Ondřej Kavan

Datum narození: 3.4.1978
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec Ondřej Kavan se po letech úspěšného působení na divadelních prknech televizním divákům předvedl v roli lékaře a padoucha zároveň v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Ondřej Kavan je synem skvělého amatérského muzikanta. Jeho dědeček Vladimír Janura byl v Jihočeském divadle velmi uznávaným hercem, babička tam pracovala jako inspicientka. Když byl Ondřej Kavan v druhé třídě, potřebovali trůrci děti do Strakonického dudáka inscenovaného v Českém Krumlově. To bylo poprvé, kdy stál na jevišti.

ONDŘEJ KAVAN - ROZHOVOR NEJEN O SVÉM HITLEROVI

Po studiích na DAMU se Ondřej Kavan nadále věnoval zejména divadlu. Vidět jste jej mohli např. ve Středočeském divadle Kladno, v Divadle pod Palmovkou, Divadle v Řeznické, Žižkovském divadle Járy Cimrmana či v Divadle Na Jezerce. 

Na televizní obrazovce se Ondřej Kavan poprvé objevil v Polojasnu režiséra Filipa Renče (1999). Dále byl obsazen do Bazénu, nováckých Soukromých pastí či Ordinace v růžové zahradě 2, tam do role padoucha Zdeňka Zemana.

O ONDŘEJI KAVANOVI ČTĚTE ZDE>>

Bratr Ondřeje Kavana Martin je „pošťák Ondra“ v televizní Poště pro tebe, takže se mu občas stalo, že jej zavolala produkce a chtěla ho poslat na nějaké jeho natáčení.

Ještě koncem roku 2016 byl podle Blesku Ondřej Kavan partnerem Pepiny Nesvadbové, dcery herečky Světlany Nálepkové a komika Michala Nesvadby