Lemmy Kilmister

Datum narození: 24.12.1945
Datum úmrtí: 28.12.2015
Místo narození: Stoke-on-Trent, Anglie
Výška: 178 cm
Profese: zpěvák, baskytarista

Související celebrity

Životopis

Lemmy Kilmister byl populární britský zpěvák a baskytarista metalové skupiny Motörhead. Známý bouřlivák podlehl 28. prosince 2015 agresivní rakovině.

Lemmy Kilmister, vlastním jménem Ian Frazer Kilmister, byl britský zpěvák, baskytarista a frontman slavné Heavy Metalové skupiny Motörhead. Tu založil v roce 1975 a byl jediným členem kapely, který v ní působil po celou dobu její existence. Název, Motörhead, je odvozen ze slangového výrazu pro uživatele amfetaminu. Dne 28. prosince 2015 Lemmy Kilmister podlehl agresivní rakovině. Jen dva dny poté, co se oni dozvěděl.

Lemmy Kilmister vyznával životní styl pravého rockera. Jeho život provázely drogy i alkohol. Jako hlavní autor kapely vytvořil mix metalu, punku a rock&rollu a ovlinil tak spoustu umělců tvrdé hudby. Legendární jsou i jeho výroky.

Lemmy Kilmister ještě 24. prosince oslavil 70. narozeniny. Členové kapely uvedli, že se v poslední době necítil dobře. Hodně zhubl a stále byl hodně unavený, kapela ale byla uprostřed turné. V roce 2016 měli rockeři navštívit i Prahu, po smrti zpěváka však kapela oznámila konec.

Pohřeb Lemmyho Kilmistera proběhl 9. ledna na hřbitově Forest Lawn v kalifornském Hollywoodu. V přímém přenosu ho vysílal i web Youtube.com.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Freddie Mercury
Freddie Mercury
zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil Cher Lloyd
Cher Lloyd
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry