Klára Melíšková

Datum narození: 29.11.1971
Místo narození: Roudnice nad Labem
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Klára Melíšková skvěla ztvárnila desítky rolí v diváky i kritiky vysoce ceněném souboru Dejvického divadla. Na stříbrném plátně debutovala postavou záhadné dívky ve filmu Minulost.

Česká divadelní a filmová herečka Klára Melíšková je i v rodinném kruhu obklopena umělci. Stala se manželkou herce Lukáše Hlavici, snachou herce a malíře Miloše Hlavici a herečky Růženy Merunkové a švagrovou zesnulé herečky Anny Bendové.

Na karlovarském filmové festivalu 2016 byla Klára Melíšková fotografy přistižena při líbačce s režisérem Viktorem Taušem. Poté se zjistilo, že jejich vztah již nějakou dobu trvá a herečka se hodlá rozvádět. Na České lvy v březnu 2017 si ale lamač ženských srdcí přivedl již jinou půvabnou brunetu.

Po neúspěšných pokusech dostat se na filozofickou fakultu nebo Vysokou školu ekonomickou nakonec Klára Melíšková zamířila na DAMU, kde vystudovala katedru alternativního a loutkového herectví. Její ročník vedl herec, režisér a autor divadelních her Miroslav Krobot, který v roce 1997 položil základ dnešního veleúspěšného souboru Dejvického divadla.

KLÁRA MELÍŠKOVÁ PŘEDVEDLA SVÉ PŮVABY NA ŽIDLI

Ještě v době studií Klára Melíšková hostovala v Divadle Na zábradlí (Cabaret, Matka). V roce 1996 vstoupila na prkna Dejvického divadla. Stálé angažmá tam dostala roku 1999, tedy hned po absolutoriu na DAMU. Před kamerou poprvé stanula v rámci realizace dvou studentských filmů Martina Dolenského. Celovečerním debutem pro ni byla postava záhadné dívky ve filmu Minulost (1998).

Klára Melíšková je zejména divadelní herečka. V Dejvickém divadle se ještě jako studentka DAMU uvedla hlavní rolí v Aristofanésově hře Lysistrate (1996). Od té doby je velkou posilou souboru. Na scéně stanula např. jako Kateřina v Tereminu Petra Zelenky, pumpařka V Černé díře Doyla Doubta, jako Katriona v Ucpaném systému Irvineho Welshe či Irina Arkadinová v Rackovi Antona Pavloviče Čechova.

S filmem i televizí Klára Melíšková spolupracovala jen sporadicky. Diváky i odborníky zaujala postavou Zdeny ve filmu Mistři (2004), za niž získala Českého lva v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Návrat před filmovou kameru po pěti letech pro ni znamenal opětovnou nominaci, i když tentokrát neúspěšnou, a to za okupační drama Protektor (2009). 

O KLÁŘE MELÍŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Několik zajímavých příležitostí dostala i v televizi: Hodina klavíru (2007), Nespavost (2009). Druhou sošku ve stejné kategorii si odnesla v roce 2013 za film Čtyři slunce. Objevila se i v televizních seriálech: Čtvrtá hvězda, Neviditelní či Kriminálka Anděl. Televizní kamera zaznamenala také některá představení Dejvického divadla, např. inscenaci Revizor. Za vedlejší roli v životopisném dramatu režisérů a scénáristů Tomáše Weinreba a Petra Kazdy Já, Olga Hepnarová (2016) získala Českého lva 2017.

 

Články o celebritě

Spisovatelka Obermannová (55) nejdřív vystavila křivky, teď zase neuhlídala rozkrok! Spisovatelka Obermannová (55) nejdřív vystavila křivky, teď zase neuhlídala rozkrok! Kontroverzní spisovatelka Irena Obermannová (55) se nedávno vyfotila v plavkách a ukázala svou perfektní… číst článek
Velký přehled podzimních seriálů: Co se stane v První republice či Ulici? Velký přehled podzimních seriálů: Co se stane v První republice či Ulici? Všechny televize vsadily opět na seriálové novinky nebo další série již zaběhnutých a divácky oblíbených… číst článek
Špátová (33), exmilenka Langerové (30): Vyvedla novou rodinku! Špátová (33), exmilenka Langerové (30): Vyvedla novou rodinku! Poprvé po porodu Olga Špátová (33) vyrazila do společnosti s otcem jejich dcery Janem Malířem (68).… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Ondřej Havel
Ondřej Havel
zobrazit profil Alois Grec
Alois Grec
zobrazit profil Václav Neužil
Václav Neužil
zobrazit profil Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný