Vladimir Kličko

Datum narození: 25.3.1976
Místo narození: Semej, Kazachstán
Váha: 112 kg
Výška: 198 cm
Profese: Boxer
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vladimir Kličko je ukrajinský boxer a dlouholetý šampion těžké váhy. Světovému boxu vládl 9,5 roku. V listopadu 2015 ho z trůnu sesadil Brit Tyson Fury.

Vladimir Kličko je ukrajinský profesionální boxer a bývalý mistr světa v těžké váze. Je také vítězem z olympijských her v Atlantě v roce 1996 v nejvyšší váhové kategorii nad 91 kg. Řadu let byl šampionem všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. Jeho bratrem je taktéž bývalý úspěšný boxer a politik Vitalij Kličko.

Vladimir Kličko byl úspěšný už před vstupem do profesionálního ringu. Svou amatérskou kariéru zakončil s bilancí 134 vítězství a 6 proher. V roce 1996 získal stříbrnou medaili na Evropském šampionátu v Dánském Velje, tentýž rok ziskem zlaté medaile na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě ve váze nad 91 kg, když ve finále porazil na body.

Vladimir Kličko vládl těžké váze 9,5 roku. V profiboxu má úctyhodnou bilanci. V 68 zápasech zvítězil v 64 z nich, z toho 53 KO a čtyřikrát prohrál. Po neuvěřitelných jedenácti letech bez porážky však padl. Dne 28. listopadu 2015 se mu na vyprodaném stadionu v Düsseldorfu postavil neporažený britský hromotluk Tyson Fury. Kličko Furymu podlehl jednoznačně na body.

Vladimir Kličko byl ženatý s Aleksandrou Kličko v letech 1996-98. Jeho současnou partnerkou je o 45 cm menší americká herečka Hayden Panettiere. V roce 2013 ji dokonce požádal o ruku. Vychovávají spolu dceru Kayu Evdokiu.

 

Články o celebritě

Fury se vzdal mistrovských titulů. Chce vyřešit své závislosti Fury se vzdal mistrovských titulů. Chce vyřešit své závislosti Britský boxer Tyson Fury se s okamžitou platností vzdal titulů mistra světa v těžké váze organizací… číst článek
Drsný Fury opět šokuje: Snad mě zabíjí dřív, než zabiju sám sebe Drsný Fury opět šokuje: Snad mě zabíjí dřív, než zabiju sám sebe Mistr světa v boxerské těžké váze Tyson Fury se v posledních měsících opíjel a bral kokain, aby se… číst článek
Kličkův štáb odmítá odvetu s Furym po jeho žertu: Už to není téma! Kličkův štáb odmítá odvetu s Furym po jeho žertu: Už to není téma! Mistr světa v boxu těžké váhy Tyson Fury už není pro management Vladimira Klička partnerem k jednání.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Mark Cavendish
Mark Cavendish
zobrazit profil Ivan Lendl
Ivan Lendl
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Pavel  Ploc
Pavel Ploc
zobrazit profil Sidney Crosby
Sidney Crosby
zobrazit profil Pavel Kelemen
Pavel Kelemen
zobrazit profil Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
zobrazit profil Serena Williams
Serena Williams