Antonín Charouz

Datum narození: 1.7.1954
Místo narození: Ledeč nad Sázavou
Profese: podnikatel, automobilový závodník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Milionář Antonín Charouz, automobilový závodník a podnikatel, místopředseda představenstva holdingové společnosti Auto Charouz se zapletl s moderátorkou primáckého TopStaru, krasavicí Evou Perkausovou.

Po třech letech, co se podnikatel Antonín Charouz scházel s modelkou, herečkou a moderátorkou Evou Perkausová, začátkem roku 2016 zjistil, že to sexbomba hraje na více stran a je mu nevěrná. 

ANTONÍN CHAROUZ - ZKLAMÁNÍ

S podnikáním začal Antonín Charouz již před sametovou revolucí. V roce 1990 se stal dealerem značky Ford. V roce 1994 založil společnost Charouz Holding, kterou začal mohutně úvěrovat z IPB a začal se sbližovat s nejvyššími manažery IPB Jiřím Tesařem a Liborem Procházkou. Vazby jeho holdingu k bance se začínají zamotávat. V roce 1998 do IPB vstupuje Nomura a vztah IPB k holdingu začal být méně vřelý. Holding tehdy dlužil IPB přes sedm miliard Kč.

Charouz v roce 1999 založil Charouz Group a začíná do ní přesouvat majetek z Charouz Holding. Po krachu IPB dluhy přešly na ČSOB, která je začala aktivně vymáhat. Holding zaplatil jen 1,5 miliardy, zbylých 6 miliard bylo převedeno do státní ČKA. V roce 2003 získala tento balík pohledávek za 570 milionů neznámá společnost ACT Investment, podle některých médií spojená s Charouzem. Ve státní ČKA zůstala ztráta přes 5,5 miliard korun. Charouz také založil v roce 2008 televizi Sport 5.

K největším milníkům jeho kariéry automobilového závodníka patří dva tituly evropského šampióna v závodech do vrchu z let 1985 a 1992. Třikrát startoval v Americe v závodě do vrchu Pikes Peak, v roce 1994 zde vyhrál kategorii High Performance Showroom Stock. Antonín Charouz je také jediným českým jezdcem, jenž dokázal vyhrát závod mistrovství světa v závodech cestovních automobilů na okruzích. K dalším významným úspěchům Antonína Charouze na zahraničních tratích patří titul mistra Rakouska v závodech do vrchu (1992) nebo vítězství v Poháru FIA - Zóna Střední Evropa v závodech na okruzích (2005). Na domácí scéně automobilového sportu získal již více než třicet mistrovských titulů a to jak na okruzích tak v závodech do vrchu i v automobilových soutěžích.

Antonín Charouz má dva potomky. Synové Jan Charouz a Petr Charouz jsou oba automobiloví závodníci. Jan Charouz přežil svou smrt, když nebezpečně havaroval, ovšem ne při závodech, nýbrž cestou k moři. 

 

Články o celebritě

Blondýna Myslivcová (23) a její chlebodárce Charouz (63): Poprvé na akci spolu! Představil ji přátelům Blondýna Myslivcová (23) a její chlebodárce Charouz (63): Poprvé na akci spolu! Představil ji přátelům Že by konečně chtěli utnout spekulace o jejich vztahu a jít s pravdou ven? Růžová youtuberka Dominika… číst článek
Youtuber s nevymáchanou pusou si naběhl: Od Myslivcové s Charouzem na něj čeká žaloba Youtuber s nevymáchanou pusou si naběhl: Od Myslivcové s Charouzem na něj čeká žaloba Kauza Dominiky Myslivcové (23), jejího vztahu s Antonínem Charouzem (63) a podivného inzerátu na… číst článek
Charouz (63) vyvezl Myslivcovou (23): Společná snídaně v hotelu a luxus za tisíce Charouz (63) vyvezl Myslivcovou (23): Společná snídaně v hotelu a luxus za tisíce O jejich partnerském vztahu se již delší dobu spekuluje, avšak nebyl nikdy potvrzen. Kartami osudu… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Marie Knížáková
Marie Knížáková
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil
zobrazit profil Vladimír Kruliš
Vladimír Kruliš
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Edgar Allan Poe
Edgar Allan Poe