Mariah Carey

Datum narození: 27.3.1970
Místo narození: Huntington, New York, USA
Výška: 1.70 m cm
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Slavná popová zpěvačka Mariah Carey prodala za svoji karieru více než 215 milionů alb a singlů. Slavná zpěvačka se psychicky zhroutila a znovu postavila na nohy.

Popová diva Mariah Carey se již od dvou let začala věnovat zpívání a od čtyř začala navštěvovat hodiny zpěvu.

V roce 1987 dokončila Mariah Carey střední školu Harborfields v New Yorku. Poté se přestěhovala na Manhattan, kde přes den pracovala jako servírka a v noci se věnovala hudebné kariéře. V osmnácti letech šla Mariah Carey se svou přítelkyní zpěvačkou Brendou K. Starr na party CBS Record. Brenda Starr přesvědčila Mariah Carey, aby přinesla jednu z jejích demonstračních nahrávek. Demo nahrávku dostal Tommy Mottola (president Columbia Records, později Sony), který s ní v roce 1988 podepsal smlouvu. Mariah Carey brzy na to vydala první singl Vision of Love, který se po svém uveřejnění stal hitem číslo 1. Ihned na to dokončuje své debutové album Mariah Carey (1990).

V červnu 1993 se Mariah Carey vdala za Tommyho Mottolu ve velkolepém obřadu v Manhattanském kostele svatého Tomáše. Po pětiletím manželství se rozvedli. Mariah pak tři roky chodila s latinským zpěvákem Luisem Miguelem.

Po fyzickém a emočním zhroucení v červenci 2001 byla Mariah Carey hospitalizována na psychiatrickém oddělení v jedné New Yorkské nemocnici. Mariah Carey se připravovala na propagaci svého celovečerního filmu Giltter a jeho soundtracku, ale vše musela zrušit. Uvedení filmu bylo odloženo ze srpna na září 2001. Po čtrnáctidenní hospitalizaci ji z nemocnice propustili.

V květnu 2002 podepsala smlouvu s Universal Music a v prosinci se vrátila zpět na hudební scénu se svým dalším albem Charmbracelet.

Před Vánoci roku 2005 se oznamují nominace na Grammy, Mariah Carey získala neuvěřitelných osm nominací. Poslední Grammy dostala v roce 1991. Poté vychází další balada Dont Forget Abou Us, ta se také dostává na první místo a Mariah Carey tak předčila Elvise Presleyho. Už před ní byli jen The Beatles.

Mariah Carey nakonec na Grammy proměnila tři ceny. Album The Emancipation Of Mimi se stalo nejprodávanějším album roku 2005, celkově se ho prodalo 12 milionů kusů. Mariah Carey tímto číslem zastínila i Madonnu.

Mezi hvězdy, se kterými Mariah Carey spolupracovala patří například Eminem, se kterým měla údajně i krátký románek.  V roce 2013 natočila cover ke své vánoční písni All I want lasto for last Christmas. Na této předělávce s ní zpíval Justin Bieber.

Mariah Carey se později provdala za hudebního producenta, herce a rappera Nicka Cannona. V roce 2014 však požádala o rozvod. Nick Cannon jí byl údajně opakovaně nevěrný během posledních pěti let s několika ženami. Rozvodová bitva bude drsná. Majetek slavného páru se totiž odhaduje na 515 milionů dolarů.

 

Články o celebritě

Od 18 let! Největší VIP hanbáři roku 2016: Ukázali prsa, zadek i rozkrok Od 18 let! Největší VIP hanbáři roku 2016: Ukázali prsa, zadek i rozkrok Být celebritou, kterou znají po celém světě, může na první pohled znít jako pohádka. Ovšem tak jednoduché… číst článek
Hollywoodské hvězdy skupují Aspen: Vymetají luxusní obchody, jen Paris Hilton lyžuje! Hollywoodské hvězdy skupují Aspen: Vymetají luxusní obchody, jen Paris Hilton lyžuje! Goldie Hawn, Kurt Russell, jejich dcera Kate Hudson nevynechají ani jeden rok, aniž by navštívili… číst článek
Sbohem, Georgi! Elton John nebo Mariah Carey plánují pro zesnulého zpěváka vzpomínkový koncert Sbohem, Georgi! Elton John nebo Mariah Carey plánují pro zesnulého zpěváka vzpomínkový koncert O Vánocích britský zpěvák George Michael (†53) navždy opustil tento svět. A jeho kolegové z branže… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey

Nejnovější profily celebrit