Bill Kaulitz

Datum narození: 1.9.1989
Místo narození: Magdeburk
Profese: zpěvák, skladatel, návrhář, dabér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Bill Kaulitz je frontman skupiny Tokio Hotel. Navrhuje oblečení a se svým bratrem bydlí v Los Angeles.

V roce 2003 se Bill zúčastnil pěvecké soutěže StarSearch v Německu, která nastartovala jeho hudební kariéru. Poté vystupoval se svým o deset minut starším jednovaječným dvojčetem Tomem v klubech v místě svého bydliště. Na jednom z koncertů se poznali s baskytaristou Georgem Listingem a bubeníkem Gustavem Schaferem a společně založili rockovou kapelu Devilish, kterou později přejmenovali na Tokio Hotel.

V roce 2005 prorazili s hitem Durch den Monsun a se svou kapelou zaznamenali velký zájem a úspěch. Vyprodávali velké haly, způsobovali šílenství, zvlášť mezi mladými fanynkami.

V roce 2008 Bill přišel o hlas, musel kvůli tomu dokonce přerušit turné a podstoupit vážnou operaci cysty na hlasivkách.

Po roce 2010 nebylo o kapele skoro slyšet. Stáhla se do ústraní a Bill s bratrem Tomem se přestěhovali do Los Angeles, protože si přáli být ve větší anonymitě, což se jim v Německu nedařilo.

Kapela si dala neoficiální pauzu a během ní natočila nové album. To vyšlo v roce 2014. O rok později s albem uspořádali turné. Místo rockového očekávaného alba ale vyšla deska spíše elektronická a kapele se nepodařilo vyprodat ani malé kluby.

Bill také propůjčil svůj hlas postavičce z animovaného filmu Arthur a Minimojové.

Zpěvák od své puberty již několikrát razantně proměnil svůj vzhled, zajímá se o módu a styling. Často mu bývá vyčítáno, že vypadá zženštile. On se ke své orientaci nikdy nevyjádřil, ale od svých 13 let nebyl nikdy na veřejnosti vidět s žádnou ženou.

 

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli
zobrazit profil Ellie Goulding
Ellie Goulding
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab