Vladimir Kličko

Datum narození: 25.3.1976
Místo narození: Semej, Kazachstán
Váha: 112 kg
Výška: 198 cm
Profese: Boxer
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vladimir Kličko je ukrajinský boxer a dlouholetý šampion těžké váhy. Světovému boxu vládl 9,5 roku. V listopadu 2015 ho z trůnu sesadil Brit Tyson Fury.

Vladimir Kličko je ukrajinský profesionální boxer a bývalý mistr světa v těžké váze. Je také vítězem z olympijských her v Atlantě v roce 1996 v nejvyšší váhové kategorii nad 91 kg. Řadu let byl šampionem všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. Jeho bratrem je taktéž bývalý úspěšný boxer a politik Vitalij Kličko.

Vladimir Kličko byl úspěšný už před vstupem do profesionálního ringu. Svou amatérskou kariéru zakončil s bilancí 134 vítězství a 6 proher. V roce 1996 získal stříbrnou medaili na Evropském šampionátu v Dánském Velje, tentýž rok ziskem zlaté medaile na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě ve váze nad 91 kg, když ve finále porazil na body.

Vladimir Kličko vládl těžké váze 9,5 roku. V profiboxu má úctyhodnou bilanci. V 68 zápasech zvítězil v 64 z nich, z toho 53 KO a čtyřikrát prohrál. Po neuvěřitelných jedenácti letech bez porážky však padl. Dne 28. listopadu 2015 se mu na vyprodaném stadionu v Düsseldorfu postavil neporažený britský hromotluk Tyson Fury. Kličko Furymu podlehl jednoznačně na body.

Vladimir Kličko byl ženatý s Aleksandrou Kličko v letech 1996-98. Jeho současnou partnerkou je o 45 cm menší americká herečka Hayden Panettiere. V roce 2013 ji dokonce požádal o ruku. Vychovávají spolu dceru Kayu Evdokiu.

 

Články o celebritě

Nech si tu zlatokopku, rozvod! Skandál mezi slavnými boxery boří internet Nech si tu zlatokopku, rozvod! Skandál mezi slavnými boxery boří internet V ringu se rvou o miliony, znají je fanoušci po celém světě, navíc jsou nesmiřitelní rivalové. Teď… číst článek
Kličkovo správně načasované loučení. Je dobře, že odchází bez odvety s Joshuou Kličkovo správně načasované loučení. Je dobře, že odchází bez odvety s Joshuou Odejít ve správný čas je umění. Ve vrcholovém sportu se to podaří málokomu. Vladimir Kličko ohlášením… číst článek
Usain Bolt jako atletický Ali? Předseda Coe má pravdu Usain Bolt jako atletický Ali? Předseda Coe má pravdu Končí éra Usaina Bolta a nastává čas velkých prohlášení. Šéf IAAF Sebastian Coe legendárního… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marcela Skuherská
Marcela Skuherská
zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Jan Škarnitzl
Jan Škarnitzl
zobrazit profil Jessica Jislová
Jessica Jislová
zobrazit profil Jan Štěrba
Jan Štěrba
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Martina Moravčíková
Martina Moravčíková
zobrazit profil Matěj Machovský
Matěj Machovský