Predrag Bjelac

Datum narození: 3.6.1962
Přezdívka: Pedja
Místo narození: Bělahrad
Výška: 195 cm
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Srbský herec Predrag Bjelac, jehož vizáž předurčuje k rolím zejména nesmlouvavých a strach budících postav, skvěle ztvárnil albánského bosse ve dvojdílném filmu Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan. Srb - zvaný Pedja - se objevil i v Harrym Potterovi.

Když v bývalé Jugoslávii vypukla válka (rok 1991), tak se měl Srb Predrag Bjelac rozhodnout, na jakou stranu narukuje. To ovšem odmítl, a odešel do tehdejšího Československa. Zde začal podnikat. Nejprve založil videodistribuční společnost a později začal vést, společně se svou manželkou Katarinou, obchod s oblečením na velmi lukrativním místě – na pražském Václavském náměstí.

PREDRAG BJELAC – MUŽ, KTERÝ BUDÍ RESPEKT

Jeho kariéra herce přesáhla hranice postkomunistických zemí. Stal se součástí různých evropských filmových produkcí (Harrisnovy květy či The Final Victim). Americké i evropské publikum jej mohlo vidět v malé roli v komedii Eurotrip. V Anglii se Bjelac objevil ve dvoudílném televizním filmu Válečníci, kde mu byli hereckými partnery Damian Lewis a Ioan Gruffudd. Hrál také ve filmu Charles II. po boku Rufuse Sewella. Jeho zatím nejznámější role - alespoň, co se světového měřítka týče – je postava ředitele chlapecké školy v Kruvalu, Igora Karkarova, a to ve čtvrtém pokračování filmu o kouzelnickém synkovi Harrym Potterovi, jménem Harry Potter a Ohnivý pohárPedja hrál také v remaku hororové klasiky Satan přichází.

V české produkci jej diváci mohou spatřit v roli pravé ruky hlavního hrdiny dvojdílného filmu Gangster Ka a Gankgter Ka: Afričan, natočené podle dramatického životního příběhu podnikatele Radovana Krejčíře, který byl obviněn jak v Česku, tak v JAR z řady vážných zločinů. Hlavní roli "Káčka" si ve snímku zahrál Hynek Čermák. V ČR si Pedja dále zahrál v seriálu Dobrá čtvrť nebo ve filmu Ro(c)k podvraťáků.

Predrag Bjelac vystudoval na Bělehradské univerzitě dramatických umění. Hereckou kariéru začal ve své rodné vlasti; je zde stále jednou z předních osobností televize a filmu. Nyní žije v Česku, kde se oženil s Běloruskou Katarinou.