Jane Seymourová

Datum narození: 15.2.1951
Místo narození: Hayes
Profese: Herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Anglická herečka Jane Seymourová, která je známá zejména z bondovky Žít a nechat žít, si zahrála hlavní roli v komedii Padesát odstínů černé - Fifty Shades of Black režiséra Michaela Tiddese.

Kromě bondovky Žít a nechat žít z roku 1973, kde Jane Seymorouvá v roli Bond girl Solitaire stanula po boku agenta 007 v podání Rogera Moora, se herečka proslavila jako Doktorka Qinnová ve stejnojmenném americkém seriálu z 90. let minulého století. Za tuto roli dostala v roce 1996 Zlatý glóbus. Oceněna byla ještě za výkon ve filmu Onassis: nejbohatší muž světa, a to Cenou Emmy. V roce 2000 jí královna Alžběta II. udělila Řád britského impéria. Pět let nato získala americké občanství. V roce 2008 byla oceněna Christopher and Dana Reeve Foundation za práci s postiženými.

JANE SEYMOUROVÁ - NESTÁRNOUCÍ HVĚZDA

Jane Seymourová, vlatním jménem Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg, se narodila v londýnské oblasti ve městě Hayes, porodníkovi židovského původu Johnu Frankenbergovi s německými a polskými kořeny a nizozemské zdravotní sestře Mieke Frankerbergové. V sedmnácti letech přijala umělecké jméno Jane Seymour, pod kterým do dějin vešla třetí manželka krále Jindřicha VIII. Herečeka vystudovala The Arts Educational School v Tringu, Hertfordshire. Na filmovém plátně se poprvé objevila ve snímku Jaká to rozkošná válka z roku 1969. Své herecké kvality předvadla např. ve snímcích Mladý Winston (1972), Sindibád a Tygří oko (1977), Kdysi dávno (1980), Novodobí Robinsoni (1998), Nesvatbovi (2005) či Rande naslepo (2006).

Herečka, která žije s rodinou v Malibu v Kalifornii, měla bohatý manželský život. V letech 1971 si vzala syna režiséra Richarda Attenborougha Michaela. Vztah jim vydržel dva roky. Poté násladovala dvě pouze roční manželství: v roce 1977 se vdala za Geoffreye Planera, v roce 1979 za Christophera Demetrioua, který je známý z první trilogie Star Wars, kde hrál roli admirála Ackbara. Z manželství s Davidem Flynnem (1981–1992) má dceru Katherine (Katie Flynn, nar. 1982) a syna Seana (nar. 1986). V roce 1993 řekla své ano Jamesi Keachovi, s nímž má dvojčata Johnä a Krise (nar. 1995).

Jane Seymourováheterochromii oční duhovky; její pravé oko je světle hnědě, levé zelené. V roce 2007 podstoupila dvě plastické operace: zvětšení prsů a korekci očních víček.

 

Články o celebritě

Neuvěřitelná Doktorka Quinnová: V 67 letech zase fotila pro Playboy! Neuvěřitelná Doktorka Quinnová: V 67 letech zase fotila pro Playboy! Je to vůbec možné? Herečka Jane Seymour (67) zkrátka nestárne. Od dob, kdy si zahrála Bondgirl nebo… číst článek
Jane Fonda (80): RAKOVINA! Jane Fonda (80): RAKOVINA! Oscarová herečka a propagátorka zdravého životního stylu nedávno oslavila neuvěřitelných 80 let.… číst článek
Padesátnice Pořízková: Strčila do kapsy americké hvězdy! Padesátnice Pořízková: Strčila do kapsy americké hvězdy! Byla první modelkou na obálce magazínu Sports Illustrated, i dnes ve svých letech ale Pavlína Pořízková… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
zobrazit profil Aleš Kubát
Aleš Kubát
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Richard Genzer
Richard Genzer
zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen