Ivo Svoboda

Ivo Svoboda

Datum narození: 6.4.1948
Profese: odsouzený exministr financí
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Bývalý ministr financí Ivo Svoboda odsouzený na 5 let za vytunelování firmy Liberta.

Ivo Svoboda je český politik, který v letech 1998-1999 zastával funkci ministra financí ve vládě Miloše Zemana a v letech 1997-1997 byl místopředsedou ČSSD.

Někdejší ministr financí byl v roce 2003 odsouzen na 5 let strávených za mřížemi poté, co se svou spolupracovnicí Barborou Snopkovou vytunelovali mělnický podnik Liberta vyrábějící kočárky a invalidní vozíky.

Pravá ruka Iva Svobody Barbora Snopková byla odsouzena na 5,5 let. Údajně měli Ivo Svoboda s Barborou Snopkovou neoprávněně převést 5,5 milionu korun. Úvěr poskytnutý IPB bankou ve výši 6 milionů korun nebyl použit na výrobu ve firmě Liberta, ale Snopková se Svobodou jej použili vyjma půl milionu korun na splacení dluhů své další firmy Omnia.

V roce 2006 se Ivo Svoboda dočkal třídenního opušťáku. Propuštění z věznice si Ivo Svoboda vysloužil za dobré chování. Exministra Iva Svobodu si jeho spoluvězni chválili a označili ho za noblesního pána. Volné chvíle ve vězení si Svoboda zkracoval u rybiček a leguána. V roce 2008 byl Ivo Svoboda podmínečně propuštěn z vězení.

 

Další Politici

zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Jiří Dušek
Jiří Dušek
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Jaromír  Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková