Ondřej Kavan

Datum narození: 3.4.1978
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Lékařský tým Ordinace v růžové zahradě 2 dostal novou posilu v podobě záchranáře Zdeňka Zemana alias sympatického Ondřeje Kavana, který je díky svým hereckým předkům na divadle jako doma již od dětství.

Na televizní obrazovce se poprvé objevil v Polojasnu režiséra Filipa Renče (1999). Dále byl obsazen do Bazénu, nováckých Soukromých pastí a již zmíněné Ordinace v růžové zahradě 2. Daleko více se uplatnil v divadle. Od roku 2000 pět let strávil ve Středočeském divadle Kladno; od začátku ledna 2006 v Divadle pod Palmovkou. Zahrál si například Scapina ve Scapinových dobrodružstvích, Tybalta v Romeovi a Julii či Jožku v Gazdině robě.

ONDŘEJ KAVAN A JEHO BRATR POŠŤAK

Českobudějovický rodák Ondřej Kavan je synem výborného amatérského muzikanta. Jeho dědeček Vladimír Janura byl v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích velmi uznávaným hercem,  babička tam pracovala jako inspicientka. Když byl v druhé třídě, potřebovali autoři několik dětí do Strakonického dudáka inscenovaného v Českém Krumlově. To bylo poprvé, kdy stál na jevišti, respektive na trávníku krumlovského zámku. „Hodně mě to bavilo, hlavně v září, protože jsem měl povolení chodit do školy až na druhou vyučovací hodinu, jelikož jsme se vraceli pozdě v noci,“ zavzpomínal na své začátky v médiích. Herectví na DAMU studoval v letech 1996 až 2002.

Bratr Ondřeje Kavana Martin je „pošťák Ondra“ v televizní Poště pro tebe, takže se mu občas stalo, že jej zavolala produkce a chtěla ho poslat na nějaké jeho natáčení.

Ondřej Kavan prošel různými kroužky: teraristikou, jezdil na tábory, věnoval  se cykloturistice, pokoušel se o atletiku a s bratrem dělali biatlon. „Pamatuju se, jak se mi jednou rozjely z kopce strašně rychle lyže, přeletěl jsem ohromný val a skončil na stromě,“ popsal v tisku, jak s biatlonem skončil.

 

Další Herci

zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Jan Teplý mladší
Jan Teplý mladší
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Martin Dejdar
Martin Dejdar
zobrazit profil Jitka Kocurová
Jitka Kocurová
zobrazit profil Petr Kostka
Petr Kostka
zobrazit profil Michalina Olszańska
Michalina Olszańska