Kevin Spacey

Datum narození: 26.7.1959
Místo narození: South Orange, New Jersey, USA
Profese: herec, režisér, scénárista, producent
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Americký herec, režisér, scenárista a producent Kevin Spacey začínal na divadle. Zlom nastal v roce 1995, kdy se stal celosvětově známým díky vedlejší roli ve filmu Obvyklí podezřelí. Je hvězdou seriálu Dům z karet.

Film Obvyklí podezřelí byl oceněný nejen Oscarem za nejlepší scénář, ale zlatá soška poputovala také Kevinovi v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. Následovaly výborné role v úspěšných filmech Sedm (1995), Čas zabíjet (1996), L.A.- Utajované skutečnosti (1997) nebo Vyjednávač (1998). Roku 1999 se Spacey dočkal další zlaté sošky – tentokrát v kategorii nejlepší herec v hlavní roli, a to v oskarovém trháku Americká krása. Jeho kariéra mu přinesla nominace na ceny Emmy a Zlatý glóbus. Je obsazován i do televizní tvorby; zahrál si v seriálu Dům z karet. Kevin Spacey patří díky obrovskému hereckému talentu, inteligentnímu vystupování a šarmu k nejoblíbenějším hercům vůbec.

TAJEMNÝ KEVIN SPACEY

Kevin Spacey se narodil v South Orange, New Jersey, USA. Vyrůstal v Kalifornii. Kariéru začal jako divadelní herec v 80. letech 20. století, poté býval obsazován ve vedlejších rolích ve filmech.

Pochází ze tří sourozenců. Jeho rodiče, armádní technik Thomas Fowler a sekretářka Kathleen Fowler, měli ještě syna Randella a dceru Julii Ann. Když Kevin vzpomíná na své dětství, přiznává, že byl značně zlomyslné dítě. Sám sebe charakterizoval jako „malé zlo“. Své sestře například zapálil domeček na stromě. Krátce nato jej rodiče poslali na vojenskou akademii.

K hraní se dostal na střední škole v San Fernando Valley. Vždy ho fascinovali komici, jako je třeba Robin Williams. Po skončení střední školy se přesunul do Los Angeles. Zde se zapsal do dramatického programu "Juilliard". Pro Spaceyho to bylo velmi důležité období, kdy nabral sebedůvěru a nepostradatelné herecké zkušenosti. A cesta do Hollywoodu byla otevřená.

 

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil
zobrazit profil Tomáš Holý
Tomáš Holý
zobrazit profil Meg Ryan
Meg Ryan
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý