.

Vladimir Kličko byl úspěšný už před vstupem do profesionálního ringu. Svou amatérskou kariéru zakončil s bilancí 134 vítězství a 6 proher. V roce 1996 získal stříbrnou medaili na Evropském šampionátu v Dánském Velje, tentýž rok ziskem zlaté medaile na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě ve váze nad 91 kg, když ve finále porazil na body.

Vladimir Kličko vládl těžké váze 9,5 roku. V profiboxu má úctyhodnou bilanci. V 68 zápasech zvítězil v 64 z nich, z toho 53 KO a čtyřikrát prohrál. Po neuvěřitelných jedenácti letech bez porážky však padl. Dne 28. listopadu 2015 se mu na vyprodaném stadionu v Düsseldorfu postavil neporažený britský hromotluk Tyson Fury. Kličko Furymu podlehl jednoznačně na body.

Vladimir Kličko byl ženatý s Aleksandrou Kličko v letech 1996-98. Jeho současnou partnerkou je o 45 cm menší americká herečka Hayden Panettiere. V roce 2013 ji dokonce požádal o ruku. Vychovávají spolu dceru Kayu Evdokiu.

 

Články o celebritě

Velikán se loučí! Vladimir Kličko končí kariéru, odvetu s Joshuou už nedá Velikán se loučí! Vladimir Kličko končí kariéru, odvetu s Joshuou už nedá Dlouholetý boxerský mistr světa těžké váhy Vladimir Kličko už se do ringu nevrátí. Jednačtyřicetiletý… číst článek
Bitva roku na dohled! McGregor podepsal smlouvu, co Mayweather? Bitva roku na dohled! McGregor podepsal smlouvu, co Mayweather? Fanoušky dlouho očekávaná bitva udělala další krok k uskutečnění. Hvězdný MMA bojovník Conor McGregor… číst článek
Šampion Joshua hledá soupeře: obr tlučhuba, nudný velikán, či buldozer? Šampion Joshua hledá soupeře: obr tlučhuba, nudný velikán, či buldozer? Po souboji s Vladimirem Kličkem se stal Anthony Joshua ostře sledovanou sportovní hvězdou. Například… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Gdula
Lukáš Gdula
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec
zobrazit profil Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
zobrazit profil Martin Tůma
Martin Tůma
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Jakub Klepiš
Jakub Klepiš
zobrazit profil Sebastian Vettel
Sebastian Vettel
zobrazit profil Karel Jarolím
Karel Jarolím