Colton Haynes

Datum narození: 13.7.1988
Místo narození: Witchita, Kansas, USA
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Colton Lee Haynes, americký herec, je po celém světě a znám díky seriálu Arrow. Natočila ho americká televize The CW, a to už čtyři série. Colton Haynes hraje Roye Harpera, pohledného mladíka s vynikající postavou, ale také zlodějíčka.

Nejde o první filmovou roli, jíž se Colton Haynes chopil. Nejprve měl účinkovat v Transformers natočených v roce 2007, ale jeho epizodní role byla z filmu vystřižena. Pak procházel televizními seriály, jen větší role mu unikala.

Úspěch se dostavil v seriálu Vlčí mládě televize MTV. Colton Haynes se v něm stal protivníkem hlavního hrdiny a dokonce se proměnil v monstrum pojmenované Kanima. Seriál začala MTV produkovat v roce 2011. Jenže asi po roce se u Coltona Haynese projevila alergie na silikon a jeho postava ze seriálu vypadla.

Následoval seriál Arrows, jehož předlohou je komiks Green Arrow. Colton Haynes se poprvé objevil v 16. dílu 1. série, jako pohledný lapka Roy Harper se mihl v cestě They Queenové, mladší sestry hlavní postavy Olivera Queena. Theu Queenovou hraje Willa Holland, neohroženého bojovníka Olivera Queena ztvárnil Stephen Amell.

Postava They Queenové se s Royem Harperem spřátelí. Royi Harperovi to ukáže, o co v rodině Queenů s celém městě hlavně jde. Oliver Queen byl pět let nezvěstný, ztroskotal na ostrově, když skoro všichni zapomněli, vrátil se do rodného města. Zde je ve dne milionářským hejskem, se v noci se z něj stává strážce v zelené kapuci s lukem a šípy. Bojuje se zkaženou společností, se zločinci i policií a snaží se vrátit smyšlenému Starling City ztracenou slávu. Odvysílány byly tři celé série, v roce 2015 se začala vysílat série čtvrtá.

Komiks Green Arrow, který je předlohou seriálu byl poprvé v USA vydán ve 40. letech 20. století.  Lučištník v zelené kápi připomíná Robina Hooda. Šlo zároveň o napodobeninu Batmana, začal se od něj postupně odlišovat.

Colton Haynes pochází z Kansasu, z šesti dětí. Stěhoval se mezi Kansasem a Arkansasem, než díky modelingu začala jeho filmová kariéra.