Alžběta Bartošová

Datum narození: 17.12.1991
Přezdívka: Betka
Místo narození: Púchov
Profese: zpěvačka a herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Krásná slovenská zpěvačka a herečka Betka Bartošová, jejíž slibnou kariéru nastartoval muzikál, září ve svém prvním celovečerním filmu Decibely lásky. Ztvárnila zde neteř herecké legendy Ivy Janžurové.

Když zpěvák, textař a hudební podnikatel Michal David objevil v roce 2011 na Slovensku mladičkou Alžbětu Bartošovou, opět měl šťastnou ruku. Obsadil ji do role v divadle Brodway – zazpívala si Dorotku v muzikálu Kat Mydlář.  A byl z toho – jak jinak – než úspěch. Krásčina kariéra se tak rozjela i v Čechách. Zde si také našla přítele. Brousili si na ní zuby zpěváci Dan Hůlka, Petr Kolář i Marian Vojtko. Ale všichni proslulí šoubyznisoví svůdníci nedostali šanci. Betka si ale partnera vybrala, tanečníka Matěje Cichru.

ALŽBĚTA BARTOŠOVÁ – TALENTOVANÁ SLOVENKA

Před tím, než Betku nalákal do Prahy Michal David, měla za sebou několik muzikálových rolí na Slovensku. Například Smrt v muzikálu František z Assisi (Nová Scéna Bratislava) a bláznivku Radku v muzikálu Čajočky (Heineken Tower Stage Bratislava). Na prknech divadla Brodway hrála v muzikálu Janka Ledeckého Vánoční zázrak aneb Sliby se maj plnit o Vánocích v rolích sekretářky Moniky a SantaGirl. V roce 2012 přišla další příležitost v bratislavské Nové Scéně v představení Cigáni idú do neba, kde ztvárnila hlavní ženskou roli - Radu. Navíc se v Praze vracel muzikál Kleopatra. Následoval slavný francouzský muzikál Rómeo a Júlia, kde se Betka stala zřejmě nejmladší představitelkou lady Capuletové (divadlo Nová Scéna).

V Čechách se zabydlela. V Kongresovém centru v Praze obnovili muzikály prostřednictvím hitmuzikálu Mamma Mia!, kde Betka hraje malou roličku Lisu. Na jaře 2015 rozšířila své zkušenosti o hlavní roli Elízy v další muzikálové klasice v libereckém divadle F.X.Šaldy - My Fair Lady. Pak účinkovala už v druhém kuse divadla Kalich, muzikálu Atlantida, který je složen z největších hitů slovenské legendy Mira Žbirky. Na podzim 2015 se poprvé postavila před filmové kamery v roztančeném a rozezpívaném romantickém filmu Decibely lásky s hity Michala Davida. Je zde neteř herecké legendy Ivy Janžurové.

Talentovaná Alžběta Bartošová, která se narodila v Púchově na Slovensku, se zpěvu věnuje už od šesti let. Prošla si několika soutěžemi, v nichž se umístila na vysokých příčkách. Slovácí ji označují za větší talent, než je Lucie Bílá. V roce 2011 dokončila maturitou Církevní konzervatoř v Bratislavě, kam se přesunula ze svého rodiště. Má dva sourozence, starší sestru Barboru a mladšího bratra Filipa. Mezi své koníčky řadí čtení, plavání, tanec a také dabing. Betčiným oblíbeným jídlem je knedlo, vepřo, zelo. Má ráda modrou barvu a její nejoblíbenější květinou je královská lilie.