Lucie Polišenská

Datum narození: 17.5.1986
Místo narození: Šumperk
Výška: 172 cm
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečku Lucii Polišenskou si do dramatu Kobry a užovky vybral scénárista a režisér Jan Prušinovský. Viděl ji hrát v divadle a hned věděl, že je to právě ona, kterou obsadil i do seriálu Autobazar Monte Karlo.

V rodném Šumperku Lucie Polišenská dvanáct let působila v místním dětském sboru Motýli. Vystudovala Střední zdravotnickou školu. Poté se nestala sestřičkou, ale vydala se na hereckou dráhu. DAMU v oboru činoherní herectví úspěšně absolvovala v roce 2009.

LUCIE POLIŠENSKÁ A DESET PIV

Do angažmá v Divadle na Vinohradech nastoupila v sezóně 2009/2010. Zde ztvárnila několik rolí v inscenacích, jako jsou např. Ideální manželVěc Makropulos. Hostovala ve Stavovském divadle, působila také v Činoherním Studiu Ústí nad Labem nebo v Divadle Na Hraně. Za zmínku stojí i její účinkování na Letních shakespearovských slavnostech, kde ztvárnila roli Lucie ve hře Komedie omylů.

V roce 2015 se Lucie Polišenská dostala do širší nominace na Cenu Thálie za hlavní roli v inscenaci Noční motýl, kterou v kladenském Městském divadle nastudoval režisér Dan Špinar. V ní hraje Martu Dekasovou, kterou ve filmové verzi z roku 1941 ztvárnila Hana Vítová. V Národním divadle nastudovala role v inscenacích Láska a informace či Zemětřesení v Londýně.

Na filmovém plátně Lucie Polišenská debutovala ve snímku Dušena Kleina Svatba na bitevním poli (2007). Dále následovaly role ve filmu Ireny Pavláskové Bludičky (2010) a v televizním snímku Případ pro rybáře (2013). Větší role se dočkala od Jana Prušinovského, to a v dramatu Kobry a užovky (2015). Zde si zahrála po boku slavných bratrů Matěje Hádka a Kryštofa Hádka.

O LUCII POLIŠENSKÉ ČTĚTE ZDE>>

Nováčkem Lucie Polišenská již tehdy nebyla ani s seriálové tvorbě. Objevila se v povídkovém seriálu Čapkovy kapsy (2010). Zdatně sekundovala skvělým kolegům Jaroslavu Pleslovi a Petru Čtvrtníčkovi v komediální sérii Jana Prušinovského Autobazar Monte Karlo (2015). Výraznou roli dostala v Ohnivým kuřeti TV Prima.


 

Články o celebritě

Prachař, Dolanský a spol.: Přijdou o 100 000 Kč měsíčně! Prachař, Dolanský a spol.: Přijdou o 100 000 Kč měsíčně! Už 10 dní bez práce a tučných honorářů jsou Jakub Prachař (34), Jan Dolanský (40) a další hvězdy… číst článek
Bujará pitka za předčasně zesnulého Jarouška Šmída (†47): Dlouhá noc Michala Dlouhého! Bujará pitka za předčasně zesnulého Jarouška Šmída (†47): Dlouhá noc Michala Dlouhého! Dva dny po pohřbu Jaroslava Šmída (†47) ho kamarádi a herečtí kolegové zapili ještě jednou. Na bujarém… číst článek
Zesnulý Jaroslav Šmíd (†47): Kamarádi ho zapíjeli dvakrát! Zesnulý Jaroslav Šmíd (†47): Kamarádi ho zapíjeli dvakrát! Zemřel po těžkém zápalu plic. Rychle a nenadále. Většina kamarádů a hereckých kolegů se tak ze smrti… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Oldřich Vízner
Oldřich Vízner
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Václav Čížkovský
Václav Čížkovský
zobrazit profil Zuzana Stivínová
Zuzana Stivínová
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Paula Wild
Paula Wild
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová