Kevin Spacey

Datum narození: 26.7.1959
Místo narození: South Orange, New Jersey, USA
Profese: herec, režisér, scénárista, producent
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Oscarový herec Kevin Spacey, režisér, scenárista a producent, přiznal, že je gay. V 58 letech ho k tomu donutily děsivé výpovědi o sexuálním obtěžování, harašení a znásilnění nejen mužů, ale i mladistvého.

Film Obvyklí podezřelí byl oceněný nejen Oscarem za nejlepší scénář, ale zlatá soška poputovala také Kevinovi Spaceymu v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. Následovaly výborné role v úspěšných filmech Sedm (1995), Čas zabíjet (1996), L.A.- Utajované skutečnosti (1997) nebo Vyjednávač (1998).

KEVIN SPACEY - ROZHOVOR NEJEN O JEHO AROGANCI

Roku 1999 se Kevin Spacey dočkal další zlaté sošky – tentokrát v kategorii nejlepší herec v hlavní roli, a to v oskarovém trháku Americká krása. Jeho kariéra mu přinesla nominace na Ceny Emmy a Zlatý glóbus. Je obsazován i do televizní tvorby; zahrál si v seriálu Dům z karet.

Kevin Spacey se narodil v South Orange, New Jersey, USA. Vyrůstal v Kalifornii. Kariéru začal jako divadelní herec v 80. letech 20. století, poté býval obsazován ve vedlejších rolích ve filmech. Zlom přišel v roce 1995, kdy se stal celosvětově známým díky vedlejší roli ve filmu Obvyklí podezřelí.

Pochází ze tří sourozenců. Jeho rodiče, armádní technik Thomas Fowler a sekretářka Kathleen Fowler, měli ještě syna Randella a dceru Julii Ann. Když Kevin Spacey vzpomínal na své dětství, přiznal, že byl značně zlomyslné dítě. Sám sebe charakterizoval jako „malé zlo“. Své sestře např. zapálil domeček na stromě. Krátce nato jej rodiče poslali na vojenskou akademii.

K hraní se dostal na střední škole v San Fernando Valley. Vždy ho fascinovali komici, jako je třeba Robin Williams. Po skončení střední školy se přesunul do Los Angeles. Zde se zapsal do dramatického programu Juilliard. Pro Kevina Spaceyho to bylo velmi důležité období, kdy nabral sebedůvěru a nepostradatelné herecké zkušenosti. A cesta do Hollywoodu byla otevřená.

O KEVINOVI SPACEYM ČTĚTE ZDE>>

Ve svých 58 letech, v říjnu 2017, oscarový herec, scénárista a producent Kevin Spacey přiznal, že je gay. Donutila ho k tomu aféra kolem jeho sexuálního obtěžování několika mužů, a to dokonce i patnáctiletého chlapce. Kvůli tomu dostal padáka ze seriálu Dům z karet i z již natočeného velkofilmu Všechny prachy.

 

Články o celebritě

Z obtěžování obviňovaný herec Spacey: Obětí je víc! Z obtěžování obviňovaný herec Spacey: Obětí je víc! Aféra kolem Kevina Spaceyho (58), který se měl v roce 1986 pokusit zneužít tehdy jen 14letého herce… číst článek
Sexuální skandál Kevina Spaceyho: Pedofilii maskoval homosexualitou? Sexuální skandál Kevina Spaceyho: Pedofilii maskoval homosexualitou? Rok 2017 byl plný sexuálních skandálů. Za jedním z největších a nejpřekvapivějších stojí bezesporu… číst článek
Nacistické zombie, Den D a hrůzy druhé světové války. Call of Duty: WWII se povedlo Nacistické zombie, Den D a hrůzy druhé světové války. Call of Duty: WWII se povedlo Druhá světová válka je děsivá, ale pokud se ztvární s citem, umně a s podařenými hrdiny, kteří se… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Charlotte Ella Gottová
Charlotte Ella Gottová
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Kateřina Langerová
Kateřina Langerová
zobrazit profil Vávlav Kotva
Vávlav Kotva
zobrazit profil Martin Donutil
Martin Donutil
zobrazit profil Anežka Rusevová
Anežka Rusevová
zobrazit profil Daniel Krejčík
Daniel Krejčík
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková