Lucie Polišenská

Místo narození: Šumperk
Profese: herečka

Související celebrity

Životopis

Herečku Lucii Polišenskou si do svého dramatu Kobry a užovky vybral scénárista a režisér Jan Prušinovský. Viděl ji hrát v divadle a hned věděl, že je to právě ona, kterou obsadil i do svého seriálu Autobazar Monte Karlo.

Na filmovém plátně Lucie Polišenská debutovala ve snímku Dušena Kleina Svatba na bitevním poli (2007). Dále následovaly role ve filmu Ireny Pavláskové Bludičky (2010) a v televizním snímku Případ pro rybáře (2013). Větší role se dočkala od režiséra a scénáristy Jana Prušinovského, a to v dramatu Kobry a užovky. Zde si zahrála po boku slavných bratrů Matěje Hádka a Kryštofa Hádka. Nováčkem Lucie Polišenská není ani s seriálové tvorbě. Objevila se v povídkovém seriálu Čapkovy kapsy (2010). Zdatně sekundovala skvělým kolegům Jaroslavu Pleslovi a Petru Čtvrtníčkovi v komediální sérii Jana Prušinovského Autobazar Monte Karlo (2015).

Do angažmá v Divadle na Vinohradech nastoupila v sezóně 2009/2010. Zde ztvárnila několik rolí v inscenacích, jako jsou například Ideální manžel (Oscar Wilde), Věc Makropulos (Karel Čapek). Hostovala ve Stavovském divadle (Srpen v zemi Indiánů); působila také v Činoherním Studiu Ústí nad Labem (Benefice - Zachraň svého Afričana) nebo v Divadle Na Hraně. Svůj talent věnuje též Cabaretu Calembour. Za zmínku zajisté stojí i její účinkování na Letních Shakespearovských Slavnostech, kde ztvárnila roli Lucie ve hře Komedie omylů. V roce 2015 se dostala do širší nominace na Thálii za hlavní roli v inscenaci Noční motýl, kterou v kladenském Městském divadle nastudoval režisér Dan Špinar. Polišenská hraje Martu Dekasovou, kterou ve filmové verzi z roku 1941 ztvárnila Hana Vítová. V Národním divadle nastudovala role v inscenacích Láska a informace či Zemětřesení v Londýně.

Lucie Polišenská se narodila v roce 1986 v Šumperku, kde dvanáct let působila v místním dětském sboru Motýli. Vystudovala Střední zdravotnickou školu. Poté se nestala sestřičkou, ale vydala se na hereckou dráhu. DAMU v oboru činoherní herectví úspěšně absolvovala v roce 2009.

 

Další Herci

zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Uma Thurman
Uma Thurman
zobrazit profil Kateřina Hrachovcová-Herčíková
Kateřina Hrachovcová-Herčíková
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek