Ivo Svoboda

Ivo Svoboda

Datum narození: 6.4.1948
Profese: odsouzený exministr financí
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Bývalý ministr financí Ivo Svoboda odsouzený na 5 let za vytunelování firmy Liberta.

Ivo Svoboda je český politik, který v letech 1998-1999 zastával funkci ministra financí ve vládě Miloše Zemana a v letech 1997-1997 byl místopředsedou ČSSD.

Někdejší ministr financí byl v roce 2003 odsouzen na 5 let strávených za mřížemi poté, co se svou spolupracovnicí Barborou Snopkovou vytunelovali mělnický podnik Liberta vyrábějící kočárky a invalidní vozíky.

Pravá ruka Iva Svobody Barbora Snopková byla odsouzena na 5,5 let. Údajně měli Ivo Svoboda s Barborou Snopkovou neoprávněně převést 5,5 milionu korun. Úvěr poskytnutý IPB bankou ve výši 6 milionů korun nebyl použit na výrobu ve firmě Liberta, ale Snopková se Svobodou jej použili vyjma půl milionu korun na splacení dluhů své další firmy Omnia.

V roce 2006 se Ivo Svoboda dočkal třídenního opušťáku. Propuštění z věznice si Ivo Svoboda vysloužil za dobré chování. Exministra Iva Svobodu si jeho spoluvězni chválili a označili ho za noblesního pána. Volné chvíle ve vězení si Svoboda zkracoval u rybiček a leguána. V roce 2008 byl Ivo Svoboda podmínečně propuštěn z vězení.

 

Další Politici

zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík