Ondřej Kavan

Datum narození: 3.4.1978
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Lékařský tým Ordinace v růžové zahradě 2 dostal novou posilu v podobě záchranáře Zdeňka Zemana alias sympatického Ondřeje Kavana, který je díky svým hereckým předkům na divadle jako doma již od dětství.

Na televizní obrazovce se poprvé objevil v Polojasnu režiséra Filipa Renče (1999). Dále byl obsazen do Bazénu, nováckých Soukromých pastí a již zmíněné Ordinace v růžové zahradě 2. Daleko více se uplatnil v divadle. Od roku 2000 pět let strávil ve Středočeském divadle Kladno; od začátku ledna 2006 v Divadle pod Palmovkou. Zahrál si například Scapina ve Scapinových dobrodružstvích, Tybalta v Romeovi a Julii či Jožku v Gazdině robě.

ONDŘEJ KAVAN A JEHO BRATR POŠŤAK

Českobudějovický rodák Ondřej Kavan je synem výborného amatérského muzikanta. Jeho dědeček Vladimír Janura byl v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích velmi uznávaným hercem,  babička tam pracovala jako inspicientka. Když byl v druhé třídě, potřebovali autoři několik dětí do Strakonického dudáka inscenovaného v Českém Krumlově. To bylo poprvé, kdy stál na jevišti, respektive na trávníku krumlovského zámku. „Hodně mě to bavilo, hlavně v září, protože jsem měl povolení chodit do školy až na druhou vyučovací hodinu, jelikož jsme se vraceli pozdě v noci,“ zavzpomínal na své začátky v médiích. Herectví na DAMU studoval v letech 1996 až 2002.

Bratr Ondřeje Kavana Martin je „pošťák Ondra“ v televizní Poště pro tebe, takže se mu občas stalo, že jej zavolala produkce a chtěla ho poslat na nějaké jeho natáčení.

Ondřej Kavan prošel různými kroužky: teraristikou, jezdil na tábory, věnoval  se cykloturistice, pokoušel se o atletiku a s bratrem dělali biatlon. „Pamatuju se, jak se mi jednou rozjely z kopce strašně rychle lyže, přeletěl jsem ohromný val a skončil na stromě,“ popsal v tisku, jak s biatlonem skončil.

 

Další Herci

zobrazit profil Andrea Daňková
Andrea Daňková
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Jennifer Lopez
Jennifer Lopez
zobrazit profil Milla Jovovich
Milla Jovovich
zobrazit profil Nikol Kouklová
Nikol Kouklová
zobrazit profil Jana Plodková
Jana Plodková
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková